Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz AtHoS #11747 üzenetére

    Most az okokba én se mennék bele (részben mert magam sem értem), de az unokatesómnál két Google-ös acc. van. Az egyik csak a telefonon, hogy "menjen", és van egy a levelezéshez, de ez utóbbi nincs beállítva a telefonon. A levelezős címét hol a telefonon böngésző alól, hol pedig a laptopjáról használta. A levelezős cím backup e-mail-je a telefonon lévő.
    Országon beül ugyan mászkált, és saját elmondása szerint néha elő is fordult, hogy nem tudott belépni, de akkor a telefonon lévő acc.-ra / e-mail-re (backup e-mail) jött is ilyen átmeneti kód, amivel mégis sikerült belépni. Eddig.
    Most viszont - ahogy írtam korábban - frankón kizárta magát. És itt nem a jelszó lett elfelejtve, hanem IP / geo. lokáció v. tudom is én mi alapján a Google azt mondta, hogy "te, nem lehetsz te, és mivel nem tudlak azonosítani, ezért szevasz".
    Ezt egyébként szerintem bárki kipróbálhatja, akinek még van olyan acc.-ja, amin nincs beállítva 2FA, hogy mondjuk VPN-el átdobja magát egy másik országba. Én ezt a másodlagos acc.-om esetén - próbaképpen - meg is tettem. Pont ugyanúgy jártam, mint az unokatesóm. Sehogy sem tudtam pl. a GMail-t rávenni arra, hogy használja a recovery e-mail-em (az volt beállítva). A korábban idézett hibaüzenetet kaptam folyamatosan.
    Olvastam valahol, hogy a Google mostanában ki fogja force-olni a 2FA-t. Lehet ez az egész annak köszönhető, de akkor nem a legszimpatikusabb húzás az biztos.
    Sokan fogják ezt szerintem megszívni a közeljövőben.

Új hozzászólás Aktív témák