Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Ijk #37590 üzenetére

    Pavelt idézem: "az erő tecnika". Akkor tudsz nagy súlyokkal dolgozni - azaz leszel erős -, ha megtanulsz minél több izmot bevonni egy mozdulatsorba. Különböző izomfeszítési technikák, légzéstechnikák, idegrendszer fejlesztését szolgáló módszerek vannak, amit a nagyobb erőért be lehet vetni. Ettől nyilván nem lesz senki izmosabb, de cserébe baszott nagy súlyokat fog tudni megemelni. Ha az izomzat méretének a növelése a cél, akkor baromira nem a power stílust kell alkalmazni, de ez evidens mindenki számára. Mondjuk szerintem nem szabad elhanyagolni az erőt, állóképességet és a robbanékonyságot se. Más és más terhelést kap a szervezeted, ha variálod az ismétlésszámokat, súlyt, technikákat, gyakorlatokat. Szerintem mindenképp érdemes különböző ciklusokat tartani, nem csak hagyományos, tömegelő edzést.

  • Laci.M

    senior tag

    válasz Ijk #37590 üzenetére

    Én a tavalyi műtétem után amikor elkezdtem edzeni a fekvenyomást mindig kis súlyokkal végeztem, soha nem mentem 6 ismétlés alá. Ez ment 3-4 hónapig, szinte semmit nem fejlődtem... Amikor elkezdtem nyomogatni 1-2-3 ismétléses max körüli sorozatokat 2 hónap alatt sokkal többet fejlődtem, mint előtte 4 hónap alatt.

    Ha nem megyek nagy súlyokra egy edzésen akkor nincs olyan intezív izomlázom, mintha nyomnék (számomra) nagy súlyba is 110-120kg. Ha mondjuk nyomok 115-be egyet, majd 110be kettőt, 100ba ezek után csak négyet, és utána megyek a 90 kilós szériákra akkor azt tuti, hogy érzem 3 napig legalább. Utoljára vasárnap délelőtt edzettem, de még érzem elég rendesen.
    Most 125kg a max. Nekem ez is fontos, mivel a saját rekorddöntés rengeteg ösztönzést ad számomra. Idénre 130kg a cél.

    Amikor a kézműtét miatti visszaesést ledolgoztam akkor pár hétig céltalan voltam, elment a kedvem az edzéstől. Szerencsére ezt már sikerült kihevernem, úgyhogy jöhet a 130kg fekve, és a 44-es kar új célnak. Ha ezt elérem akkor majd meglátom mi lesz.

    Aláírás

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Ijk #37590 üzenetére

    tehát te nem hiszel abban a sok sztáredző által hangsúlyozott elvben, hogy erősödés nélkül nincs izmosodás, szóval az izolációs, érzésre edzést hagyjuk meg a már alapgyakikkal megerősödött koxos profiknak, illetve nem hiszel abban sem, hogy az izmosodás gyakorlatilag egy adaptációs folyamat, amit a terhelés folyamatos növelése vált ki.

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Új hozzászólás Aktív témák