Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz Fisha #13 üzenetére

    igen, pontatlan voltam, en is szerzot akartam irni...
    ez a pontrendszer azert ''jo'', mert igy a szerzok nem allhatnak oda a pulthoz es nem mondhatjak a honap vegen azt valakinek, hogy hol a 3*50.000 forintom...

    [Szerkesztve]

    Play nice!

  • Club

    őstag

    válasz Fisha #13 üzenetére

    Erről van szó.
    Tele a hócipőm, hogy a MI JOGAINKAT védi az Artisjust.
    Na most ha valaki ír egy zenét, egy lemezt stb.
    Abból mit kap?
    Kap pénzt az eladott lemezek után, ami persze nevetséges összeg külföldhöz képest.
    Más kérdés, hogy ugyan nézzük már meg hogy itthon mennyinél arany lemez egy album és mennyi külföldön?:U
    Persze a lemezt is csak a tuti befukat adják ki, mert abba ugye pénzt kell fektetni.
    És hogy miért nem vagyunk jelen külföldön?
    Mert abba sokszorosan több pénzt kellene befektetni.
    De nekik elég az amit itthon szednek be, révén 0 kockázat mellett szedik be a pénzt.
    Jogdíjjakról beszélnek egy cd-nél.
    De kérdem én:
    Ha én fotókat csinálok havi 1000-et, nagy felbontásban és azokat írom ki cd-re.
    Akkor miért fizetek jogdíjjat?
    A saját fényképezőgépemért?
    Vagy a tájért amit lefényképezek?
    Hát persze....

    Azt, hogy ki mennyit kap a cd-k, dvd-k jogdíjjából miért nem hozzák nyilvánosságra?
    Mert pár igencsak ''közkedvelt'' embert a felháboródók tömege azonnal porrázúzna.
    Megérdemelné mind!!!

    Fisha!
    Kész a weboldalam, kattt rá, mixek vannak még csak fent, de a héten sajét zenék is kerülnek fel;)

  • krivan

    csendes tag

    válasz Fisha #13 üzenetére

    Sziasztok!

    Szóval én már gondolkoztam azon, hogy mi lenne ha nálunk is bevezetésre kerülne az, amit a Bővebben: link csinál.
    WEB site, ahol meghallgathatod a zenét és aztán adott határok között annyit fizetsz amennyit megér neked a zene.
    Szerintetek lenne olyan aki a minimunál többet fizetne, mert mondjuk annyira tetszik neki az adott album?
    Vagy az lenne az első, hogy beszerezne egy programot, amivel az mp3 lementhető a gépre?
    Ha mondjuk egy előadó v. szerző aki egy kiadónál már kiadott lemezt, legközelebbi albumát ezen keresztül (WEB) adná ki, számíthatna arra, hogy később egy kiadónál is kiadhasson lemezt?
    Lenne nálunk kultúrája egy ilyen WEB-es ''kiadói tevékenység''-nek?

    T.

  • PPeter

    addikt

    válasz Fisha #58 üzenetére

    Úgy szól a törvény, hogy az üres adathordozókra kirótt szerzői jogdíj összegét a kiadók, szerzők nevében eljáró közös jogkezelő szervezet javasolja, de ezt - ha van ilyen szervezet, de eddig nem volt - az adathordozókat forgalmazó (a törvény szerint felhasználó) cégek, magénszemélyek saját érdekvédelmi szervezetével is egyeztetni kell a mindenkori miniszternek, hogy ne csak az egyik oldalról szóljon a történet. Eddig ilyen szervezet nem volt, mert a hazai forgalmazók, a nagy márkaképviseletek magyarországi képviselői nemigen akaróztak egy asztalhoz leülni, hogy közösen védjék meg a legális piac működőképességét. A DAFKE égisze alatt most sikerült minden jelentős hazai márkaképviseletet, importőrt egy asztalhoz ültetni, a Digitális Adathordozók Felhasználóinak Közhasznú Egyesülete tehát legitim erő lehet, amelynek véleményét figyelembe kell venni a miniszter úrnak, amikor jóváhagyja, ellenjegyzi az ARTISJUS által javasolt jogdíj összegét a legközelebbi alkalommal. Egyelőre ennyit tudok mondani a DAFKE-ről, hamarosan menni fog a szervezet honlapja, illetve a cégbírósági bejegyzés után közvetlenül sajtótájékoztató is lesz.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • karib

    addikt

    válasz Fisha #67 üzenetére

    A BSA sem végrehajtó hatalom, mégis egész hatékonyak tudnak lenni, ha épp az érdekük úgy diktálja :)

    Department of Redundancy Department

Új hozzászólás Aktív témák