Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz h1mpi #153 üzenetére

    Szó sincs ilyenről. Nem vagyok alaplap szakértő, csak egyszerűen nem nézegettem a Gigabyte lapokat. Sőt VGA-ból azt szoktam venni. Már a második Gigabyte videokártyám van a gépben.

    (#154) qantum:

    Én most nagyon sokat nézegettem az alaplapokat mielőtt vettem. És egyrészt nem kell Z170-es ha nem K-s procit teszel vele. Mert ugye azok tuningos alkatrészek. Ha akarsz tuningolni akkor K-s proci és Z-s alaplap.
    És azt mondom neked, hogy teljesen felesleges egy bizonyos szint felett alaplapot venni (persze ez a szint mindenki maga pénztárcájához is igazodik). Én 38-ért vettem ezt az MSI-t. Talán a legolcsóbb volt ebben a kategóriában. De mivel a játékok sebességét nem befojásolják a lapok így azt gondoltam ez is bőven elég. Ha összehasonlítod ezeket az alaplapokat 35-45 között akkor láthatod, hogy csekély különbségek vannak. Egyikben jobb a hangkártya, vagy a hálózati chip. És talán magasabb órajelű memóriákat kezelnek. Azt viszont tapasztalatból mondom, hogy 2133 és 2400 vagy akár 2666mh-es memóriák között nem fogsz semmi különbséget észre venni.
    Az pedig, hogy a lapok milyen hülye marketingszöveggel hirdetik a játékok kezelését azt felejtsd el. Süket duma. Enyémhez is van valami Gaming center alkalmazás, Gaming mode opcióval. Jót is nevettem rajta. Ezek csak butaságok.
    Ha a játék a lényeg neked is akkor jó VGA. És, hogy a rendszer is flottul fusson egy SSD. Az alaplap szerintem semmit nem befolyásol ilyen téren. Alaplapra úgy kell tekinteni, hogy kezelje azt a CPU-t, RAM-ot amit te kinéztél, olyan és annyi csatlakozó legyen rajta ami neked kell.

    Én így gondolom, de mondom még egyszer, nem vagyok alaplap szakértő.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák