Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz AiRLAC #7955 üzenetére

    #7953Maulgar
    #7954qqcqqc
    #7955AiRLAC
    #7957Essejó

    Köszönöm mindnekinek! Így válaszolnék rá.
    Amire kell a nas. Az hogy gyorsan bővíthető kell hogy legyen. Elég sok tárhelyet tudjak tenni hozzá. Jóformán mindenhonnan el tudjam érni (telefon is). A gépről lemondtam, mert sokat zabál, még idle-ben is. Méretben is nagy, bár még nincs meg a pontos helye, hogy hol lesz, de valami kis cuki dolog kell. (lehet a gépet oda adom valamelyik családtagnak ha nem bírom eladni).
    Amire kell, 4k filmeknek kell a hely. Tv-n nézném őket.
    Van szinte minden előfizetésem (netflix, disney+ stb) de akkor is vannak olyan filmek amik kellenek. A 4k filmek meg 30-90 gb helyet foglalnak. Szóval kell olyan 20 tera kb. Azzal egy darabig el leszek (idővel lenne annyi)

    Torrent.
    Kd22 nasom stabilan tudja az 500 kb/s-et ami lassú, de ha felveszem olyan 3500-ra akkor már letérdel a kicsike. Kell olyan ami tud nagy sebességet stabilan.
    Fotókat menteni rá, mert anyámnak a külső hdd-s szépség állandóan baszakszik (második külső hdd már és ugyan olyan fos) és kell valami stabil cucc hogy ne szopjak vele állaandóan.

    Nézegettem a DS 431k-t (azt hiszem az a típusa olyan 120-130k) de valahogy nem fogott meg a cucc. Amit vettem most, mert megrendeltem egy TerraMaster F5-221 5 lemezes nas. Lehet mellé nyúúltam vele de kiderül.
    Rendeltem hozzá egy 4 gb-os memóriát (lesz benne 6 gb) meg az egyik lemezre rakok be egy ssd-t a rendszernek, meg a cache-nek. Ha meg tudom oldani. Még ilyet nem csináltam de remélem menni fog. Akkor már csak 4 helyem lesz bőviteni, ami ekte a tárhelyem lesz. Indulásnak egy 8 terás wd red plus-szal indulnék. A filmek majd 4 tera a Kd22-ön ami elfér a 8-on, meg a képek aanyámnak, kezdésnek elég is lenne. Akkor még mindig van 3 helyem az ötből. Ha kevés még mindig tudok nagyobbat venni hozzá.

    Konténerekkel még nem ismerkedtem meg, de ez is tudja elméletileg. Meg kell tanulnom. (linuxut használok azt is tanulgatom. :DDD )

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Új hozzászólás Aktív témák