Új hozzászólás Aktív témák

  • Fisha

    őstag

    Most először lőnék össze magamnak egy kezdetleges (4.0) "házimozit". Vettem ehhez egy Denon AVR1713 erősítőt. A problémám a következő: a dts, dd5.1 filmek, tesztvideók tök jók, de a sorozatoknál alig szól a háttér, épphogy csak cincog valamit, még akkor is, amikor bőven lenne oka bömbölni, mert mondjuk éppen mögöttünk törik össze egy üveg. Kérdésem, hogy mitől lehet ez? Hangsúlyoznám, hogy a sorozatok is surround (dts, dd5.1) hanggal érkeznek, újak, jó minőségűek (pl. lucifer, sheldon stb). Ezeket ennyire nem surroundra keverik? Ti is ezt tapasztaljátok?
    Adná magát a megoldás, hogy sebaj, tekerj a hátsó hangszórók hangerején ilyenkor gyorsan. Itt jön a második kérdés: végignyálaztam a denon leírását, de esküszöm, hogy nem találtam ilyen opciót. Be lehet állítani a kiemelést/elnyomást minden zónára, de ők ezt láthatóan egy egyszeri konfigurálásnak gondolják, mert 10 mélységben van kb. a menüben, illetve folyamatosan fehérzajt sugároz a beállítás közben. Így ezt nézés közben, gyorsan beállítani sajnos nem életszerű. Én vagyok a béna vagy a denon?

    Mi a megoldása a fenti tünetegyüttesnek? :)

    u.i.: azt nem írtam fent, hogy az erősítőn természetesen be van állítva, hogy csak a 4 hangdobozom van a rendszerből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák