Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowguard

    senior tag

    Én is belekóstoltam a játékba a hétvégén, egyelőre nem tudom mennyire fog tetszeni.
    Az már biztos, hogy újra fogom kezdeni, mert első nekifutásra csak meg akartam nézni különösebb utánaolvasás nélkül és utánaolvasva már látom, hogy a Demolitionist nem az én karakterem lesz, maximum ha kombinálom inqusitorral (dual wield pisztoly :DDD ), de nem tudom az mennyire lenne életképes. Mindenképpen valami ranged karaktert szerettem volna, de ahogy nézem a buildeket alig találni olyat, ami használható lenne magasabb szinten...
    Szóval ha csak én siklottam el fölötte és valaki tud ajánlani jó buildet azt megköszönném. Esetleg kezdőknek néhány tippet :U

  • Shadowguard

    senior tag

    Köszönöm a tippeket, buildeket nézegettem, de ami tetszett volna az mind régebbi verzióhoz volt. Szóval egyelőre elkezdtem egy DW inquisitort, nem vittem túlzásba a pontok elosztását eddig, kimaxoltam két passzívot és hajrá. A demohoz képest jelentősen gyorsabban haladok, mielőtt kiléptem volna az előbb lvl17en kergetőztem egy 22es melákkal (valami Maneater)... Nem sokkal előtte találtam egy gyűrűt, ami passzívban petet idéz, ha eltalálnak, az szépen eltankolta én meg vidáman agyonlőttem.
    Egyelőre az a tervem, hogy végigviszem a sztorit és majd utána keresek valami tisztességes buildet a karakterhez. Azért nem is választottam másik classt, ha jól olvastam akkor azt már nem lehet visszavonni, csak a pontokat.

    Viszont egy kérdés: az számít valamit, hogy a questeknél mit választok, ha több megoldás van? A kovácsnál is lehetett dönteni, meg volt egy áruló, aki meg akart vesztegetni. A jutalmon kívül van bármi különbség?

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #280 üzenetére

    Köszönöm a tippet, itt már találtam kedvemre valót :) Néztem a videót is hozzá, ha nem tévedek nagyot akkor 170es arénát le lehet vele hozni. Nekem ilyen nagy terveim nincsenek, meg ahhoz azért gear is kell, de így elsőre tetszik a dolog. Meg lehet mire odáig eljutnék rá is unok a kergetőzésre. Előbb sikerült valahogy három ( :Y ) csillagos pókot begyűjtenem egyszerre, azért kétszer körbefutottam a környéket mire le tudtam lőni őket.

    (#284) PeL: Köszi, akkor annyira nem számítanak az ilyen választások... Mondjuk az árulót jobb lett volna életben hagyni, hátha dob valami hasznos cuccot :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #286 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, én örülök neki, ha nem nekem kell rájönni/megkeresni. Sajnos kevés időm van játszani, jó, hogy nem kell még keresgélnem is dolgokat hozzá.
    A Sanctuaryt megtaláltam, kicsit meg is tréfált: elsőre benéztem lvl18on, bent 22es ellenfelek... Na mondom majd visszamegyek később, megcsináltam a főszálat, megjavítottam a hidat, visszamegyek és 27-28as volt mindenki. De legalább már szépen esnek az epic cuccok, némelyik még használható is (a többit meg elteszem a ládába). Egyedül pisztolyt nem találok az istennek sem, ami van azt mind a kettőt vennem kellett és csak rosszabbak esnek.
    Egyébként nagyjából mennyi idő végigmenni a főszálon?

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Peace #294 üzenetére

    Én még csak 39es szinten vagyok a kis Purifieremmel (hétvégén nem tudtam játszani), de a drop tényleg vicces. A ládában már tele van egy egész fül más karaktereknek elrakott kék cuccokkal, rajtam meg van 3. Fegyver végképp nem esik neki, egyetlen ranged epicet láttam eddig, az is puska volt. De azért tegnap este három óra alatt két kard meg két offhand :(((

    Viszont egy kérdés: a Tainted Brain Matter farmolására nincs valami trükk? Kellene bountyhoz is, meg akarok csinálni magamnak egy új relicet, de az istennek nem esik. Néztem a wikin, hogy mégis honnan kellene szereznem, de nem segített. Pedig már lecsaptam párat a felsorolt hősökből.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #304 üzenetére

    Tegnap találtam kettőt is :) Bekeveredtem valami bányához, ott két heroból rögtön esett is kettő.
    Egyébként a fene se tudja a lootokat, tegnap pont azt figyeltem, hogy 2-3 szinttel magasabb mobok is megvannak két, max 3 lövésből meg annyira a bossokat se kell sokáig farigcsálnom, szóval annyira nem rossz a két pisztoly, ami nálam van. Csak mellé meg zavar, hogy néha sima sárga kardból esik olyan, ami az összehasonlítás alapján +90-100 DPS-t hozna. A ládában van egy olyan kétkezes axe is eltéve (bár az epic), ami 700 fölötti plusz DPSt jelentene :Y Komolyan gondolkozok rajta, hogy kezdek egy új karaktert, ha találok egy használható buildet kétkezes fegyókkal.

    Mondjuk az durva volt, hogy tegnap átkeveredtem a havas részre (Asterkarn) és három yeti instant lecsapott. Sima mobok, velem egy szinten és arra nem volt időm, hogy egy healt eltoljak. Előtte Karrozt még facetankoltam amíg át nem változott.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Peace #308 üzenetére

    Igaz, akkor csak futólag olvastam és úgy voltam vele, hogy majd reggel visszaírok. Aztán hétvégén nem voltam otthon és teljesen ki is ment a fejemből. :U
    Ha eljutok odáig akkor lehet lecsapok a lehetőségre, de hétfőig nem hiszem, hogy lesz már időm játszani. Na nem mintha panaszkodnék :D

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1089 üzenetére

    Hát kinek mi a nehéz :D Én anno normál (veterán) vége felé adtam fel, már nem tudom pontosan milyen karakterem volt (valami duplapisztolyos, az tuti), de netről néztem az egészet. Viszont egy ponton túl még a sima csillagos enemyk is simán leszedegettek és hiába trükköztem a cuccokkal. Talán majd egyszer megpróbálom megint, de nekem mindenesetre bosszantó volt mennyire megakadtam már az első nehézségen is... :(((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1092 üzenetére

    A skillek szerintem jók voltak, arra figyeltem, a gond ott volt, hogy túl kevés pontot tettem physiqure és semmi HP-m nem volt. Addig működött is a dolog, amíg nem tudtak megütni. Ha meg átrendeztem a geart, hogy legyen HP akkor túl sokáig tartott a lövöldözés. Annyira nem bánom, mert egy idő után kicsit untam is a futkározós stílust. Egy darabig szórakoztató volt, de legközelebb tuti valami tankos karaktert rakok össze. :K

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1096 üzenetére

    Lehet már megvárom a következő kieget :) Van mivel játszanom, csak a Grim Dawn alapvetően tetszett és már egy ideje gondolkozok, hogy újra elő kellene venni.

  • Shadowguard

    senior tag

    Üdv!

    Lehet én is visszatérek a hétvégén, a Sekiro mellé kell valami amin nem tépem ki a hajam :DDD
    Viszont az is biztos, hogy elejéről kezdem az egészet és most agyalok. Szóval a kérdésem: össze lehet rakni olyan karaktert ami melee, dual wield, de azért tankosabb? Csak hogy milyen buildek között nézelődjek. :U Az utolsó próbálkozásom alapján abban biztos vagyok, hogy ranged karaktert most nem akarok, egy idő után unalmas volt a folyamatos futkorászás...

    Köszönöm előre is a tippeket :K

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1838 üzenetére

    Köszi :) Nézegettem már a buildeket, a warderek inkább 2h. Egy Blademastert találtam, ami tetszik, más kérdés, hogy mennyi idő lehet összeszedni hozzá a cuccokat és milyen vele szintezni. Róla lenne szó.

    Anno nekem is Purifierem volt, de azt valami kegyetlen módon elbaltáztam, veteránon sem tudtam vele haladni egy idő után :( Nem pakoltam elég pontot Physique-re...

    Forgotten Gods egyébként ad valami nélkülözhetetlen bónuszt? Kicsit utánaolvastam, de annyira nem győzött meg és az Oathkeeper pont nem az amit én keresek :)

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #1841 üzenetére

    Hát tegnap már belekezdtem, azt már most látom, hogy nem ez az, amit keresek :( Nem rossz, és (amennyire emlékszek) életképesebb, mint a Purifier volt, de nagyon passzív. Mondjuk cserébe egy helyben állva lecsapok szinte mindent, de ez így picit unalmas. Ennél azért mozgalmasabb karaktert kerestem... Lehet megnézem amit linkeltél.

    Egyébként rájöttem mi volt a legnagyobb baki az én Purifieremmel anno. A Grimtoolsos buildeket nézegetve rájöttem, hogy cunning-ra szinte senki nem tesz pontot, én meg kb. a 60%-át oda pakoltam :((( Szóval még az is lehet kezdek egy újat :)

    reelc: Arról a Purifierről tudsz adni egy linket? :)

    Illetve még egy kérdés a végére: a Grim Toolsban nem lehet beállítani, hogy az itemekből jövő bónusz skilleket ne mutassa?

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #1852 üzenetére

    Ezt találtam, eddig jó.

    És ez legalább a szintezésben is segít, ha meg egyszer eljutok vele lvl100ra akkor majd ráérek a buildek között nézelődni alaposabban :) Most jutottam át az Arkovian Undercityn, mint kés a vajon. Emlékszek az előző Purifierem párszor már ott elfeküdt az utolsó mellékküldetéses bosson és a shrine melletti ellenfélen, ehhez képest most csak az utóbbinál kellett egyszer HP-t töltenem.
    Minden pont megy a physicre most, cucchoz az elején néha kevés volt, de a mastery ad oda eleget.

    Egyébként javítottak a dropokon is? Úgy emlékszek régen minden esett, csak pisztoly nem, ehhez képest most rendszeresen tudom cserélgetni egyik zöldet a másikra és még néhány használható kéket is találtam. :K

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz djherby #1889 üzenetére

    Lassan beérsz, nekem is csak 39. Héten hanyagoltam a játékot. És nálam már két halál. Egyik még Act1-ben, elkószáltam Depraved Sanctuary-ba és a boss elkapott másodiknál meg nem bírtam megállni, hogy be ne menjek a Skeleton Keyes területre. Azt hittem az első teremnél messzebb jutok :U
    Pedig egész jól bírja a karakter, a bogárkirálynőt egy helyben állva letankoltam vele. Bossoknál mindig visszaemlékszek mennyit szívtam az előző Purifierrel és ahhoz képest most milyen.

    Csak a lootra kár volt rászólnom, hogy jól esik. Azóta csak mutatóban látok pisztolyt és az is mind vacak. Kivétel a Soulflayer lenne, de ahhoz meg lvl46 kell.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz djherby #1895 üzenetére

    Én közben négynél járok és csak lvl43-on, de most legalább elmondhatom, hogy mind a kettőt megérdemeltem :DDD
    Elsőre a Skeleton key-es Port valaminél kószáltam. Mondjuk azt se tudtam, hogy az kulcsos terület lesz, csak Conflagrationben volt egy küldetésem, aztán találtam egy portált. A másodiknál meg a zöld vacakba esett a lootom, felvettem és elkezdtem nézegetni, hogy megéri-e cserélni. Fel se tűnt, hogy sebződök közben. Szóval igazoltam a szabályt: "Aki hülye haljon meg!".
    Az a baj, hogy első karakter (technikailag nem, de még egyszer sem értem a játék végére) és minden bokornál leragadok, hátha van ott valami érdekes. Aztán néha olyan helyekre tévedek ahol semmi keresnivalóm. Csak "elsőre" nem akarok célirányosan haladni, és erre néha ráfaragok.

    Egyébként este még keresgéltem buildeket, ha egyszer elérek 100ig ezt lehet megpróbálom összerakni: [link]

    Szerk.: Amiért eredetileg írni akartam azt meg elfelejtettem :U A pénz mennyire kell a játékban? Rendszeresen szaladgálok vissza eladni a cuccokat, mert sárgától felfelé mindent felszedek, de ha kell később sokcsillió érme akkor ezt mellőzném :K

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1916 üzenetére

    Egy-egy tabot oldottam fel csak, egyelőre elég annyi is :) Nem sok cuccot pakolok el így szintezés közben.
    Közben gyorsan meglett még egy halál, találkoztam egy rusnya nagy bogárral (valami Mad Queen), két percig kergetőztünk, rendre visszahealelte magát (Life Leech :F ), aztán a végén egyszer megütött és bele is haltam... Max HP-ról... :Y Azt hiszem ezt inkább nem fogom piszkálni, annyit nem ér...

    Megvan az FG is, gondolkoztam rajta, mert annyit nem biztos fogok vele játszani, de ennél rosszabb dolgokra is költöttem már.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz jambiyya #1920 üzenetére

    Igen akkor. Gondoltam annyira nem lehet vészes, "csak" lvl50 volt, én meg öltem már előtte 52est is (45ös volt a karakterem akkor). Hát... nem jött össze... :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    Most büszke vagyok magamra :D A poén kedvéért csináltam egy kulcsot és lementem a Bastion of Chaosba. Egy órába telt, de sikerült végigmenni rajta. A főboss magában volt legalább 10 perc, végig szaladgáltam körbe-körbe, előle, egyszer volt pálcás a dolog, egyébként csak baromi unalmas (és valamikor menet közben sikerült kikapcsolnom az Aura of Censure-t, csak nehezítésképpen).

    Lassan szerintem a végére érek az első végigjátszásnak, most egész jól megy.
    Bár az ma szíven ütött, hogy lvl50 után csak 2 skillpontot kapok :Y

  • Shadowguard

    senior tag

    És vége az alapnak.. Hát ez az utolsó boss egy vicc volt :DDD
    Leraktam a sealt és meg se kellett mozdulnom egész idő alatt. Most nem tudom merre menjek, kicsit belenéztem az elitbe, de valahonnan jó lenne szerezni poison resistet... Megnéztem a kiegészítő elejét is... Hát oda se ártana némi poison resist. Mondjuk azt már most látom, hogy ez a terület nekem nem tetszik :(
    Valami tipp merre éri meg inkább menni?

    Így néz most ki a karakterem.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #1939 üzenetére

    Csak amiatt kérdeztem, hogy van-e valami ajánlott útvonal esetleg, hogy nem-e lesz lehet belefutni olyanba, hogy ha most végigtolom az AoM területet akkor utána elite elején már nem fogok XP-t kapni, mert túlszintezem magam a területen :)
    Kicsit keresgéltem most, megtaláltam a komponenst ami nekem kell, este legyártom és fel is javítom a cuccaimat. A két fegyvert leszámítva idáig nem használtam, mondván úgyis cserélem majd (aztán van, amit Act2 óta használok).
    Idáig nem nagyon foglalkoztam a resistekkel, csak a sebzésre mentem (perpill 4k a Fire Strike), de a mérgezős növények erősen éreztetik velem, hogy ezt át kell gondolni.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1941 üzenetére

    Köszönöm a térképet, ez tökéletes :K Meg is terveztem a haladást ez alapján, elmegyek a Barrowholmi riftig, aztán megyek és megcsinálom az Act1-et. Majd utána tervezgetem tovább, de így jónak tűnik.
    Plusz a vitality/Aether kivételével sikerült felhúznom minden resistemet normális szintre, így már a virágokkal sem kell szenvednem (meg mással se), simán tudok haladni (egyelőre).

    Azért előbb sikerült begyűjtenem három halált zsinórban, összefutottam a főboss testvérével, kicsit másabb volt a működése, elég hamar haltam elsőre... Szóval muszáj volt bosszút állni ;] De legalább dobott egy epic kesztyűt, még három szint és fel is tudom venni :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1945 üzenetére

    Ez a Crucible-ös jól jött, pont rá akartam kérdezni, hogy van-e értelme benézni. Egy kört mentem, de 60nál kiszedtem a lootot és örültem magamnak. De akkor egyelőre békén hagyom.

    Egyébként kis helyzetjelentés: befejeztem az AoM-ot is, eliten pedig már Blood Grove felé tartok, idáig egész jól megy. Bár néha történnek érdekes dolgok, bemerészkedtem normálon Ancient Grove-ba és valami dög lazán oneshotolt. Köpni-nyelni nem tudtam :(
    És megvan az 55 Devotion pont is... Innentől van még értelme foglalkozni a shrine-okkal vagy felesleges? A loot miatt nem hiszem, hogy megéri... Vagy csak én vagyok szerencsétlen, de zöldnél jobb csak mutatóban esik és az se szokott jó lenni.
    Lassan már neki kellene kezdenem rendesen szétpakolni a skill-pontokat is... :U

    Így állok most

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1948 üzenetére

    Egen, tudtam, hogy kulcsos terület, azért is vártam amíg nem fejeztem be az AoM területet. Csak meglepett, hogy nem is a főboss volt és ilyen lazán oneshot voltam neki. De azóta visszamentem bosszút állni és lecsaptam a nyavalyást (Slathsarr Aethergaze-ről van szó). És arra is rájöttem, hogy akár ki is kerülhettem volna. A terület főbossa viszont ismét kiábrándító volt :( Még innom se kellett, kb. öt kört futottam és meg is halt. Az első fázist megoldottam arcból :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1950 üzenetére

    Annyira nem voltam azért elkésve vele, ha jól emlékszem mintha nyolcvanas lett volna :) Ultit ne emlegessük, azért annyira nem vagyok magabiztos még. Meg néha azért benne maradok vackokban, ha minden proccol olyan effekt-orgia van a képen, hogy sejtésem sincs mi is történik pontosan :U

    Vineltont néztem, de semmi hasznos nem volt nála. Vagy legalábbis olyan, ami nekem jó lett volna.

  • Shadowguard

    senior tag

    Na közben megcsináltam Port Valburyt is eliten, az a normál körben kimaradt (mármint a Skeleten Keyes rész). Hát nem volt egyszerű végigverekedni magam rajta. A Grove tuti hogy rövidebb volt, ez alsó hangon lehetett olyan másfél óra. De most már legalább ez is kipipálva. Még a Steps of Tormentet kell megcsinálni (csak ez a négy kulcsos terület van, ugye? ), de azt szerintem meghagyom akkorra, ha végzek eliten, elég rossz emlékeim vannak a helyről :((

    Meg mentem még egy kör Crucible-t, kíváncsi voltam meddig bírja a karakter. Hát 120nál inkább kikértem a lootot. Egyébként ha meghalok akkor mi történik? Átolvastam a leírást kétszer is, de vagy vaksi vagyok vagy kimaradt belőle. :U Bukom az egészet vagy azért nyithatok valamit? :F

  • Shadowguard

    senior tag

    Tegnap befejeztem eliten is az alapjátékot, még az AoM van hátra, aztán jöhet az ultimate. A Steps of Torment kivételével most mindent megcsináltam, sikerült a normálon otthagyott rusnya nagy bogarat is lecsapni. Felhúzott resistekkel nem volt ellenfél, gyakorlatilag facetankoltam ezt is (meg szinte mindent). A Bastion of Chaos végi bosst is megpróbáltam, de két pofon után inkább futkároztam körbe-körbe. El nem tudom képzelni ezt melee karakterrel hogy lehet megoldani :(

    Szintekkel viszont kicsit elcsúsztam, most 82es a karakter, Act4 végén és AoM elején már találkoztam olyan ellenfelekkel, akik nem adtak XP-t. Pedig az első alkalom óta nem voltam a Crucible környékén, úgy látszik a játék nem számol azzal, hogy valaki minden térképet körbejár :U

    Pár kérdés viszont felmerült bennem:
    - A cuccok szétszedésének van értelme? Tegnap szétszedtem párat, de csak dinamitpazarlás volt. Semmi értelmes nem esett belőle... Vagy legalábbis egy lila cipőből egy Blood of Chton nekem nem üzlet.
    - Recept farmolásnak van valami trükkje? Perpill egy van ami érdekelne (Ugdenbog Elather), jó lenne, ha ki tudnám szedni mielőtt ultira megyek. Idáig abban a hitben voltam, hogy biztos valamelyik repus árusnál lesz, de tegnap rákerestem és ez bizony drop... *
    - Szinte receptes kérdés: meg tudom nézni valahol, hogy egy itemhez összesen mennyi nyersanyag kell? Vagy marad az írogatás és a matek? Reliceknél vagyok bajban, mert az erősebbekhez kellenek kisebb relicek is, ahhoz még kisebbek és a végén már azt se tudom honnan indultam... :(
    - Eliten kell félnem a Nemesis bossoktól? :D Beasteknél már lezuhant odáig a repum, nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék vele találkozni. Vagy ők is hozzám szinteződnek?

    * Ha nagyon macerás, akkor lehet elfogadom majd a felajánlott segítséget a craftoláshoz, de egyelőre saját erőből szeretném megoldani a dolgot. Meg szerintem ha az AoM-ot is befejezem eliten akkor kicsit pihentetni fogom a játékot, már kicsit kezd azért sok lenni belőle. Aztán egy-egy ilyen pihenő után nem biztos visszatérek egy játékhoz (az ACO fáraós kiegje lassan egy éve pihen így) és akkor meg minek :U

  • Shadowguard

    senior tag

    Első karakter (jó, nem egészen, de az első amivel végigmentem normálon), még mindig csak ismerkedek a játékkal. Következővel (ha lesz) biztos nem fogok ennyit mászkálni össze-vissza.

    Ha Sharzul a nagy bogár a hidden pathos küldetésnél (rá panaszkodtam anno)akkor azóta már őt is lecsaptam eliten. Azért sokat számít hogy pakoltam komponenseket a cuccaimra és 68-86% között vannak a resistjeim, első nekifutásnál inkább a nulla felé közelített, nem gondotlam, hogy normálon is kelleni fog.
    És meglett a chupacabra is elsőre. Mondjuk arra nem számítottam, hogy ennyi lesz belőle. Amivel sokat szenvedtem most az KraVall volt, de ő normálon is lecsapott párszor. Néha azt sem tudtam mibe haltam bele...

    Receptek egész megszaporodtak most, bementem Ancient Grove-ba és bevásároltam meg esett egy csomó. Mondjuk amire hajtok az pont nem (komponens recept egyébként). De azóta rájöttem, hogy a célnak (hellyel-közzel) a Roveres armoraugment is megfelel majd, szóval annyira nem aggódom. Azért jó lenne, ha kiesne, megkönnyítené a dolgom. Majd ha elérek ultimate-ra akkor elkezdek jobban agyalni rajta és addigra lehet a recept is kiesik.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #1963 üzenetére

    Óh, akkor megvan. Megnéztem most, Rashalga, the Mad Queen volt az akire én gondoltam, de eliten már őt is sikerült lecsapni. Sharzult meg tudtam ölni normálon és eliten is lement, csak baromi sokat kellett vele kergetőzni. Bár másodjára kevesebbet, de ritka nagyot tud ütni. Szubjekív véleményem, de akiket eddig láttam azok közül nálam a második legnehezebb boss.

    reelc: Igen, sajnos bárhonnan eshet. De lassan majd csak meglesz. Tegnap relic/helm esett, hátha a mai lesz az én napom :)
    Csupakabra vicces volt, először gondolkoztam is rajta, hogy megpróbálom kikerülni, de érdekelt mit tud. Kicsit kellett vele kergetőzni mikor elkezdett osztódni, a végén meg majdnem zsákutcába futottam, de lement :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    Áucs... Megvan a második Nemezis, ez fájdalmasabb-> Grava'Thul.
    Közben megöltem másodjára a csupakabrát is, így, hogy tudtam mi vár rám sokkal könnyebb volt. És 4 receptet kaptam a ládájából, lehet megérné farmolni :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1966 üzenetére

    Hát Crucible 160 a vége nálam... Az valami kegyetlen.... Már odáig is érdekes volt eljutni, de az a pálya a halálom. Szó szerint :DDD Direkt rákerestem most miket dobál rám, mert csak a csupakabra meg Grava'Thul volt ismerős, anyáztam is mikor együtt jöttek. Hát a többi is Nemezis. Azt hiszem ezt inkább hanyagolom.

    És ez csak az első nehézség, milyen lehet a többi? :Y

    Egyébként eliten is végeztem a kieggel. Az end boss megint könnyű volt és most nem felejtettem el Allostriat lecsapni. Most kéne menni ultira, de valahogy nem csábít, a Forgotten God területhez meg pont határon lennék (lvl90)... Vagy marad az új karakter, de nem tudom mi tetszene. Az biztos, hogy ismerve mi vár rám melee-t nem :(

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1970 üzenetére

    Jaja, alap nehézségi fokozat, de 150 fölött már valami kegyetlen amiket rám dobált.

    Repuból Devils Crossing ami nagyon vacakul áll, meg a Rovershez kell még ~1500, utóbbit mindenképpen ki kellene farmolnom, többi rendben van.
    Így néz ki most a karakter.

    Szerk.: Hát lehet tényleg nem kellett volna így elhúznom. A végén már nem is nagyon mászkáltam el, csak mentem célirányosan. Kicsit untam már :U

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz #75791360 #1989 üzenetére

    Grat a 100hoz, nekem még másfél szint kell és még csak most értem Homesteadbe.
    Bár én azzal sem büszkélkedhetek, hogy nem halok. A resisteket felhúztam maxra, de azért egy Purifier nem tank. :U Bár néha a játék is fullba nyomja a kretént, amikor Tyrant'ss Holdnál megkaptam a -20% HP-s mutatort már előre szentségeltem. Bloodfeast simán oneshotolt max HP-ról, úgy hogy a körben álltam. Hát megfordult pár kedves dolog a fejemben. :((

    Bár én egy kicsivel jobb lootnak is tudnék örülni. Ma már ott tartottam ha még egy Tremort dob valami mob törlöm a játékot. Zsinórban kaptam hármat. Pedig bíztam benne, hogy ultaimate-en majd tudok öltözködni, de jellemzően offhandek és kétkezes fegyverek esnek. Vagy caster armor, ami lehet jó lenne csak nincs hozzá spiritem. :DDD Szóval móka és kacagás eddig... :(

    Viszont ha tényleg ennyire nem sebződik ez a karakter lehet mégis elgondolkozok azon, hogy indítsak melee-t következőnek. Bár azért megvárom Grava'Thullal mire jutsz :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #1993 üzenetére

    Nem farmoltam, csak végigmentem a Arkovian Undercityn. Egy Tremor máresett azóta is, de már nem is érdekel.

    Egyébként megvan a 100 közben, most szépen végigmegyek még a sztorin, elnézek végre az FG területére is, aztán meglátom mi fog még hiányozni a kinézett buildhez. Idáig egy gyűrű receptje van meg, szóval nincsenek nagy reményeim :DDD De addig még saját erőből akarok eljutni.

    Linket köszönöm, bár újabban már nem annyira a sebzésre megyek, muszáj sakkoznom a resistekkel. Vitality kivételével (74%) minden maxon van, de valami nem egészen van rendben. Sima mobok néha olyan bleedinget tesznek rám, hogy szemmel láthatóan pörög le a HP-m, de ugyanezt már poisonból is megkaptam. Az meg a legjobb, ha nagy a nyüzsi és valami odaszalad, nagyobb dögök 30-40% HP-t is lecsapnak. A bossok békésebbek, Ravokot is egy helyben állva kitankoltam. :K

    Szetkonvertálás nekem nincs még, gondolom ahhoz át kellene tévednem az FG-s területekre. :F Egyébként hogy működik pontosan? Teljesen random, vagy lehet ugyanarra a setre konvertálni? Utóbbi esetben sokkal kevesebb recept kellene ;]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #2000 üzenetére

    Na most tettem el a játékot pihenni, tegnap kicsit berágtam Port Valburyben. Konkrétan azt se látom, hogy honnan becharge-olt egy mob és belestunolt a zöldbe... Már így is feszült voltam, mert a célkereső zöld takonytól idegbajt tudok kapni (tényleg, az mi a franctól spawnol? :F ), erre jön ez a dög és pont akkor talál meg...
    Mióta átmentem ultimate-ra egyébként is egy csomó dolog van amit idáig észre se vettem, de idegesít. Mint mikor azért tartott egy boss másfél percig, egyhelyben állva, mert a falon keresztül egy totál más helyről gyógyította valami mob. Amit utána jó egy perc volt megtalálni. Meg amikor én nem tudom lőni a mobot, mert ott a kerítés/korlát/bokor, de ő simán tud engem.

    Különben sem értem a játék rendszerét. Hiába minden ellenállásom maxon, berobog egy abomination (vagy mi a neve annak, ami a kristály helyén kelhet ki) és van, hogy oneshotol. Ha szerencsém van akkor "csak" 20% HP-ra üt le. Meg amit már írtam, néha kapok olyan bleedinget, hogy 3 sec alatt lepörög a HP-m. Egy sima mobtól, maxos resisttel... Kösz...

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2004 üzenetére

    Valóban... :U Tudtam, hogy két pdf van, le is volt töltve, de valami miatt én leragadtam a kezdőknek szólónál, meg később a Crucible ismertetőt megnéztem, a másikba csak belenéztem, de az annyiban is maradt.

    Hát így kb. értem mi üthet agyon, majd meg kell néznem a karakterem, ha hazaérek melóból... így saccra minden kevés, de hogy tudok-e magamra szedni annyi armort/DA-t, hogy ne nyekkenjek meg mindentől (armor 2100 körül van, ha jól emlékszem, DA passz)... Hát legalábbis gyanús. És akkor jön az a rész amikor a resisteket próbálom helyre tenni...

    Bár legalább a sebzésből veszíthetek egy keveset. Mostanában nem is nagyon törődök vele, hogy a sebzésre pakoljak, de a karakterlap szerint 18k körül van a Fire Strike sebzése (tudom, soha nem lesz annyi). Bár saccra ez is kevésnek számít és csak én örülök neki :F

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2007 üzenetére

    Kicsit belenyúltam és próbáltam cserélgetni a dolgokat, most így néz ki.
    Hát messze van attól, ahogy ki kellene néznie, de ennyire futotta. Majd este letesztelem mennyivel lett életképesebb (ha egyáltalán), de most csak ennyi időm volt :)

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2011 üzenetére

    Jól néz ki :) Este tesztelgettem kicsit amit én hoztam össze, már ezzel is sikerült végigmenni gond nélkül a Skeleton keyes részen, a végén volt csak, hogy egyszer beproccolt a Ghoulish hunger és még némi lootom is lett belőle. A Mad Queen viszont kifogott rajtam, nem is nagyon erőltettem. Oda biztos, hogy kelleni fog a jobb cucc, de attól eltekintve érezhetően jobb a karakter. Most így néz ki.
    Az új kieges cuccokból sok nincs meg, dolgozok az ügyön. Előbb-utóbb csak kiesik minden ami kell.

    A terv ez lesz, a buildet is erről néztem link. Csak ugye a cuccok 90%-a nincs meg :DDD Purifier Annie azt hiszem.

  • Shadowguard

    senior tag

    Tegnap megint előszedtem a Purifiert és végre (simán teszem hozzá) végigmentem a Steps of Tormenten is. Főboss vicces volt, gyakorlatilag megálltam egy helyben és kitankoltam. Ilgorral többet kellett szenvednem egy szinttel feljebb. Ott is megpróbáltam ezt a taktikát, de mikor első ütésnél beproccolt a Ghoul Hunger gyorsan taktikát váltottam. (jah kérem, -20% HP-val ne ugráljon az ember) :DDD
    Egyébként a múltkori variálás óta egész jó lett a karakter, egy-egy bosson kívül nem nagyon van olyan, hogy valami durvábban tudna sebezni, viszont simán elolvadnak az ellenfelek előttem (21k-23k a sebzés a karakterlapon). Az egyetlen akivel továbbra sem tudok mit kezdeni az a Mad Queen, őt szerintem el is engedem egyelőre, nem vagyunk egy súlycsoport.

    Plusz kezdtem egy másik karaktert is: szembemenve a "melee-t nem" kikötésemmel egy Warlordot. Még nagyon az elején vagyok (most megyek Cronleyra), idáig felemás. Az tetszik benne, hogy eddig szinte mindent kitankoltam mozdulatlanul, de nagy tömegben nem túl haladós. Legalábbis a Purifierhez képest. :U
    Majd ilyen lesz, ha egyszer elérek vele százig.
    Alapvetően azért akartam egy valami ilyesmit, mert rengeteg lila pajzsom van, de kicsit nézegettem a cuccokat és rá kellett jönnöm, hogy ehhez a buildhez már most több cuccom van, mint a Purifierhez. Markovian setből kapásból megvan két darab, plusz a kesztyű, cipő, gyűrűk...

    Viszont szokás szerint kérdeznék is:
    - Lehet átnézek az FG területre mielőtt tovább mennék és mintha itt azt olvastam volna régebben, hogy minden ottani frakcióval jóban lehet lenni, de az elején választani kell közülük... Ez most akkor hogy is van pontosan? :U
    - Nincs valami olyan mod a játékhoz, amivel meg tudom nézni melyik karinál milyen cuccok vannak? Nem szeretek kidobni semmit, hátha egy másik karakternek jól jön egyszer és már nagyon kaotikus, hogy három karakternél vannak szétszórva a dolgok. Próbáltam némi rendszert belevinni a pakolásba, de elég macerás... Igen, tudom, hogy ott van opcióként a GDIA/ Grim Dawn Stash, de én beérném a raktár karikkal is. Csak tudjam ellenőrizni miből van kettő és robbanthassam szét.
    - Összefoglalóban meg van említve az Avatar of Mogdrogen és a Ravager. Most ha én az előbbit "felidegelem" és sikerül lecsapni akkor jól sejtem, hogy később nem lesz ott az Ancient Grove előtt? Illetve a Barrowholm frakció nem lesz morcos, ha lecsapom a Ravagert?

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2087 üzenetére

    FG-t a Purifierrel gondoltam megnézni ultimate-en. Előző két nehézségen pont azért nem mentem arra, hogy ne csússzak el a szintekkel (nagyon).

    Raktáros kari(ka)t használok, csak nehéz megtalálni a dolgokat, mert próbálok mindenből elrakni egyet. És nem tudom mikor van nálam duplicate. Csak gondoltam hátha van erre valami megoldás, amin tudok keresni mi van és melyik karinál. Bár lehet elég lenne, ha az alacsony szintű kékeket kukáznám, de így sokkal könnyebb az új karaktert öltöztetni :U

    Mad Queent értem mit csinál, mikor normálon eldőltem ott párszor megnéztem a dolgait, eliten le is ment aránylag simán. Itt most egyszerűen kevés hozzá a karakter. Máshol nem volt ilyen gondom, ha sikerül összeszedni még egy kis plusz geart akkor vele se lesz. Ha nagyon akarnám lehet meg tudnám oldani, mert vittem már le fél HP-ig, de nem érzek rá késztetést, hogy gyakorlatilag feleslegesen kergetőzzek vele percekig.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2090 üzenetére

    Hát, alapvetően az "üss és fuss" taktikát szoktam követni vele. Csak sokszor az is működik, hogy lerakom a Sealt, beleállok a távolabbi végébe, magam elé teszem a mine-t és hajrá. Ha a Blast Shield beproccol (és/vagy alámvág valami csúnyát) és felénél jár már akkor kergetőzök vele egy darabig és ismétel. Sima moboknál sokszor mozogni se kell, mert ami melee nem ér oda hozzám (most nem a hegynyi mobokra gondolok persze).

    Csillagos ellenfeleknél is legtöbbször működik, de Alkamosnál sem láttam proccolni a shieldet tegnap. A nagyobb, jellemzően melee enemyk nehezebbek (Swamp King vagy Ilgorr), ott muszáj végig mozgásban lenni, de Lucius vagy Slatsharr is kiszed 2-3 lövésből. De ott látom a fight végét. Rashalga cirka 10 perc után is 80% HP körül volt, mert rangedben is tud HP-t lopni és ha egy pillanatra megálltam rögtön "Ghoul Hungerig" ütött, erre írtam, hogy kevés a karakter/nincs kedvem kergetőzni vele.

    Kra"Vall is egy elmebeteg fight volt már eliten is, de ott láttam, hogy ha nem rontok el semmit akkor aránylag hamar le tudom csapni. Grava'Thul is csak elsőre tűnt nehéznek, mikor kitakarítottam a környéket és már tudtam mire kell figyelni már csak idő volt. Loghorreanra leszek kíváncsi milyen lesz ultin, mert az első két nehézségen simán végigálltam az egészet egy helyben.

    És sikerült megtalálni ami nekem kell: Grim Dawn Item Search :DDD Úgy néz ki működik, ki is derült, hogy Mythical Gems of Arcane Chill-ből már négy van nálam.

  • Shadowguard

    senior tag

    Na ez ma jó nap volt, megvan egy újabb Nemesis-> Benn'Jahr. Még szerencse, hogy ki tudtam takarítani körülette mielőtt észrevett volna és előrelátóan elolvastam mit csinál. Egyszer így is majdnem elkapott a hülye trap miatt, de most már ez is pipa. Mondjuk értékelhető lootot ő se dobott, de ez legyen a legkevesebb.

    És ultimate-en is kipucoltam a Bastion of Chaost is. Pedig a mutátorokat látva kicsit féltem a végétől: gyorsabb szörnyek+lassabb karakter. Direkt indítottam egy stoppert Sharzul előtt, 14:39... Hát nem mondom, hogy élveztem a dolgot. Az utolsó 20% igazi pokol volt.

    reelc: Mi számít irgalmatlanul soknak? :D Most kicsivel 6 millió fölött vagyok, egyelőre az a terv, hogy Vinelton miatt fogok pár kört futni Ancient Grove-ban, hátha végre valami hasznossal is megdob. Setkonverzió még messze van. Előbb még vár rám az FG kieg is. Meg kicsit a többi karakterrel is akarok foglalkozni.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #2099 üzenetére

    Biztató :DDD Bár egyelőre ha csak éppenhogy is, de elég a hely. Mostanában nem igazán akar újdonságot dobni, inkább duplázza a legókat. Pedig ennyi erővel adhatna olyat is, ami nincs meg. Mythical Rimestone Legguardsból ma robbantottam szét a másodikat. :(( Nem is tudtam, hogy skeleton key is eshet az ilyen robbantásokból...

    Alapjáték ultin kivégezve, kicsit csalódott is vagyok. Majd kíváncsi leszek melee karakterrel milyen lesz Loghorrean, mert ultin is működött az egy helyben állós taktika, ami eddig. Nekem érzésre a 10 legnehezebb ellenfélben sincs benne (és akkor nem is számolok a superbossokkal). Most még elnézek Anicent Grove-ig aztán irány végre az FG terület.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #2105 üzenetére

    Az nem gond, hogy nem kell szaladgálni, csak kiábrándító, hogy némelyik sima boss vagy egyszerű csillagos mob nagyobb kihívás, mint a játék főellenfele. Visszamentem és megnéztem Krieget... Jól emlékeztem, ott nem lehet ácsorogni. De Luciust se mertem közel engedni és ha eltalált is fájt. És akkor hol vannak még a spéci területek.

    Mondjuk Kra'Vall meg a másik véglet, ott már eliten is csak másodpercekre tudtam megállni, mert egy hiba és kereshettem a portált :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #2108 üzenetére

    Én lvl100-in, ő nem tudom mennyin (ultimate, szóval nem lehetek túlszintezve). Végülis mindegy, majd meglátom milyen lesz melee-vel, ha majd egyszer eljutok odáig.

    Az AoM-os boss lesz Kra'Vall, még hasonlítanak is, az előbb sikerült lecsapnom őt is. Eredetileg nem terveztem bántani, mert nekem nagy mumus, de gondoltam ránézek. Elsőre olyan 25%ig sikerült levinnem, úgyhogy már nem hagytam ott, két halállal meg is lett.

    Mondjuk ezzel el is fáradtam, utána nagy bátran visszamentem az Ancient Grovehoz és sikerült az első mob-packon meghalnom... :C Szerintem normál óta nem fordult elő, hogy így benézzem a shamblerek kődobálását. Bár már akkor gyanakodnom kellett volna mikor a kapu előtt nem vettem észre, hogy ott van csupakabra és behúztam őt is egy rakat mobbal...

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2100 üzenetére

    Az én warlordom pont benne volt a szórásban :( Szóval most megy is pihenni, a devotionre nem emlékszem már. Helyette kezdtem egy újabb karaktert, Cabalistra fel :D Nem tudom később milyen lesz, eddig élvezem (Act1 kész)

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz jambiyya #2131 üzenetére

    Igen, itt volt még egy Warlord, ami most nincs :( Annyira nem gond, most úgyis rákattantam a Cabalistra (ez lenne az).

    Érdekes vele játszani, gyakorlatilag semmit nem kell csinálnom, csak passzívan beküldöm a peteket és várok. Maximum néha pótlom a veszteségeket meg fenntartom a Blood of Dreeget. Steps of Tormentet gond nélkül oldottam meg, még sérülést is alig kapott a karakter. Kíváncsi vagyok később milyen lesz.

    Egyedül öltöztetni bajos, elég ritkán esnek petes cuccok, de már lassacskán az elrakott holmikból is tudok rá pakolni.

  • Shadowguard

    senior tag

    Kíváncsi leszek észre fogom-e venni a különbséget, elvileg az Inquisitor nerfet kapott :( Bár legfeljebb átszerelem, úgysem akar esni loot. Vagy kinevezem main karinak a Cabalistot, annak még három item kell és megvan a teljes felszerelés. Csak kell még hozzá potom 50 szint.

    Nem nagyon volt most időm játszani, de azért meglett még egy Nemesis Moosilauke, the Chillwind személyében. Hát, eddig magasan ez volt a legkönnyebb. Kicsit körbetakarítottam és utána már csak sétált utánam. Phase1-ben sebezni se tudott. Mondjuk a loot is olyan volt.
    Ancient Grove-val viszont nincs szerencsém... Már kétszer spawnolt Vilgazor mellé a Manticore Deathstalker. Utóbbi még szólóban is megfekszi a Purifierem gyomrát. Lehet hagynom kellene az egészet. (az se segít, hogy rendre megkapom a HP-csökkentő mutatort :(( )

    Egyébként az létezik, hogy csillagos enemyk le tudják rólam szedni az állandó effekteket vagy valami bugba futottam? Már máskor is volt ilyen, de azt hittem én nyomtam félre valamit, de át vannak téve a kapcsolható skillek másik barra, szóval ez kizárható.

    Este megnézem a Secret Questet, ez a hiba vajon még fennáll? Due to a bug it is advised to do step 5 first (you might not be able to get Sahdina's Memento if you do other parts of the quest first

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Nandi88 #2144 üzenetére

    Megnéztem... És közben sikeresen el is rontottam a questet. Negyedjére sikerült a zombit elcsalnom a körbe és addigra egyszer betelt az inventory... Eladtam a medált... :O

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz reelc #2157 üzenetére

    Annyira nem fontos, a Warlord build, amit elkezdtem ugyan visszakerült, de esélyesen a Cabalist lesz a második karakterem, annak meg úgysem ideális a Lokarr set. Bár még az sem kizárt, hogy főkarakter lesz belőle, tegnap Purifierrel mentem egy keveset és megint kiesett egy item ami a kinézett buildhez kell. Ilyen tempóval mire elérek 94re meglesz hozzá minden.

    Bezzeg a Purifiernek nem esik semmi hasznos. 3 item van meg hozzá, meg kettő recept és ennyi. A Cabalisthoz nyolc és a sisak recept is pipa. Nem akarja a játék, hogy lövöldözzek. Vagy legalábbis nem DW-ben... Hétvégén két Mythical Soullance esett, a harmadik meg a ládában volt...

    Bár maga a build is 1.0.7.1.-hez készült, szóval lehet nem is olyan jó. A Cabalist legalább FG-s.

    (#2160) Rizseslescó: Milyen karakterrel? Én nemrég futottam össze ezzel a Nemesissel (ő Moosilauke), de nekem magasan ő a legkönnyebb eddig. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy lvl100on vagyok és ranged, ő meg lassú, mint a tetű, szóval nem volt egyenlő a küzdelem.

Új hozzászólás Aktív témák