Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nemir Ombe

    addikt

    válasz dgyuri0123 #127735 üzenetére

    Az a baj,hogy mint korábban is irták,kevered (Te is) a “szobakorrekciót” a pl. “multi eq”,stb eq beállításával/bekapcslásával. Attól,hogy használsz egy bemérőrendszert,még nem (úgy) eq-zod a hangot,ahogy azt most elképzeled,hanem a hallgatási pozicióhoz (vagy több pozicióhoz) állítod be a leg “neutrálisabb”,legegyenletesebb frekvencia görbét,ergo; egy ugyanolyan “minőségü” cuccnál,egyenletesebb hangot kapsz beméréssel,ami nem azt jelenti,hogy használni kell a pl. multi eq,dinamic eq,stb funkciókat,mindegyiknél van “off” lehetőség.

    Az hogy nálad jelenleg nincs “eq-zva” a hang,az tévedés (hacsak nem mindent 2 csatornás “direct” modban hallgatsz,de az meg úgy milyen mozi?) mivel már az 5/7/9 csatorna kikeverésénél/bontásánál is áthalad a digit jel a procikon,dsp chip-eken,igy ez a rész (szinte)“megkerülhetetlen” egy avr-ben,viszont szobakorrekció nélkül nem a “valóságot” (ill amit a hangmérnök szeretett volna) hallod,hanem azt amit a szobád akusztikája “előállítt”,mivel gondolom nem rendelkezel akusztikailag 100%-ban “rendbetett” helységgel. ;)

    Amit korábban írtam (2600 vs 679) azzal arra céloztam,hogy az újabb bemérő rendszerek több mindent mérnek és pontosabban számolnak,mint a régiek és hiába a régiek “hardveres előnye” mozin ez nem annyira számit.... és kérlek ne “belépő kategóriával” példálózz,a 6-os Yamaha azért nem ott játszik,bár (részben engem igazolva) írtad,hogy a belépő kategória szinte hallgathatatlan bemérés (eq) nélkül ,tehát ..... :) de ettől független nem javaslom senkinek továbbra sem a belépő kategóriá(ka)t. ;)

    Továbbá; amiről Te írsz az hifi/sztereo vonalon teljesen elfogadott és használt (bár “szobakorrekció” ott is javasolt,de mivel ezt a stereo erősítők nagyon kis részébe teszik bele) ott ezt màsként szoktàk megoldani,ami azért bonyolultabb dolog,de értelme/hatása/eredménye kb. az avr-ek bemérőrendszereihez “hasonló”.

    [ Szerkesztve ]

    Hmm ....

Új hozzászólás Aktív témák