Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #33067 üzenetére

    "A magashangszóróval sorosan 4,7uF-tól nagyobb értékű kondenzátor nem használható."
    Ezt nem tudtam. Van valamilyen fizikai magyarázata amely minden magassugárzóra érvényes? Független a magas hangszóró impedanciájától is?

    "A mélyközéppel sorosan kevés a 800uH."
    Ez általánosságban értendő vagy konkrétan egy adott vágási frekvenciára és a SAL SBV 2020-ra?

    "És magas érzékenységéből legalább 6, de akár 8dB-t is el kell venni."
    Ezt a gyári adatlap alapján feltételezed, vagy valamilyen konkrét mérés alapján?
    6-8 dB-hez az 1 db előtét helyett inkább 1 soros + 1 párhuzamos osztó ellenállás párt alkalmaznék.

    "B-reflex doboz nem jó az SB 2020-hoz, "
    A fórumtárs azt szeretne építeni, zártban nehezen fog 50Hz alá menni F3-al értelmes Qtc-vel (bár nem volt ez irányú feltétele), még a kisebb méretű reflexben is jó ha 45 Hz körül lesz.

    "Az impedanciamérés azért nem annyira nehéz dolog."
    Szerintem sem. Objektívhez közeli mérési eredményt produkálni az a nehéz.
    Ameddig egy mérés eredményét nem lehet ellenőrizni, akár referenciához hasonlítva, addig azt én nem tartom igényes mérésnek. Max arra jó hogy valamilyen támpont legyen, de arra nem, hogy egy gyári adatlapot megkérdőjelezzek vele.
    .
    Megértettem, hogy a hangszóró gyártásban nagy a szórás, meghogy szépítenek a gyártók, de ha elfogadnám az általad vázolt totálisan rossz és szakmaitlan helyzetet, akkor képtelenség lenne katalógus és gyári adat alapján hangszórókészletet választani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák