Új hozzászólás Aktív témák

  • cidrus

    csendes tag

    na szóval megjött a HDMIkábelem.Az előzményekről már írtam a blu-ray fórumban röviden annyit hogy Sony vpl hw55 projektorom van meg Popcorn A410 lejátszó.Mint már írtam gyorsabb mozgásnál a háttérben lévő dolgok kontúrjai kicsit elmosódtak, beremegtek.A három dologból/kábel lejátszó,projektor/először a kábelt cseréltem ki.eddig egy 12 méteres kábel volt kb 15 000 ft volt.Most rendeltem kisérletnek egy 60cm Audioquest carbont.
    Mivel napközben nem tudok teljesen sötétíteni ezért kontrasz színhűség stb még nem tudok nyilatkozni.
    Viszont kíváncsiságból végére pörgetem egy filmet amikor a stáblista meg a szereplők mennek.Ugye fekete alapon fehér felíratok mennek.
    Nos a régi kábelnél 1 méterről nézve a 3 méter széles képet elégé zavaró volt a vibrálás.Pl az "e" betüt alíg lehetett felismerni közelről.Szó szerint megfájdult az ember feje.
    Az új kábelnél lényegesen stabilabb lett a kép majdnem teljesen eltünt a vibrálás.
    Csináltam egy vaktesztet is egy haverral,egyből kiszúrta ő is a különbséget,
    Szóval van látható különbség a két HDM Ikábel között ekkora méretnél.Az hogy jobbak e a színek vagy a kontraszt majd este fogom tesztelni

Új hozzászólás Aktív témák