Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Atomantiii #61972 üzenetére

    Hát mivel olajos kompresszort vettél (én is csak azt vennék, mivel így a gépek 99%-ának meg is van oldva a kenése és nem feltétlenül kell a külön olajozásról gondoskodnod, legalábbis nem olyan sűrűn), ezért ha festeni szeretnél vele (ez a maradék 1% nálam :DDD ), akkor mindenképp kell egy levegő előkészítő modul ami kiszűri az olajat a szórófej elöl, valamint közvetlenebbül tudsz vele nyomást szabályozni (nem kell átmenni mondjuk a műhely másik végébe a kompresszorhoz), már ha persze nincs a szórófejeden egy a csuklódnál. Lehet elég egy egyszerűbb szűrő is, de én még soha nem próbáltam ilyet. És ne felejtsd el, hogy ezekhez ugyanúgy kellenek majd csatlakozók is, mert azokat nem adják hozzájuk. ;)

    (#61973) DonElvis: nincs benne semmi nagy titok. Szúnyog-hálóztam egy háznál és ott láttam meg félredobva a műhelyben, már vastagon állt rajta por. Mondtam az ürgének, hogy ha nekem adja a gépet, akkor "ingyen" volt a munka... Annyira megörült, hogy még egy (szerinte) rossz Makita (12V) és egy szintén rossz B&D (18V) akksis fúrót is oda adott. Nem volt egyébként semmi baja a Makitának, csak belül a töltő egyik kábele elengedte magát, ezért nem tudta feltölteni a gépet. Világított szegény töltő, mint a karácsonyfa, csak épp az akksiig nem jutott el a delej. A B&D tényleg "halott" akksikkal rendelkezett és a töltőt sem találta meg, de azt meg átalakítottam műhelygéppé egy 8-10 méteres vékonyka kábellel. Meg vannak az akksik házai is, tehát ha egyszer rászánom magam, akkor lehet még belőle újra mobil gép, de mivel van kettő kék Bosch akksis fúróm is (meg még egy régebbi Einhell is), így nem érzem sürgősnek a dolgot. A műhelyen belüli és ház körüli kisebb munkákhoz pedig így is tökéletes lemerülés nélkül... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák