Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #11746 üzenetére

    Nagynéném google fiókjához nem volt semmi harmadik fél cucca hozzákötve (másik mail cím, telefonszám stb...) Telefonján kidobta a google, hogy be kellene jelentkeznie, de több évvel ezelőtt valamelyik munkatársa állított be egy Google fiókot, amihez valahová biztos felírásra került akkor a jelszó, de ez nem volt kéznél "fingom nincs" eljárásrend részeként.

    A linkeden is említett fiók visszaállításán végig menve talán 6 óra múlva (de lehet 8) érkezett egy visszaállítást engedélyező levél a google-tól.
    No igen, laptopján chrome böngészőben be volt jelentkezve, így ott szerencsére elérhető volt a gmail felülete (böngészőben viszont nem volt mentve a google fiók jelszava), így olvasható volt a visszaállító levél, mely percre pontosan meg is érkezett és új jelszót lehetett beállítani.

    A csavar pedig a történetben, hogy ezt az új jelszót nem fogadta el a telefonja, amikor is megnézettem nagynénémmel, hogy milyen google fiók is van a telefonon használatban. Gondolhatjátok, hogy teljesen más, mint amibe a laptopján a chrome böngészőbe volt bejelentkezve :DDD

    És mindezt telefonos távsegítséggel messengeres video hívásokkal megspékelve

    Azóta telefonszáma a fiókjához rendelve és telefonján a google fiók lecserélve :B

    Persze nagy segítség, ha van okosteló amihez a gg acc használva is van, mert ilyenkor nagyon kicsi az esély, hogy asztaligép/laptop/telefon egyszerre menjen tönkre illetve vezetékes szolgáltatóváltás esetén is telefonon elérhető marad gg fiók.

    read-only mode on the forum

  • Nikaré

    őstag

    válasz <Adamsky> #11746 üzenetére

    Szia!
    Ez a 2FA beállítás után, hogy fog működni?
    Minden belépés esetén mobilra küld egy kódot, hogy azzal engedélyezhetem a továbblépést?

    Másik kérdés.
    Asztali gépen, böngészőből megnyitva a gmail -t, hogyan lehet azt beállítani, hogy írja bal alul, hogy mikor léptem be utoljára.
    Nem találom, béna vagyok vagy már nincs is ilyen opció?

Új hozzászólás Aktív témák