Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    Helló

    Egy elég érdekes problémával fordulok hozzátok.
    Van jó pár éve egy Sound Blaster XFI HD külső hangkártyám.
    Kicsit összetett a rendszer, mert a PC-ről jövő jelet 1x Analógon küldi ki a nappali hifire, viszont optikaival van össze kötve a hálószobai hifimmel.
    Ehhez annyit fűzök hozzá, hogy a PC USB és a HIFI optikai kábelek 10 Méter hosszúak.
    Évek óta használom így és a problémám egy visszatérő probléma amire nem jövök rá miért csinálja.

    A hiba az, hogy teljesen véletlenszerűen (de mindig Youtubozás közben) fogja magát és megáll a videó/hang.
    Elkezd forogni a betöltő ikon és nem megy a videó és nincs hang. Ilyenkor se játéknak se semminek nincs hangja. Viszont ha a kinti hifre (analógra váltom át) akkor elindul a videó és kint megy a hang hiba nélkül. Ugyan ez fordítva. Van hogy analógon fagy be és optikain működik.
    Amíg nem indítom újra a gépet / húzom ki a hangkártyát vagy telepítem újra addig nem javul meg.

    Abban a tekintetben nagyon érdekes, hogy véletlenszerű a dolog és van amikor hónapokig jó, úgy hogy akár 10 Youtube is megvan nyitva és össze vissza tekergetek mindent stb és semmi baja!
    Van amikor meg naponta 3x kell újraindítanom a gépet mert 2 megnyitott youtube videó közben is képes és egy sima beletekerés közben befagyni az egész.
    Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet ez a hiba. Mihez van köze...
    A driverek újak, a Win-nek több féle verziójával is előfordult már.
    Talán azt vettem észre, hogy most utoljára is akkor sűrűsödött be ez a hiba megint, amikor lefrissítettem legújabbra az NVIDIA drivert.

    Remélem letudtam érthetően írni.
    Köszönöm előre is.
    Helló

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz nutella1 #5372 üzenetére

    Hello, azzal nem volt baj.

    dobtak ki rá egy új drivert(mert ami nekem volt és a legújabbnak hittem nem az volt nem frissítik sűrűn van vagy 3verzió azt csá), azt ráfrissítettem, azóta úgy néz ki jó.

    Köszi

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Naxk #5373 üzenetére

    Jó kérdés nekem van egy olcsó natec mikrofonom discordra, és ugyanúgy van alap zaja elég nagy (pedig egy ideig tuti nem volt) bármit csinálok vele nem jó.
    Igaz nem hallható zaj csak a hangérzékenység kapcsolásba zavar bele.
    Tökmind1 hova dugom, előre a házba vagy hátul a lapon.
    Én úgy oldottam meg, hogy a discord hangfelismerő cucca tök jól működik így nem kell érzékenységgel szórakoznom.

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák