Új hozzászólás Aktív témák

  • randoom

    csendes tag

    Sziasztok!

    A családi házunk udvarát szeretném megfigyelni kültéri kamerákkal.
    IP kamerákban gondolkodom, bár van már egy hibrid rögzítőnk is, analóg kamerákkal.

    Milyen IP kamerákat ajánlanátok a következő feladatra, elvárásokra?
    - kültér, az utcáról éjszaka is jut be némi fény a közvilágításból,
    - a kamerától a kerítés kb. 12-15 m, térkövezett terület, rajta dísznövények,
    - a kamerát a tető alá, ragaljára tudjuk rögzíteni,
    - éjszaka is megbízatóan működjön és jó minőségű felvételeket készítsen,
    - nagyobb (1,3 - 3Mp) felbontása legyen,
    - a nagyobb távolság és terület miatt célszerűbbnek gondolom, ha állítható az optikája,
    - ha javít a helyzeten, akkor megoldható, hogy valamilyen külön kapcsolódó reflektorral is megvilágítsuk éjjel a területet.

    A rögzítő elvileg kezeli az onvifes kamerákat, de IP kamerák használata esetén csak kevesebb kamera köthető rá, na meg a meglévő analógok felvételei is csak kisebb felbontásban rögzítődnek.

    Ezért inkább olyan IP kamerában gondolkodom a "veszélyesebb területek figyelésénél", ami független a mostani rögzítő rendszertől, és:
    - saját SD kártyára is tud rögzíteni,
    - riasztás esetén e-mailt is tud küldeni videó melléklettel az eseményről,
    - napközben egy pc-ről -a kártya kivétele nélkül- is nézhetők az élőképek és visszanézhetők a felvételek,
    - napközben esetleg magára a pc-re is rögzíthetők a felvételek,

    Ami az internetünket illeti, upc-s, a "garantált" feltöltési sebességünk 1Mbps (A mostani csomagunkban a maximális feltöltési sebesség 3Mbps lehet, jelenleg teszteltem és 3,1Mbps értéket kaptam :B )

    Végig olvastam a topikot és kavarognak a fejemben az itt leírtak, ezért is gondoltam, hogy inkább én is kérdezek.

    - Az SD kártya betelése esetén beállítható, hogy automatikusan felülíródjanak a régebbi felvételek?
    - Az SD kártyára videó is rögzítődik vagy csak pillanatkép?
    - Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy valakinek olyan routere van, ami usb porttal is rendelkezik és az erre dugott pendrivet használja az IP kamera felvételeinek rögzítésére (mint egy FTP szervert). Ez tényleg működhet?
    - A fentebb részletezett internet sebesség mennyire elégséges, megbízható IP kamerák routeren keresztüli működtetéséhez?

    Megnézegettem a korábbi hozzászólásokban ajánlott kamerákat, de érdekelne a véleményetek, további ajánlatotok is. Ha esetleg videókat, linket is tudnátok ajánlani a kamerákhoz, főként éjszakai felvételekkel ...
    Jó sok kérdést sikerült összehoznom, remélem sikerült érthetően fogalmaznom.
    Köszönöm, ha szántok rám egy kis időt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák