Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Lali-213 #76085 üzenetére

    Marantzból a legelső erősítő is , kb már a Denon 3000 szériával engedhető össze ,kisebb eltérésekkel. Kb az 5015 az a 3500 H Denonnak felel meg
    Innen érdemes indulni és összevetni őket.

    Ha Denon 2700 és a Marantz 5014 és 15 öt nézem akkor a Denon nekem tompább, kicsit folyósabb és fátyolos hangzása van legalább is a Monitor Audio Bronze szetten.
    Főleg a SW112 Subokat kezeli olyan ömlengősen, sokszor szétfolyik, morognak, remegnek, nekem kicsit sok,de van akinek ez jön be.
    A Marantz kicsit élesebb, magasabb, és a subot is feszesebben kezeli, de ez lehet hogy a 4000 +Denonok is tudják, nem tudom.
    Marantz kicsit magasaba húz, de az MA szettem magasai amúgy is elég erősek, kell nekik egy kis EQ, ha Marantz szól, a Denonnál nem.
    Ami még a 2700-5015 nél szembetűnő, hogy párbeszédek sokkal jobban kijönnek egy filmnél a Marantznál.
    Denon viszont jobban odafigyelt a térhangzásra. Például a kis 1700 szerintem jobban kezelte a surroundokat , mint az 5015 Marantz, csak úgy száguldanak a golyók a levegőben meg hasonlók.
    Tehát szerintem ( saját vélemény):
    Denon: jobb surround kezelés,nem húz magasba , kiegyensúlyozott.
    Marantz:Jobb SUB kezelés, jobb center tartomány, nincs fátyolosság a párbeszédeknél, amik számomra fontosak.
    Ha ide beillesztem az RXV6A-t a Yamahától akkor mindegyik hibáitól mentes, de a felhasználói felülete és a beállítás fényévekre van a Marantz és Denon kezelőfelületétől, ráadásul eldobálja a Wifi-t meg hasonlók, amikre a Denon odafigyel, hogy felhasználóbarát és egyszerű legyen, amolyan ideális otthoni erősítő elérhető áron.

    Amúgy a Yamaha 3070 és az 1080 voltak eddig a legjobb erősítőim, persze más árkategória de pl a 6015 árához nézve a több éves 1080 köröket ver rá és olcsóbb zenében, párbeszédekben és a két SUB kezelésében, a 3070 pedig még erre rátesz.
    A NAD 758 V3 ra visszagondolva a 3070 Yamaha mindenben jobb. Szerintem innen az Arcam és Anthem tudna előrelépést jelenteni.
    Nagyon sajnálom, hogy meghibásodott. :(

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák