Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazolini

    senior tag

    Sziasztok!
    Kezd végre összeállni a mozim. 5.0-ban csak Canton Vento dobozok vannak (amúgy 7.0.4 van bekötve).

    Korábban német piacról rendeltem egy centert: Canton Vento 858.2. A hétvégén pedig a számomra is hihetetlenül hangzó "negyedáron" jutottam hozzá egy Ausztriában két éve vásárolt, makulátlan Canton Vento Reference 3 DC pároshoz thanks to Gabo01. Az eredetileg frontok helyén lévő Vento Ref 7-esek hátra mentek a side surround helyére.

    Így elöl a frontok és a center hangszórókészlete teljesen megegyezik, magasuk: kerámia; a hátsóké (side surround) pedig csak a magasában tér el: aluminium. Itt szerintem már nem szembetűnő, illetve fülbemászó az a differencia, amiről korábban Nemirrel diskuráltunk. A 7 "lenti", azaz ülőpozícióra irányított csatorna magas- és középsugárzói egységesen fejmagasságban, szinte mértani pontossággal egy szintben vannak a fülmagassággal. Ennek a beállításnak és a szinte azonos hangszórókészletnek elképesztő hatása lett a hangzásra mozin és sokcsatornás zenén. A frontok amúgy sztereón is szinte a side-ok vonaláig hoznak el hangokat (mintha csak mellőlem szólnának), a side-ok pedig egymással szinte szembe forgatva mögöttem is betöltik a teret. A Dire Straits Money for Nothing intrója hátborzongatóan a nyakam mögött oszcillál. :Y

    Összességében 40%-án vettem a hangrendszer darabjait a listaárnak! :C Vagyis jó minőséghez jutottam (mondhatni) visszafogott áron. És most röviden a költségek / listaár arányairól. Költségek (beszerzési ár, kialkudott ár) tekintetében az 5 doboz szinte pontosan a duplája az elő- és végfok árának, vagyis az ominózus 1 : 2 arány megáll. De ugye ezt listaáron kell(ene) számolni. Úgy meg majdnem 5x annyiba kerültek volna a dobozok! :Y Ha a forrás Oppot is beszámítom a vasak közé, akkor is az arány: 1 : 3,4! Most mit tegyek? Cseréljem a vasakat (Marantz SR7010, XTZ Class "A" 100D3, Oppo BDP-103EU)???

    Nem szeretném, és a sub is várhat, mélyben sincs egy csepp hiányérzetem sem. Amúgy is már jó mélyen vagyok... eladósodtam... :o

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák