Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok.

    Szeretnék megszabadulni a jelenlegi 5.1-es hangszettemtől többször is szerettem volna már, de sosem jött össze, remélem most végre sikerülni fog. (Súg, búg, telefonra - csengőre remekül gerjed és amikor olyan kedve akad akkor még valami idegen nyelvű rádiót is fog olykor olyan hangosan, hogy film alatt is tisztán hallani. Na ilyenkor szoktam a monitorban lévő 2x1W os csipogókra váltani ami szerintem még tisztábban is szól mint az a vacak. :DDD

    Na szóval ebbe a [Szobába] kéne valamit találni lehetőleg nem horror áron a keret max 150 körül lenne (persze pár ezren nem fog múlni a dicsőség) De ezzel sajnos azt is tudom, hogy fa dobozos rendszerem most sem lesz, úgyhogy marad a plasztik. :S

    Első körben abban kéne segítenetek, hogy hogy lenne a legjobb elhelyezni a hangfalakat mert tudom, hogy a mostani elrendezés az közel sem optimális. Sőt nagy valószínűséggel a szoba úgy alkalmatlan házimozira ahogy van ezért sem szeretnék túl sokat ölni bele. Kár lenne egy drága rendszert már azzal megölni, hogy nem lehet normálisan elhelyezni a hangszórókat.

    Főleg filmekhez kellene de játékra és zenéhez is ezt használnám, egyenlőre csak PC ről.

    Másodjára természetesen olyan hangcucc kéne ami remélhetőleg sokkal több örömöt okoz mint a mostani idegességet.

    Mivel ajánlottátok, hogy mindenki menjen és hallgatózzon így én is elindultam és jobb híján a Médiába mentem

    És [logitech z906]-ot és egy [Denon 1312XP] sikerült meghallgatnom. (meg volt ott valami kb 1,5 m magas nagy valószínűséggel 2.0 rendszer is na az brutális volt kezdem sejteni, hogy ti miért is adtok ki 100 ezreket ilyen cuccokra ennél nem csak hallottam azt ami a hangfalból jön, de éreztem is (jó értelemben :D )

    Na szóval visszatérve a két meghallgatotthoz sajnos más volt a forrás és sajnos a hanganyag is.
    A Logi egy DVD lejátszóra volt rákötve és valami CD-t tettek be a kedvemért (egyébként be sem volt kapcsolva)
    A Denon-on pedig rádió szólt 2.0-ba gondolhatjátok milyen volt a minősége a vételnek :( :((( De sikerült az egyik alkalmazottal beszélnem, hogy ez így nem a legjobb és kéne valami jobb forrás végül hozott egy kábelt amivel a telefonról hallgattam bele egy számba, igaz, hogy csak mp3 de legalább nem súg búg.
    A logi hihetetlenül tisztán és hangosan szólt (na jó nem csoda 1m re álltam az összes doboztól) De valahogy valami mintha "hiányozna" a hangjából nem tudom, hogy a szám maga ilyen vagy a hangfal, de valahogy az egész annyira steril volt mintha alkohollal mosták volna közben. :DDD
    A Denon főleg az ismert számmal már sokkal jobb benyomást keltett bár én nem mertem igazán felcsavarni ( a logit is az eladó tekerte fel rendesen) így jóval halkabb volt mint a logi, de volt valami a hangjában ami tetszett, nem tudnám igazán leírni, de amit hiányoltam a logitól azt tőle hallottam. Viszont azt nem tudom, hogy miért csak 2.0-ba ment. Most akkor ez történik, ha analóg jelet kap, vagy egyszerűen csak valami nem volt jól beállítva?
    Számítógépről ha zenét hallgatnák akkor hogy szólna 2.0 vagy 5.1?

    Szóval jó lenne a tudnátok segíteni abban, hogy mi lenne a jó választás. Jó lenne ha tudnátok ajánlani valami olyat amiben nem csalódnék, vagy ha ismeritek a fent említett szetteket akkor akár arról is írhatnátok, hogy ti mit gondoltok róluk. Amúgy van olyan hely Székesfehérváron ahol jobb körülmények között lehetne több szettet meghallgatni?

    Esetleg [link] ezzel találkozott már valaki? A mélynyomó ugyan az amint amit én is hallgattam, de a dobozok ránézésre pofásabbak, persze a látszat csalhat is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák