Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyenge47

    tag

    válasz #72797440 #7627 üzenetére

    Köszönöm ezt a hozzászólást több ezer műszaki menedzser társammal együtt.
    Örülök, hogy ilyen jól belelátsz a felsőoktatásba és a menedzser képzésbe. Sajnos elég sok felsőoktatási intézményben oktatnak műszaki menedzsereket, több-kevesebb sikerrel.

    Érdekesnek találom, hogy parasztvakításnak találod azt a képzést, ami jelenleg is az egyik legkeresettebb diploma volt a piacon. (2009-ben konkrétan a 3. volt) Természetesen nem a GDF meg a hasonszőrű valamikre gondolok, hanem pl. OE-BME-SZIE stb iskolákra.

    Műszaki menedzserek nemcsak gazdasági és műszaki, hanem menedzsmenttel kapcsolatos tantárgyakat is oktatnak. Megint csak érdekes, hogy nem kapnak szaktudást. A menedzsereknek nem célja, hogy kimerítő ismereteik legyenek a gazdasági-műszaki-menedzsmenti területeken, hanem összekössék azokat. Ez egy perem-szak, mondhatni mindenből egy kicsi. A menedzser az aki összeköti az ügyfelet-vezetőséget-valamint a mérnöki gárdát.

    Lehet minket szapulni, de azért annyiban lehet maradni, hogy nem olyan egyszerű képzés az, ahol nem csak egy adott szakmában kell bizonyítani, hanem több egymástól teljesen eltérőekben is.

    Bocs az offért, de eléggé kikívánkozik belőlem az ilyesmi, ha ostobaságot olvasok.

  • gyenge47

    tag

    válasz #72797440 #7640 üzenetére

    Itt a pont.

    Baromira nem az a lényeg, hogy mi vagy, hanem abban amit csinálsz jó legyél. Akkor lehet szapulni menedzsereket, ha már a saját területeden elértél valamit.
    Én is tudnék egy-két hajmeresztő sztorit mondani a gépész-villamos vagy infós kollégákról. De egy-két kiragadott példával ostoba dolog egy szakmát általánosítani.

    Akárhogyis, az általad leirtakkal gyönyörűen igazoltad az előtted hozzászóló kolléga állitását ('a műszaki menedzser ahol igazából se műszaki se gazdasági szaktudást nem kapsz').
    De igen, kapunk szaktudást, csak nem az egész szakmát, óriási különbség.

    Ma világban 1 dolog fontos: hogy tudj eladni. Egyszer saját magadat, következő alkalmakkor pedig azt amit csinálsz, a munkádat.
    Én személy szerint szeretek motiválni és emberekkel foglalkozni, ezért választottam ezt a szakot.

    Boldog, békés karácsonyt!

  • gyenge47

    tag

    válasz Parson #7643 üzenetére

    A szövegben képzeletben cseréld ki a menedzsert gépésszel. Ugyan oda jutsz.

    kpityu: Összekevered a motivációt a főnökösödéssel. Óriási nagy különbség van a kettő között.

    [ Szerkesztve ]

  • gyenge47

    tag

    válasz Lacis69 #7669 üzenetére

    32 bites processzor azt jelenti, hogy 32 bites regiszter készlettel dolgozik. Ha 2 vagy annál több mag van benne attól még nem lesz 64 bites, hanem 2db 32 bites mag van a processzorban ami nem adódik össze.

    Egy mag 32 bites, azaz 64 bit 2 magos működést jelent.
    Akkor egy 4 magos 32bites processzor 128 bitet jelentene?! :DD

    Ha egy programot 64 bitre, azaz 2 magra készítenek el, akkor az csak 2 magot fog használni.
    Programot nem 32 bitre vagy 64 bitre csinálnak, mivel az egy kicsit körülményesebb lenne. Nem nagyon értek a programozáshoz, architektúrát tanultam csak anno, de nagyon hardver közeli (pl: assembly) programnyelv kell ahhoz, hogy ez megoldható legyen.

    A program mellett futnak még más folyamatok is, amik ha másik magot használnak, akkor a mi progink gyorsabb lesz, de ez az oprendszeren múlik, hogy tud-e ilyent.
    Ebben a pillanatban közel ezer szálon dolgozik a procim (2magos sandy bridge). Nyilván előnyt jelent a 2 mag, hiszen az oprendszer ketté (gyakorlatban 4 részre, mivel HT-s a proci) osztja az éppen akutális feladatokat.

    Nem ismerem a konkrét programot, szóval nem tudok az eredeti kérdésre válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

  • gyenge47

    tag

    válasz Parson #7679 üzenetére

    Ez az az eset, amikor vak vezet világtalant. Te is nézz utána a dolgoknak számítógép architektúra területén. Az itteni offtopicot pedig hanyagoljuk.

  • gyenge47

    tag

    válasz Parson #7690 üzenetére

    Akkor kezdjük újra.. :(((

    Egy ilyen erősen offtopic témát inkább kerülni kéne egy gépész topicban. Ezért mondtam, hogy hagyjuk, mert már így is túl sok hozzászólás született, nagy részük feleslegesen.

    A 32 bites regiszter - ahogy ez már korábban is felmerült - 4 gigabyte memóriát tud csak kezelni... ez nem értem miért kérdés.
    A 64 bites regiszter - ahogy az intel oldalain is olvasható - 16 exabyte-nyi memóriát tud kezelni (elméletben) - jelenleg viszont ez még lekorlátozódik (az most per pill lényegtelen hogy miért).

    Az baj, hogy onnan indulsz ki, hogy a fő különbség 32bites rendszerek között a memória kezelés csúcsa, ahogy a windows-okból megismerhetted. A valós különbség azonban sokkal komolyabb.
    Leegyszerűsítve: 32bites rendszernél egy adat 32 bitből áll. Ilyen kis 32bites csomagocskák rohangálnak mindenfelé. Regiszter, adatbusz stb 32 bittel működik, míg a 64 bites logikusan 64 bittel.
    Ha 2magos 32bites rendszert nézünk az nem lesz 64 bit.
    Egyébként az sem igaz, hogy 32 bites oprendszer csak 4 giga memóriát tud kezelni. Ez így ebben a formában nem igaz. Úgy igaz, hogy 32bites windows összesen 4 gigabájt memóriát tud kezelni. Ebből kell gazdálkodnia a ram-nak vga-ramnak illetve egyes esetekben a biosnak is.
    Linuxnál tud több memóriát kezelni egy 32 bites rendszer is. Annyi a megkötés, hogy egy program csak 4 gigát foglalhat le a memóriából.

    tehát a kapcsolat nem kétszeres hanem négyzetes.
    Akkor ezt most úgy értsem, hogy szerinted egy ugyanolyan órajellel rendelkező 32 ill. 64 bites processzor között sokszoros különbség van? :N

    Ha még mindig nem értesz egyet, akkor a válaszod indokold is, különben mit ér a hsz...
    Továbbra sem értek veled egyet, most kivételesen meg is indokoltam, hogy miért.

    Visszatérve az 32bites ill 64 bites IE-re.
    Hallottál már arról, hogy pl 64 bites windows 7 alatt van 'Internet Explorer' és 'Internet Explorer (64 bites)' szoftver is (és a többi...) ? Igen, sőt láttam is.

    Ha ezek a szó szoros értelmében nem is abban különböznek / úgy értzelmezhetőek mint amit irtál, akkor is 32 - 64 bites rendszer közti különbségből adódóan születtek, a 64 bites 'új' rendszer adta lehetőségek (memóriakezelés, és ebből származó előnyök, stb) kihasználásához. Ergo még ha igazad is van a többiben, ez ilyenkor finoman megkérdőjelezi azoknak az állitásoknak a megbizhatóságát...
    Korábban már meséltem a programozásról. Ugyanazt a szoftvert több nyelven is meg lehet írni. Minél szoftverközelibb nyelven írják meg, annál kevesebb időt foglal el a program írása, azonban a hardverigénye megnő az optimalizálatlanság miatt.
    Ha azonban hardverközelibb nyelven írják meg, akkor jelentősen megnő a programozásba vetendő idő, de jóval optimalizáltabb lesz a cumó.
    Nah most egy IE-nél, ami híresen lassú, optimalizálás létfontosságú ezért valószínűleg hardverhez közelibb nyelven írták meg.

    Részemről a témát innentől hanyagolom, mert az eredeti kérdésre (Aske) nem tudok válaszolni, mivel nem ismerem a programot, valamint gépészként unnám az offtopicot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák