Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz edima10 #33461 üzenetére

    Ne hidd hogy nekem millás szettem van!
    Kb 700eFt -os új árú cuccom van 300eFt ból, ami alsó/közép kategóriát képvisel. Ezzel már a zene is vállalható de nem tökéletes , míg egy belépővel mp3 és youtube nál többre nem is gondolhat az ember.
    Szóval annyi pénzből már össze lehet rakni egy jó kis szettet használt(nem 1000 éves cucc) vagy külföldi rendelés, vagy figyelve a boltok akcióit.

  • dave118

    senior tag

    válasz edima10 #33461 üzenetére

    Korlátoltabb anyagi lehetőségek terén érdemes a használt holmikat megtekinteni. Igaz, hogy van benne rizikó, de rengetegen használunk nem új berendezéseket, nagy megelégedettséggel. Általában véve adott összegből sokkal jobb ár/érték arány érhető el használt dolgokból (ez nyilvánvaló).

    Nézzük a te példádat: 85 + 160 sacc 240-250 es keretből új dolgokat csak a legalapabb szinten tudnál beszerezni, viszont használtan: 100k körül 3-4 éves alsó- középkategóriás AVR-eket simán be lehet szerezni bármelyik márkából (egyéni preferencia alapján). pl Malac 5008, Denon x2200, A660 is van, de Pio 1223-as volt nemrég 100k alatt, Sony 1040-1050 típus 80-90k körül mennek.

    Marad kb 150-ed 5.0 + sub ra, amiből szintén jól lehet gazdálkodni. Példa: Dali Concept 6 szett most 150k, (igaz ehhez még kell sub, de az ráér később 50-80k körül, mikor összejön rá a pénz). Olcsóbban is van Pl Wharfedale Pi szett ( igaz hogy már veterán, nekem volt és van is, csak ajánlani tudom)

    Ezek csak a helyi apró példái (reklám nélkül :D ), de AVX-en is végtelen lehetőség van.

    Én így csinálnám (csináltam volna).

    Szerintem amit tehetsz most, hogy veszel egy normális szettet 150k körül (pl Dali Concept), használod, örülsz, mindenszuper :) .... később pedig a lehetőségek tudatában 1-2 év múlva cseréled az AVR-t egy magasabb kategóriára.

    ... Ami ami, az az.

  • I'am Dony

    őstag

    válasz edima10 #33461 üzenetére

    Úgy érted, hogy arra falra nem raknál semmit, csak a tévét és a 2 álló hangfalat?

    Igen, így értettem. Hiába szerzel be nagyon jó dobozokat, ha a fal és szekrény közé lesznek beszorítva. 30 cm. az semimre nem elég. (több gyártó oldalán is találhatsz leírást az ideális elhelyezésről) Pl.: [link]
    Másrészt, csak azért mert álló doboz, még nem fog szebben/jobban szólni.
    Végül, figyelemmel az erősítődre és az elfüstölhető zs-re keretre is, egy nagyon erős kompromisszumot kell kötnöd. Sehol sem lesz igazán jó, de mindenből kapsz egy kicsit, ami egész hallgatható. Erre az ajánlott szettek kiválóak, a többi más nagyságrend. Mozihoz kötelező(!) a mélyláda igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák