Keresés

Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    Sziasztok

    Van itthon egy kondigépem, jó mindenre, váll, láb, kar, hát, has

    És szeretnék néhány tanácsot kérni.

    Ami talán fontos, hogy nem akarok nagyon kigyúrt lenni, csak egy sportosnak mondható alkat, olyan 35-40-es kar között már jó, ha ez elérhető egy itthoni géppel...

    Ami kérdésem van, milyen edzéstervet ajánlotok?

    Illetve mit egyek? Fel is kéne szedni pár kilót, de egészségesen, most elég vékony vagyok....

    Kérlek ne weboldal linket küldjetek, hogy "itt van jó edzésterv" hanem ha kérhetem írjatok egy normálisat, esetleg PÜ-ben bővebben leírom magam, ha ez segít a terv elkészítésében

    Hatalmas köszönet :R

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Helló

    Már próbálkoztam így kezdőként, több helyen is a segítségkéréssel, de eddig minden hol olyan kedvesek voltak hogy ihajj... Így megpróbálkozok itt is, egy kicsit nagyobb siker érdekében.

    Az egyik ismerősömmel, most kezdenénk el foglalkozni alap, vagy is most még ugye kezdő szinten foglalkozni a testépítéssel, és hát nem igazán vagyok, vagyunk tisztában néhány dologgal.

    Először is a célunk a testtömegnövelés izomzat formájában, tehát nem szálkásítás és nem elhízás ;) .

    Eddig összvissz a bodybuilder oldal volt a segítségünkre, így ott találtunk egy Alap tömegnövelőt, de ezen felül szeretnénk más dolgokat is megtudni.

    Sokan mondják hogy fontos az evés, ami természetes, de általában húst hússal vagy húst rizzsel kéne enni, ami nem mindig megoldható mivel itthon anyum főz, bár általában hús van az asztalon, de megesik hogy nincs, ez nagy baj lenne? Ha nem minden edzéses napon ennék húst, meg rizst, meg gabonapelyhet stb...-t

    Ezen kívül már mint a húson és a rizsen kívül mi az ami még ajánlatos? Olvastam zabpehely joghurttal, de véleményem szerint az sem mindegy hogy milyen a zabpehely vagy igen?

    Illetve amiért máshol csúnyán megszóltak, mert nem írtam le hogy mennyi gramm szénhidrátot és egyebet fogyasztok el egy nap, mivel tényleg kezdő vagyok így erről fogalmam sincs, ezeket hogyan tudnám kitapasztalni?

    Minden érdekelne amivel el lehet kezdeni, jelenleg kb 180CM és 60kg körül vagyok, ezért is kezdtem bele egy ilyesmi testépítésbe, hogy valami alakot rázzak magamra, de viszont hülye fejjel sem akarok belevágni, a bérlet már megvan a terembe.

    Lábgépen kívül minden található benne ami szükséges lehet, lábra csak annyit tudok tenni hogy nyakamba rúd rajta a súly és guggolás.

    Tehát minden írjatok le legyetek szívesek.

    Miből mennyit fogyasszak
    Esetleg fehérje por helyett mit vegyek, vagy egyek ami hatékonyan elősegíti az izmai fejlődését.
    És egy edzés terv sem lenne rossz :)

    Nagyon köszi a segítséget előre is

    És a kedvenc videóm, egy kicsit példakép :)
    Gondolom már láttátok :), valamit tud a csávó
    Bár én azért ennyire nem viszem "túlzásba", ehhez nem kis idő kell, de én a fele ilyennel i beérném :) bár ezt se bánnám :))

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz macikos #29275 üzenetére

    Kösz mindenkinek, ez így már egész jó válasz számomra, a lényeg leginkább az étkezésen volt, amit ezek szerint nem igazán kell figyelnem csak egyek egyek egyek, ilyen hamburgert stb...-t jó ha 2 évente eszek :) bár édességet nem vetem meg :D de a rendes kaja is megy :) sajnos egyáltalán nem vagyok hízós fajta, eszek sokat de ettől függetlenül nagyon nem tudok hízni, ezért is gondolkodom valami csodaszerben, de nem olyanban ami káros, mert hát jó lenne még 10év múlva is a himbilimbi :DDD

    Nagyjából felfogtam mindent, és ezeknek tudatában kezdek el akkor jobban foglalkozni vele, illetve oda figyelni mindenre.

    Ha kérdésem van remélem még jelentkezhetek :)

    ui: egyébként olvasgattam én, csak mivel ez egy fórum és tudtam, hogy itt segítőkész emberek vannak, reménykedtem egy értelmes válaszban, amit meg is kaptam, sőtt nem is csak egyet :R

    Még ami fontos: Én reggelizni idézőjelben nem tudok, vagy is nem akarok főleg nem ilyen tejes dolgokat, sajnos a tejre igen érzékeny a gyomrom, ezért suliban eszem ottani szendvicset, vagy épp itthonról hozottat.

    Zabpehelyre úgy értettem a bármilyet, hogy bármilyen édeset? cukrosat stb...? szóval lehet finom is nem csak hasznos :U :)

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz mocsanisi #29300 üzenetére

    Jó persze a sok relatív, kinek mi a sok, de én még mindig nem tudom, hogy miből mennyit kéne ennem 2-3óránként, arról viszont nem tehetek, hogy nem úgy születtem hogy mindent tudok, azt mondtad hogy olvassak utána, de ha itt valaki leírja a kérdésemre részletesen akkor is elolvasom és akkor is ugyan ott vagyok mintha egy weboldalon olvasnék utána.

    Ezért azt hiszem nem kell leharapni a fejem, hogy nem tudok mindent alapból :(((

    A csodaszert pedig pl fehérjére gondoltam, nem pedig másra,

    És nem gondoltam hogy egyszerű felépíteni egy normális testet nem is akarom hogy az legyen, de azt hiszem egy edzéstervet bárki tud keresni magának, viszont az étellel kapcsolatos dolgokban már más a téma, ott kell a segítség, vagy lehet csak számomra nem tudom, lehet csak én vagyok a hülye hozzá :(((

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Most voltunk edzeni, nagyon jó volt 1.5óra, a hangulat is jó volt, ez volt a legjobb ebből a 3 napból :)

    Amint hazaértem ettem 2banánt felkarikázva, kb félliter tejjel, és jó pár marék (nevezzük ízetlen gabonapelyhet :)) amit ajánlottatok.

    Ez így edzés után jó lesz? Vagy tegyek még bele valamit?

    Jövőhéttől áttérünk az edzéstervekre, eddig csak ilyen átmozgató dolgokat csináltunk súlyokkal hogy kb beleszokjunk, meg a gépeket megszokjuk.

    A kajálást pedig ki kitapasztalgatom :)

    Egy óra vagy másfél óra edzés alatt mennyi szőlőcukrot érdemes fogyasztani?

    Illetve még egy olyan kérdés, hogy van egy srác egy hónapja kezdte és azt mondta akkor 20kg-al csinálta a fekvenyomást, és egy hónap alatt pedig 40-re nőtt a szám, picit túlzásnak érzem, csak fehérjézik, lehet belőle igaz valami?

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz PókerFész^^ #29380 üzenetére

    Hétfőn és kedden voltak a sportcsarnokba jányok kézizni :) van egy lány, nagyon babán néz ki, 6-os szám van rajta :D kékmezben :D kedvencünk lett ;)

    Aztán néztem hogy csak 14éves, én meg 18 szóval picit nagy a korkülönbség :D így inkább hanyaglom a nénit [: pedig tényleg teccős :)

    De ezt csak így offként ha már lányoknál járunk :)

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz mocsanisi #29389 üzenetére

    Fehérjém még nincs, éppen próbálunk rá gyűjteni pénzt :)

    Tejsavó az mennyi és hol kapható? és finom? :DDD ( ezt csak mellékesen) de most már mindenképpen megeszem azt a félkiló gabona izét :D

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Húú halljátok az edzés nagyon jól meghozza az étvágyamat, legalább is nem mondom hogy sokat eszek mert a sok relatív kinek mi a sok, de most simán lemegy annyi hús kottyanás nélkül amit az előtt nem biztos megettem volna :)

    Vettem egy félkiló ízetlen zabpelyhet de elfogyott a banán, valami mással ízesíteni szabad? fahéj vagy passz, ti mivel eszitek? ha eszitek

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Az már jó ha edzés után megettem 125g rizs-t? :D Bár hús nem volt mellette :( de azt majd legközelebb duplán bepótolom :)

    És akkor ha mindent jól olvastam 2óra múlva megint megkéne ennem ennyit, plusz még a húst is? O.o azért az nem biztos hogy elsőre összejönne

    Lekvárral is "ehető" a rizs? :U

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz kovsol #29944 üzenetére

    Basszus pont barackkal ettem :B :DD de tényleg... :)
    Csak gondoltam, ha már gyümölcsből van a lekvár, mivel házi akkor nem lehet bajom tőle, és a hatás talán meg lesz, mert nem akartam magába enni :) :U

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Megvettem a fehérjét, bár lehet nem a legmárkásabb de csak 750-es aztán majd lesz nagyobb, meg jobb :) most erre futotta, amíg kibírja addig jó aztán meg lesz a pénz remélhetőleg.

    Ahogy olvastam, egy adag kb 30-40g. Tejben vagy vízben jobb? Bár ez ízesített csokis, ami miatt ha minden igaz valamivel nehezebben oldódik fel, de ettől függetlenül örülök hogy ez is meglett :)

    Hány alkalommal ajánlott inni? Ahogy néztem van aki minden nap 2 adagot iszik, van aki csak edzéses napon iszik 2 adagot, esetleg ha rizst és húst is eszek azon a napon akkor csak 1 adagot. Én úgy gondoltam hogy csak edzéses napon iszom 2adaggal. Az elég vagy többi napon is érdemes iszogatni?

    Ja és megtanultam húst sütni, finom csirkecsöcst rizzsel, filézettet :U :D

    Illetve mennyi tejbe tegyem? vagy vízbe... 3dl elég ?

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Én elhiszem hogy ti régóta csináljátok, és benne vagytok a témában, de ettől függetlenül, vagy épp pont ezért kéne segíteni a kezdőknek ha már vannak, és mernek kérdezni.
    Picit nem érzitek úgy magatokat mint ha egy gyerek bemenne az iskolába és azt mondja neki a tanár. Kisfiam ha nem tudod mi az a másodfokú egyenlet akkor minek kezdesz neki?
    Kb ilyen segítséget kaptam most tőletek.

    Persze megértem, hogy az egészséges is rámehet ha valamit rosszul csinálok, ezért kérdezek, és nem cselekszem butaságot .

    Én vagyok néhány helyen segítő akitől segítséget tudnak kérni a kezdő emberek az éppen adott témában, és nem mondom neki azt, hogy HÉ HA NEM TUDOD MI EZ MINEK KEZDESZ NEKI?

    Itt is osztom a piros pontot önként, és örömmel, persze vannak akik elrontják a leírást, és kérdezik hogy mi a baj, én megírom nekik, és nem azt mondom, nem tudsz pontot adni akkor ne üzletelj.
    Persze mindenre mondhatnám én is, hogy hé olvass utána, vagy keress rá google-ba de nem esik le a gyűrű az ujjamról, ha leírom neki magyarul, tisztán minden felesleg nélkül. :W

    Szerintem igen csak sok mindenben igazam van.

    Viszont az eddigi segítségeket meg kell köszönnöm. :R

    engine

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Tipo16V #30071 üzenetére

    Teccik érteni, és így tényleg köszi a válaszokat, most már tiszta mint a köd.

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Helló

    Mit ajánlotok vegyek most egy olyan 4KG-os Power Protein-t body-n vagy egy 2.3KG-os Scitec -et (fehérje)?

    Eddig , Biotech-et ittam és 3 közel 4 hónap alatt jó 5-6kg jött fel, aminek örülök, de a vödröm elfogyott így most veszek újat és nem tudom melyiket válasszam.

    Power nagyon jó árban van, és eddig jóformán csak jót olvastam róla, de a scitec-ről is, csak az drágább :F

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Manitou #37963 üzenetére

    Nálunk meg egyre több a római, de legalább itt normálisak... bár itt igen csak rájuk mordulna néhány nagyobb csávó ha nem lennének azok :DDD ;]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    Helló

    Már edzem 6 hónapja, és haladok is felfelé súlyban és súlyokban, lassan de biztosan.

    Viszont valamit nem értek, 30KG-val kezdtem fekve nyomást most 60-nál járok, 3×10, viszont ha visszarakom pl 40KG-ra akkor sem megy több mint 10 egyszerre, vagy csak nagyon nehezen megy 2-3al több, de miért? Ezt mivel tudnám fokozni?
    Fekvenyomásba vettem eddig ezt észre csak, de nem tudom mit tehetnék ellene?! :F

    Illetve, ha az állóképességem szeretném javítani, akkor mit ajánlotok? Sprint futás, pl 60 méter, egymás után többször, kis szünetekkel, vagy hosszabb lassú futás? :R

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz nepszter1 #46859 üzenetére

    Értem, szóval akkor a futás lehet az első gondomat is megoldja? Vagy legalább is segít valamennyit?

    Erdő mellett vagyok, vagy is a házunk mögött van egy út, az erdő szélén, és ott szeretnék futni, jó 100-200 méteres rész :) sprint, aztán a ház előtti úton vissza séta az út másik felére és megint.

    Úszást annyira nem csípem :N

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Aktív témák