Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @lbert

    tag

    válasz DDL #353 üzenetére

    ennek alapján TDA7294 ic-s

    a vezetékelést úgy oldottam meg hogy van 1 csomó pont ahova minden test köt és ez kasznival van galvanikus kapcsolatban. tehát az egész doboz elvileg 0 feszes.
    a +/- ág a független dupla szekunderes 2 gréc hidas megoldásra alaapszik de oly mód, - ami így utólag átgondolva lehet hogy hülyeség volt -hogy az egyik híd a + ágat táplálja a másik híd a - ágat. de a 2 gréc össze van köte ( +/-) a 0 pont létrehozása mit. lehet normálisabb megoldás lenne ha az egyik híd az egyik oldalt a másik a másik oldalt táplálná és a pufferekkel hoznék létre föld pontot, mert így is úgy is virtuális föld mert a hálozati földbe nincs bekötve. be volt de akkor zúgott csak igazán. ja torroid trafó van benne de elég közel vannak az erősítők hozzá. bár nem hagyományos ''fésű'' bordán van hanem egy 10x10es lap közepén van 3cm hely kialakítva és egy-egy 5cm magas fal van amin vannak a hűtő fülek. ezek a bordák körbe vannak fogva egy 0.5-ös alu lemez kerettel (az erőltetett hűtés hatásfok javítása miatt) a keret szint a ksznival van galvanikus kötésben így 0 feszen. nos elvileg árnyékoltnak kellene lennie így, de aza gyanúm hogy a trafó igy is bekavarhat.

    a zúgás 3 nagyságban tér el:
    1. dvd, v más aud eszköz + hálózat - nagyon zúg a hangerő arányában.
    2. adott aud eszköz hálózat nincs - amíg a kondikban van cufla, halhan zúg hangerótöl függetlenül.
    3. nincs a bemenet terhelve, d testen sincs, lóg a levegőben hálózat van, halkan zúg, szinte alig halható.

    sztem föld hurok de honnan. adott aud eszköz 1sem földelt de az erősítő sem. lehet eza baj???????????:F

    na szóval ilyesmi. remélem nem túl zavaros ahogy leírtam és érted is.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák