Új hozzászólás Aktív témák

  • DU82

    csendes tag

    válasz Aske #4060 üzenetére

    Szia!

    Én azt vettem észre, hogy ez általában akkor jelentkezik, ha az osztósík nem megfelelő.
    Összeálítási rajz esetében különösen ügyelni kell arra, hogy a metszővonal folytonosságát helyes referenciákkal, és eszközökkel hozzuk létre.

    Nem szeretem használni pl. a Dinamic Trim-et, pont hasonló problémák miatt. Inkább a "normal" Trim-et használom, mely a kiválasztott vonalakat meghosszabítással, ÉS/VAGY lerövídítéssel köti egybe!

    Óriási káoszt tud eredményezni továbbá egy metszővonalmódosítás. Rájössz, a rajzkészítés során, hogy az előzőleg elkészített metszősíkod nem a megfelelően halad. Módosítanád azt, de visszalépve a Draft környezetbe, frissítés után csak össze-vissza sraffozott metszetek kapsz. Mintha az előző metszést nem tudná "elfelejteni" a nézet.
    Ilyen esetben is azt ajánlom, hogy a módosítást átgondoltan végezzük. Minél kevesebb vonalat szüntessünk meg az előző sketch-ből. Lehetőség szerint átrefernciálással használjuk a "régi" egyeneseket. Ha ez nem megoldható, akkor DELET-tel távolítsuk el a feleslegeseket NE Dinamic Trim-mel.
    A vonalak összefűzésére pedig ismét a "normal" Trim-et ajánlom.

    Ügyeljünk arra, hogy ne legyenk egymás "alatt" futó vonalak a sketch-ben.
    A metszővonal hadja el mindkét végén a metszeni kívánt alkatrész kontúrját.
    És természetesen legyen folytonos a metszővonal.

Új hozzászólás Aktív témák