Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WaterWave

    veterán

    válasz arcitec #161754 üzenetére

    Te még olcsón megúsztad, én örülök, ha a cipőfűzőmet be tudom kötni :D

    • PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

  • -KP-

    addikt

    válasz arcitec #161754 üzenetére

    Én továbbra is úgy gondolom, atmosnak akkor van értelme, ha tényleg korrekt a setup és meg van a 4 csatorna. Az atmos ugyanis érzékeny szerkezet. Azok nagy része, akik csalódtak az atmosban is szerintem ide vezethető vissza, hogy van nem volt meg a 4 csatorna, vagy eleve a setup rossz volt. 2 csatornával nem lesz az igazi. Nem kell mindenáron atmos. Egy nem korrekt atmos setup helyett, inkább maradok egy nagyon korrekt 7.1-nél. Ahogy jelenleg is teszem. Ha pedig egyszer lesz atmos, akkor egyből 4 csatorna lesz, de lehet hogy 6. 2 csatornával a környezeti effektek jók lesznek, pl. eső, víz stb. de a mozgások nem lesznek jók. Ezt pedig nem én mondom, hanem kb. mindenki akinek van atmos vagy 2-ről 4 csatornára bővített.

    Ha pedig meg is van a 4 csatorna ott se mindegy, hogy hány fokra teszed a hangfalakat, valamint hogy azok a felső fallal párhuzamosan a föld felé néznek, vagy döntve vannak valamilyen szinten. Minél inkább tengelyen kívül hallgatunk valamit, annál többet veszítünk a közép és magas tartományból. Ennek is evidensnek kellene lennie. De ha nem hiszed, nézd meg a Home Theater Gurus erről szóló videóját. Vannak benne mikrofonos mérések is, és a szobáját is körbejárja a mikrofonnal és pontosan lehet hallani mennyire megváltozik a hang az egyes helyeken. Szóval nagyon nem azért, mert én előadom.

Új hozzászólás Aktív témák