Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f4lcon

    őstag

    válasz maglew #47586 üzenetére

    autószerelők is szoktak érteni a szenzor feltanításhoz, igazából egy kézi kis készülékkel gerjesztik a jeladót, és ha "veszi az adást" az autó akkor a rádugott laptop rá is programozza
    nekem kínai jeladókat is felprogramoztak (alis, 8 ezer volt a 4db)

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

  • MC Pite

    veterán

    válasz maglew #47586 üzenetére

    Nem tudok...
    Inkább normálisabb autószerelőknek szokott lenni univerzális diagnosztika, ami hozzá tudja tanítani. Ha kell. Nekem 2 márkakóklernél 2-2 ember (1 vélemény nem vélemény) azt mondta a Megane esetén hogy tanítani kell. Gumisok nem tudták, és 11-14ért ajánlottak klónozós szenzort. A valóságban a 6500Ft-os gyári tpms-t berakod, gurulsz párszázmétert, és megy. Nyilván kerék felcseréléskor is megy.
    Kifizettem a márkakóklereknél a feltanítást, mentem haza csomiban az új szett kerékkel, autón még a régi (ne ők rakják fel, mert rábasszák az 5 éves rozsdára az agyon). Hazafelé látom, hogy hát, ezek a nyomásértékek az autón,és nem a csomiban lévő kerekeké. Felhívtam őket hogy ez nem sikerült annyira. Mondták hogy hupszi, rakjam fel az új szettet, menjek vissza, és soron kívül megcsinálják.
    Felraktam, és mire kiértem az utcából, az új, már autón lévő szett értékeit mutatta.
    Ismerősöknél ugyanezt látom más autókkal, tippelgetnek a márkakóklerek is, és fingjuk sincs. Hihetetlen...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák