Aktív témák

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4447 üzenetére

    réges-rég béta baselayoutom van. :)
    nemtom lehet-e pofám azt kérni, hogy hagyjunk egy kis pihenőt a hcktvty után -tudomisén- mondjuk két hetet?

    háát, egy jó kis ut2004 hentelést el bírnék viselni, nem is szólva redorchestráról, racerről, de ahhoz kocsival kéne mennem, de nem hiszem, hogy vagyok olyan rutinos vezető...

    a politikát ne keverjük bele, erőszakkal vesszük át a világhatalmat. ;] :)) Ballmer úgyis most le akarja zúzni a google-t, úgyhogy minekünk már csak egy MáSik cég marad leigázásra...

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz Batman #4450 üzenetére

    Jó, csak két dologtól félek:

    1. Más helyre nyitva nem biztos, hogy pont az itteniek meglátják.
    2. A lakásom azért nem végtelen térfogatú :), egy PH!-találkozót azért nem vállalnék be. :D

    Nem baj, a Gentoo-nak fórja van, egy Moderátor is mellette áll. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Batman

    őstag

    válasz Sipi #4452 üzenetére

    Bővebben: link
    Ide gyüljetek.

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • Sipi

    addikt

    válasz escie #4451 üzenetére

    Azannya, és Neked rendesen bootol? Egy ideig szenvedtem, hogy a hibaüzeneteket eltüntessem. A wireless hiba aztán megmaradt, de legalább ment a net. Viszont boot közben pár helyen rengeteget várt, úgyhogy vissza a gyökerekhez.

    Kérésed parancs... lenne, ha nem hasonlóan gondolkodnék én is. :)
    Akkor jövő héten nőzök, utána, első közelítésben október elsején, megtarthatjuk alakuló ülésünket. :)

    Add fel postán a gépedet. :) Három hét alatt talán ide is ér...

    Erőszak nem szabad, a pingvin békés állat. Majd hátulról támadunk, hogy senki se vegye észre.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Batman

    őstag

    válasz Sipi #4454 üzenetére

    Törlöm ha senki nem ír bele!:(

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4454 üzenetére

    aha, bootol elég szépen.
    bár nem a legfrissebb, most néztem, van újabb is.
    ---
    tényleg, most így hirtelen hogy tudom megnézni, egy bizonyos csomag mely verziója van fent?

    I'm back, baby!

  • asturel

    őstag

    helo ismet

    van meg 1 kis problemam igazabol nem is problema de elegge idegesito a dolog:
    szoval ha lealllitom a gepet nem menti el a hangerot es mikor elinditom ujra a linuxot letiltva es teljesen 0an van a pcm, meg a master, ugyszint a tobbi

    2, tunert belovom de ha elotte windozbol hasznaltam mar akkor minden csatornan az a csatorna megy amit korabban neztem, ha nem akkor no signal, pedig 100% h a driver jo mert mar ment igy, viszont ezt irja a tvtime:

    Running tvtime 0.99.
    Reading configuration from /etc/tvtime/tvtime.xml
    Reading configuration from /home/asturel/.tvtime/tvtime.xml
    mixer: Can't open device /dev/mixer, mixer volume and mute unavailable.
    Thank you for using tvtime.


    3, a modules.conf vagy a modprobe.conf -ba kell irnom a module options ?;) mert ugyanis a bttv-nek megkell mondanom hogy meik kartyat hasznalja mert autodetectel nem talalja meg :(((


    4, mplayernek szeretnek feltenni codecet ha jol gondolom win32codecs -t kell emergelni aztan ujraforgatni, meg sosem raktam fel emergevel (elotte mar probaltam az /usr/local/lib/codecs -be belemasolni de nem ott keresi)

    5, mplayer wmv9dmod codecje eleg szar, akad vele a wmv9 stream, ezert megprobaltam xine-vel de az meg aztmondja hogy:
    xine engine error: there is no demuxer plugin available to handle 'url'.
    Uusually this means that the file format was not recognized. :O

    koszi az eddigi helpet, ahogy lecsereltem a ff fontjat meg felraktam azokat a fontokat amit Sipi mester ajanlott, tokeletes igy mar :R

    mod: es arra van valakinek 5lete, hogyha mpalyerrel akarok tv-t nezni, es ha csatornat valtok miert ezt kapom ?:)
    Az MPlayer futása 11-es szignál miatt megszakadt a(z) key_events modulban
    probaltam mar regebbi mplayert is a mostani MPlayer 1.0pre7try2-3.4.4


    [Szerkesztve]

  • escie

    őstag

    válasz asturel #4457 üzenetére

    az hang-problémára nekem ez segített: Bővebben: link

    az mplayer nekem a vo beállítás miatt szokott akadni. az egyikkel akad, mással nem. nem tudom név szerint, próbálgasd ki mindet a gmplayerrel.
    de segíthet az mplayer -vo help is...

    I'm back, baby!

  • asturel

    őstag

    válasz escie #4458 üzenetére

    alsasoundot addolta, remelem jolesz

    mplayer tuti nem a video out miatt akad (windowsra portolt is akad, meg nem csak nekem akad)

    dmesg-be a bttv-nel egy kulonleges dologra lettem figyelmes:
    bttv: driver version 0.9.15 loaded
    bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture
    bttv: Bt8xx card found (0).
    ACPI: PCI Interrupt 0000:00:0b.0[A] -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 193
    bttv0: Bt878 (rev 17) at 0000:00:0b.0, irq: 193, latency: 64, mmio: 0xfdffd000
    bttv0: using: Jetway TV/Capture JW-TV878-FBK, Kworld KW-TV878RF [card=78,insmod option]
    bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=003fffff [init]
    bttv0: using tuner=5
    bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found
    bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found
    bttv0: i2c: checking for TDA9887 @ 0x86... not found
    bttv0: registered device video0
    bttv0: registered device vbi0
    bttv0: registered device radio0
    bttv0: PLL: 28636363 => 35468950 . ok



    0000:00:0b.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt878 Video Capture (rev 11)


    lehet emiatt nem mukodik a tuner?

  • Sipi

    addikt

    válasz escie #4456 üzenetére

    emerge -pv csomagnév úgyis kiírja, mi van fent
    eix csomagán kiírja, mik léteznek, mi van fent, stb.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4460 üzenetére

    ilyet ír:
    [ebuild U ] sys-apps/baselayout-1.12.0_pre8-r2 [1.12.0_pre6-r3] -bootstrap -build -static +unicode* 195 kB

    jól értem? ez most az jelenti, hogy fent van a pre6, de már létezik pre8?
    --
    más: a kylixot fel tudom tenni portageből? vagy használjam a gyári installert? nem gányol össze valamit?

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz escie #4461 üzenetére

    Igen, U, mint Upgrade, a pre8-r2-re akarja frissíteni a jelenleg fentlévő pre6-r3-t.

    A Kylix úgy látom, nincs a Portage-ban. Esetleg a Gentoio fórumon megnézheted, mintha régebben láttam volna Kylix-os topikot. Sejtésem szerint a /opt-ba fogja magát pakolni - de én biza fosnék, hogy összegányol valamit...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4462 üzenetére

    hasonló borland cucc (asszem java fejlesztői körny) elég kultúráltan viselkedett. csak berakta magát a /opt/progineve dir alá, uninstallall, mindennel. teljesen jó volt. nah, asszem teszek egy próbát, lesz, ami lesz... :)
    --
    körkérdés:
    ki milyen gyakran csinál emerge sync -et?

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4457 üzenetére

    3. Egyikbe sem. A /etc/modules.d könyvtárban hozz létre file-okat, pl. a bttv moduljainak bttv-t (mint ahogy itt lennie kellene egy alsa-nak is). Ebbe írd a modul opcióit. Ezután add ki az update-modules parancsot! Ez elkészíti az itt megadott (és a rendszer alapbeállításaiból) a megfelelő modules*.conf file-okat.

    4. emerge -pv mplayer. Látni fogod, hogy egy tonna flagje van. Ezek szinte mindegyike a különböző kodekeket kapcsolja ki/be. Nézd át őket, és ami kell, állítsd be a /etc/make.conf USE változójában, majd emergéld újra az mplayert. Légy figyelemmel az mmx*, sse*, 3dnow* flagekre - a processzorod tudásának megfelelőket kapcsold be! (A /proc/cpuinfo-ban nézheted meg, miket ismer a procid.) Enélkül baromi lassú lesz a lejátszás.
    Ha lassú az mplayer kimenete., inkább video out probléma lesz. Alapban a ''-vo xv'' kimenet a leggyorsabb, de jó szokott lenni még a ''-vo sdl'' is.

    mplayerrel ne nézz tévét. :)
    Arra ott a tvtime. Az mplayer is képes erre, de a tvtime sokkal egyszerűbben használhatű. Ezt sem oly könnyű beállítani, de az mplayert még ennél is nehezebb. Régebbi mplayert ne próbálj, itt mindig érvényes, hogy a legújabb a legjobb. Lényegében minden kiadás csak hibajavítás.

    2. Azt írja a tvtime, hogy a /dev/mixer nem létezik. Ez azt jelenti, hogy nincs betöltve a hangrendszered. Ha udevet használsz, és a /etc/init.d/alsasound elindult (boot runlevelbe kell tenni!), akkor lennie kell mixernek. De nem emiatt van a csatornaválasztási gond.
    Általában az szokott lenni a probléma tuner esetén, hogy vagy megadtad kézzel a modulnak, milyen tuner, card van a gépben, de nem olyan van, emiatt kicsit rosszul kezeli. Vagy nem adtál meg semmit, ebben az esetben automatikusan detektál - és rosszul.
    Próbálgatnod kell a bttv modul card és tuner paramétereit, valamelyikkel csak menni fog. Bár, ha képet, hangot már kaptál, akkor a card jó lesz, valószínűleg a tunerrel kell szórakozni.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • dr_strange

    senior tag

    válasz escie #4461 üzenetére

    nekem ez van fent és nem akad semmi...

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

  • dr_strange

    senior tag

    válasz escie #4463 üzenetére

    naponta egyszer, néha ki-kimarad

    de nem frissítem mindig az egész rendszert, válogatok a csomagok közt, az elmúlt egy-két hétben szinte csak a gnome-ot frissítgettem

    [Szerkesztve]

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

  • escie

    őstag

    válasz dr_strange #4466 üzenetére

    én sem nagyon frissítettem még a telepítés óta. hamarosan meg kéne játszanom egy totális újrafordítást, mert mostmár szépen beállítottam gcc-flag-eket, illetve a use flageket.
    csak nincs egy szabad napom a forgatásra. :U

    asszem én is beállok a gyakoribb sync-re...

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz escie #4467 üzenetére

    Ööö, miért kell ehhez egy szabad nap? Nem Te fordítod a programokat hanem a gcc. :D
    Én reggel elindítom azon csomagok emergéjét, melyek szimpatikusnak tűnnek (meg amelyek az előző napokban nem haltak le fordítás közben), és elmegyek. Estére többnyire kész is van. Ha meg nem, este is megy a gép. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4468 üzenetére

    áhh, nem nagyon van eszem most ehhez, hülyesulipfúj. :)) le vagyok lombozódva kicsit. ha igazán belegondolok, kedvem nincs belefogni, csak fórumozgatok, meg böngészgetek, ha gép elé kerülök.

    amíg Bp-en leszek, addig lesz ideje dolgozni az újrafordításon. öcsém meg majd örül, hogy nem gépezhet, hehe. ;]

    tényleg, mikozben ilyen nagy újrafordítást csinálok, közben használhatom a gépet érdemben?(a prociterhelést nem számítva) úgyértem, miközben újraforul a kde, és fut is, nem kavar be? mert ha nem, akkor simán netezgethet mégis öcsém... :)

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • dr_strange

    senior tag

    válasz escie #4469 üzenetére

    nem kavar, ha épp nem egy bugos kdelibset fordítasz be a futó kde alá:)

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

  • Sipi

    addikt

    válasz dr_strange #4470 üzenetére

    Ááá, bugos kdelibs? Olyan nincs! Gnome-ból még csak-csak elképzelhető...:DD
    Gentoo alatt akár a glibc-t is kicserélheted futó rendszeren. A make.conf-ban a PORTAGE_NICENESS-t állítsd be valami magas értékre (15), akkor baromi alacsony prioritással fut az emerge, nem kavar be semminek. Így ugyan sokáig tart a fordítás, ha közbe mást is csinálsz a géppel, de ha csak áll a sarokban, akkor semmi különbség.
    Ezt az értéket hozzáadja az eredeti prioritáshoz. Mivel a magasabb szám alacsonyabb prioritást jelöl, ide pozitív egész számot érdemes írni (19 a legnagyobb, emlékeim szerint alapban nulláról indul minden felhasználói processz).

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Yom

    aktív tag

    van vegre net az albiban, es most akadt kis idom ranezni a forumra:)
    forumos osszejovetel jo otlet. en is mennek szivesen, de az elkovetkezo par heten (lehet 1-2 honapban) szinte biztos, hogy hetvegenkent nem leszek pesten:(. most intezem otthon a netem, meg monitort is akarok venni, munka stb... de amint vegzek veszpremben minden dolgommal, mennek szivesen:)

    Sipi: majd megnezem a ~x86 baselayout-ot, hogy ne unatkozz:) de 1enlore hetkozben sincs idom a suli miatt:(

    I came. I saw. I lagged out.

  • brazso

    tag

    Nekem a tvtime-al egyetlen bajom van, nem tudom beállítani a színtelítettséget. A (windows-os) dscaler képéhez képest a tvtime-al minden szín olyan fakó, a vörös például bordó. A felületeten nem lehet állítani, a config fájljában szerepel, de úgy tűnt nem használja. Használ még vki tvtime-ot a társaságból?

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

  • Sipi

    addikt

    válasz brazso #4473 üzenetére

    Pl. én. :)
    Dehogynem lehet! A tvtime-ban F1-gyel előjön a nagy konfig menü, Picture Settings, Saturation. Esetleg nézd meg a Video Processing, Input filters-t is, nincs-e bekapcsolva a chroma killer szűrő.
    De nem hiszem, hogy ez tvtime-hiba lenne. Nézd meg xawtv-vel is, szerintem azon is fakó lesz - akkor pedig bttv-hiba. Esetleg gyenge neki a jel erőssége, vagy rossz tuner-beállítást adsz meg/ismer fel automatikusan.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • brazso

    tag

    válasz Sipi #4474 üzenetére

    Nem a kártya, vagy videojel hibája, mert akkor a DScaler-ben is fakó lenne a szín. A saturation lenne a színtelítettség? Azt állítgattam, de nem lett sokkal jobb. Megnézem majd, hátha tényleg vmi szűrő okozza.

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

  • Sipi

    addikt

    válasz brazso #4475 üzenetére

    Nem is azt mondtam, hogy kártyahiba. Jelgond még lehetne, mert a Linuxos driver lehet, hogy eltérően kezeli a kártyát, és erősebb jel kell neki.
    Viszont bttv-modul hibája lehet (vagy elállítása). A kártya maga jó, csak pl. a tuner nem Philips DSC001, hanem Philips DSC002 rajta. (Csak hasraütés.)
    Sajnos, ilyenkor jön a próbálgatás...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4464 üzenetére

    Igy mar mukodik, marmint hogy a modult ezekkel a parameterekkel toltse be, viszont a tunerem tovabbra se akar, pedig 1 honappal ezelott amikor stage3-bol raktam fel, akkor tokeletesen ment ezekkel a beallitasokkal, mostmeg 1 csatornat se talal.

    Amikor beirom h emerge -pv mplayer, es elotte az use flaghoz beirom hogy win32codecs, akkor is -win32codecset ir az emerge ( lehet h az a baj h 64 bites gentoom van? de az mplayer is 32 bitre fordul, illetve azt irja h x86-64-re lett forgata de 3dnow, 3dnowext, mmx,sse, sse2 flagokat hasznal amit a 64 bites mplayer meg nem tudott, probaltam hogy az /etc/portage/package.use -ba beleirom h media-video/mplayer win32codecs de igyse akarja, csak ennel a bizonyos streamnal akadna, ha menne a codecs, de igy nicns is wmv9dmod codecem, amugy tuti nem vo problema mert mast minden jol lejaccik

    mplayerrel nem feltetlen akarok tvt nezni de mencoderrel szeretnek tvrol rippelni ;) es gondoltam h mplayer elcrashel akkor mencoder is hasonloan cselekszik majd

    az /etc/init.d/alsasound status meg aszondja h elindult, de megsincs ijen mixerem

    a cedega problemat sikerult megoldani, en buta az extmodnaal betoltottem a dga-t is, es a cedega hasznalta is, gondolom osszeakadt a shared memory ?! na mind1 igy tokeletes megy h kiszedtem xorg.conf-bol meg a cedega configbol - gondoltam leirom hatha valaki veletlen ilyen szituacioba esik ( nekem xawtv is hasonlokepp reagalt )

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4477 üzenetére

    win32codecs: jelenleg két verzió van a Portage-ban. A 20050216 KEYWORDS-e kizárólag x86-on működik, a többi le van tiltva, de ez a stabil verzió. A 20050412-es amd64-en és x86-on, de nem stabil. Talán a rendszered stabilra van téve, ezért a régebbit akarja használni, de az meg nem megy amd64-en. A /etc/portage/package.keywords file-ba írd be, hogy media-libs/win32codecs ~amd64, így ebből a csomagból a nem stabil, amd64-en futó verziót is felteszi.

    A TV lejátszása annyiban azért eltér a kódolástól, hogy a képet ki is kell tennie. :)
    Lehet, hogy mencoderrel menne. Illetve van olyan opció, ami mplayernek nem adható meg, csak a mencodernek.

    Ha visszakeresel valamennyit, Batman is küszködött, meg még valaki előtte. Nem írom be, miket érdemes próbálgatni és hogyan, elég hosszú menet volt. :)
    De azokat kellene kipróbálni.

    ALSA: milyen mixered nincs? Minek van hibája, és mi? (Nem találom a hsz-t, amiben írtad.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4478 üzenetére

    ''beta'' cuccokat hasznalok, mar kezdetektol fogva ~amd64 keywordot hasznalom ;) gondolom ezaz: [ebuild N ] media-libs/win32codecs-20050412 +quicktime +real 0 kB

    na igen, csak mplayerrel meg akartam nezni meik channel meik csatorna ;) ennyire kellett volna

    Running tvtime 0.99.
    Reading configuration from /etc/tvtime/tvtime.xml
    Reading configuration from /home/asturel/.tvtime/tvtime.xml
    mixer: Can't open device /dev/mixer, mixer volume and mute unavailable.


    a tvtime konfigba a mixer /dev/mixer:line


    aa megorulok hogy nemmegy a tv, most ahogy bebootoltam winbe es elinditottam tvt, aztan vissza gentoo, es minden csatornan az a csatorna megy amit korabban neztem aa nem hiszem el, pedig anno meg ment :(

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4479 üzenetére

    Igen, ez lesz az a csomag. Szerintem az lesz a legjobb, ha az mplayer flagjeit kapcsolod be, és újraemergeled, mert akkor fel kellen etennie a win32codecs-t is. Lehetséges, hogy egyéb kodekek is hiányoznak az amd64 miatt.

    tvtime: kicsit macerás tud lenni a hangkezelése.
    A felhasználó az audio csoportban van? Létezik a /dev/sound könyvtár? Ha nem, akkor az ALSA-t valószínűleg OSS támogatás nélkül tetted fel. Sajnos, a tvtime az ősrégi OSS eszközöket használja...
    (udevet használsz, vagy devfsd-t? A /dev-ben létezik dsp, audio eszköz?)
    emerge -pv alsa-driver mit mutat? Be van kapcsolva az oss flagje? Fent van az alsa-oss csomag?

    csatorna: pedig ez szerintem tuner-gond lesz. Figyu, töröld ki a bttv modulbeállításaiból az általad megadott tuner, card, egyéb paramétereket! Indítsd így (előbb rmmod a bttv-modulok, módosítás, vissza - erre írtam, olvasd vissza, mert kicsit macerás). Az automatikus detekt lehet, hogy működni fog.

    Nézd meg a /usr/src/linux/Documentation/video4linux/bttv-t, ott a modprobe.conf-ban le van írva, milyen paramnéterek kellenek az egyes moduloknak. Az i2c és a bttv a lényeges. Remélem, mindkettőt modulba tetted! Annyit kell módosítani, hogy a bttv-nek ne adj meg SEMMILYEN paramétert! Hozd létre a modules.d-ben a bttv file-t, abba írd, majd modules-update!

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    Látom, a tuner paramétert Te adtad meg kézzel (5-ös). Lehet, hogy NEM ilyen tuner (Philips PAL_BG FI1216) van a kártyán, csak hasonló. Vagy megy az autodetekttel, vagy próbáld a többi Philips-es tunert megadni (ami értelemszerű, tehát pl. ne az NTSC-s chipet). Pl. a 3-as SECAM+PAL_BG, vagy 24-es PAL/SECAM multi...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4480 üzenetére

    marmint a /etc/portage/package.use -be irjam be ezt:
    media-video/mplayer win32codecs
    ? mert ez benvan, nincs fenn a win32codecs megse irja h fel akarna rakni

    a felhasznalom bennevan az audio groupba es /dev/snd dir van
    alsa-oss nincs fenn, en asszittem ha az /etc/conf.d/alsasound -ba a ENABLE_OSS_EMUL=''yes'' akkor nem kell semmi mast felrakni, felraktam de igy se nagyon akarja megnyitni a /dev/mixer -t
    ja es udev-et hasznalok

    alsa-drivernel nincs az oss bekapcsolva, akkor use flaghoz beirjam hogy ''oss'' es emerge alsa-driver ?;)

    kitoroltem de igy meg sose sikerult eletet lehelni a tunerbe:
    bttv: driver version 0.9.15 loaded
    bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture
    bttv: Bt8xx card found (0).
    ACPI: PCI Interrupt 0000:00:0b.0[A] -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 201
    bttv0: Bt878 (rev 17) at 0000:00:0b.0, irq: 201, latency: 64, mmio: 0xfdffd000
    bttv0: using: *** UNKNOWN/GENERIC *** [card=0,autodetected]
    bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=003fffff [init]
    tveeprom(bttv internal): Huh, no eeprom present (err=-121)?
    bttv0: using tuner=-1
    bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... not found
    bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found
    bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found
    bttv0: i2c: checking for TDA9887 @ 0x86... not found
    bttv0: registered device video0
    bttv0: registered device vbi0

    amugy egy kworld tuner ez (card 78)

    mod: a tuner 5-t azt nem en adtam meg kezzel, en regen a tuner 23-mat hasznaltam de azzal se mukodik.

    [Szerkesztve]

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4482 üzenetére

    Nem! A /etc/portage/package.keywords file-ba írd be, hogy ''media-libs/win32codecs ~amd64'', így engedélyezed, hogy a nem stabil is felmenjen. De ha végig nemstabilt használsz, nem tudom, mi a gond...
    Az alsa-oss csak ahhoz kell, hogy pár OSS-emulációs program felmenjen.
    Az ALSA-t hogy használod? A kernelben fordítod le a modulokat, vagy az alsa-drivert teszed fel? Ha az utóbbi, akkor az oss kapcsolóval tedd fel, és létrehozza az OSS emulációs drivereket. Most hiába engedélyezed a conf.d-ben, nincs mit betöltenie. :)

    Uff, autodetecttel még szarabb, így fel sem ismeri. Akkor viszont tuti, hogy valami spécibb kártya lesz, mert ha a 78-as kworld tuner lenne egy az egyben, megismerné. Akkor írd vissza a card típusát, és ne adj meg tunert, hártha akkor jól detektálja! Ha nem, akkor lehet kísérletezni a tuner típusának kézi megadásával. Ha tudod, milyen chip van rajta, és kb. milyen rendszerű (pl. tuti, hogy nem NTSC), akkor olyan 5-10 lehetőség marad, amit az említett doksiban meg tudsz nézni. Ezeket kellene egyesével végigpróbálni (vagy venni egy msáfajta tunerkártyát :) ).

    P.S.: tedd fel kézzel a win32codecs-et, hátha az mplayer majd felismeri a configure résznél. csak legyen bekapcsolva a USE flag, különben mindenképpen le lesz tiltva.
    Htáha így be lehet csapni.

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4483 üzenetére

    alsa kernel moduljait hasznalom

    nem speci kartya, mert elozo gentoomon card=78 tuner=23 -al tokeletes ment ;) ezert nemertem h miert nem megy most

    win32codecset feltettem elotte de igyse huzta be mplayer

    valamit nemtudok ugy emergelni hogy amikre az dependel azokat ne upgradelje csak azt a csomagot amit en megadok ?:)

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4484 üzenetére

    ALSA: én az alsa-drivert preferálom, de így is jó. Tedd bele a kernelbe az OSS-hez szükséges részeket is! (OSS mixer api, OSS PCM audio, OSS sequencer api, RTC timer). Ezek után szerintem lesz devmixer is.

    Ha régebben ment, akkor lehet, hogy csak a kernel rossz? Hanyas verzió?
    Az mplayert a win32codecs flaggel próbáltad emergelni? (Mert oké, hogy felteszed, akkor fent lesz. De ha nem kapcsolod be a USE flaget, akkor emergénél automatikusan kikapcsolja a támogatást. Ha bekapcsolod, az emergénél, amikor a configure kiírja, mit talál, mit ír ki a win32codecs sorban, a detektáláskor?)

    Szerintem ha simán ''emerge csomagnév'', nem teszi fel az újabb dependency-t. Miért, mi ez a csomag? Mi a gond az upgrade-del?

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4484 üzenetére

    emerge: esetleg a --nodeps kapcsolóval kizárhatod a dependency-ket. De szerintem ha upgrade-elni akar, annak nyomós oka lehet. (Esetleg a régi csomag már nincs a Portage-ban, vagy biztonsági hibák miatt mindenképpen frissíteni akarja.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4485 üzenetére

    hat en mar probaltam beletenni kernelbe ezeket de ezt irta, es inkabb kivettem:
    *** Warning: ''snd_oss_info_register'' [sound/core/seq/oss/snd-seq-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_register_oss_device'' [sound/core/seq/oss/snd-seq-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_unregister_oss_device'' [sound/core/seq/oss/snd-seq-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_oss_info_register'' [sound/core/oss/snd-pcm-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_register_oss_device'' [sound/core/oss/snd-pcm-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_unregister_oss_device'' [sound/core/oss/snd-pcm-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_oss_info_register'' [sound/core/oss/snd-mixer-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_mixer_oss_notify_callback'' [sound/core/oss/snd-mixer-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_register_oss_device'' [sound/core/oss/snd-mixer-oss.ko] undefined!
    *** Warning: ''snd_unregister_oss_device'' [sound/core/oss/snd-mixer-oss.ko] undefined!


    kernel u.e. volt emlekeim szerint (talan nem 2.6.12 r9 hanem r7, most meg felraktam a 2.6.13-r1 et), make.conf use-nel ottvan a win32codecs meg /etc/portage/packages.use -nal is beleirtam h media-video/mplayer win32codecs , hogy kapcsoljam be maskeppen?

    az upgradeval meg az a baj hogy xorg-x11 legujabb nem fordul le se a gcc (1el ujabb verzio mind2) viszont pl links csak azert dependel ra mert ugye van graphich modja is.. annyira nagy oka szerintem nem lehet h 1el regebbi xorgnal ne menne azuj :)

    [Szerkesztve]

  • asturel

    őstag

    válasz asturel #4487 üzenetére

    alsarol jut eszembe ha master, pcm 95-95 fele megy erosen elkezd torzitani az alatt meg egy nagyot halkul, es a magas se annyira szep tiszta mint pl windozba, miert van ez? nemhiszem h tul vajtfulu lennek ;)

    akkor vegyem ki kernelbol es alsa-driver ?;) mert igy nem igazan fog menni unknow symbol sajnos

  • tierbatyo

    senior tag

    válasz asturel #4488 üzenetére

    Én éppen tegnap tértem át kerneles alsa-ról. Szerintem sokkal egyszerűbb, mint kézzel válogatni, hogy éppen milyen modul kell a kernelből az alsa-nak.

    Take a look to the sky just before you die

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4488 üzenetére

    Vedd ki kernelből! A teljes ALSA mehet a kukába, de a Device Drivers - Sound - Sound Card Support legyen modulban! Utána pedig emerge alsa-driver (oss kapcsolóval). Ha pl. a make.conf-ba, pl. a végére az ALSA_CARDS változót megadod, értékének pedig a kártyád modulját (pl. emu10k1), akkor csak azt a modult fordítja, nem az összes hangkártyáét.
    Csak arra kell ügyelned, hogy ha más kernelverziót teszel fel, akkor (a /usr/src/linux szimbolikus linket átállítva az új kernelre) a reboot után újra kell tenni az alsa-drivers csomagot, hogy az új kernelhez is elkészítsd a modulokat.
    Ezzel nekem még nem volt ilyen torzítós gondom. (Bár kártyafüggő, egyes kártyáknál nem egészséges a csúszkákat 90 fölé vinni. A Mastert főleg nem.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4487 üzenetére

    mplayer: így okés. Mindent megtettél, amit lehet, bekapcsoltad. Most emergéld az mplayert! A configure részénél kiír mindent, mi az, amit megtalál. Kukkold ezerrel, amikor a win32 codecs részhez ír, valamit ki fog írni. Ha yes, akkor oké, megtalálta, mehet. Ha nem találja, és a configure végén, amikor kiírja, milyen codecek, kimenetek enable és disable, és a win32 disable, akkor control-c, menj a /var/tmp/portage/mplayer***/work/MPlayer*** könyvtárba, ahova ki lett tömörítve, és nézd meg a config.log file-t! Ebben le lesz írva (remélhetőleg), miért nem találta meg, vagy miért kapcsolta ki az mplyer a win32-t.

    upgrade: ha nem akarod, hogy feltegye az újabbat, akkor /etc/portage/profile/package.provided file, ide a pontos verzióját írd be (x11-base/xorg-x11-6.8.2-r3), ekkor úgy veszi, hogy fent van.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4491 üzenetére

    igen de 95 - 95 alatt nekem elegge halk meg igyis, winbe hangosabb, tisztabb ;)
    akkor kiveszem kernelbol az alsa hangkartya driveremet, es felrakom az alsa-drivert

    mplayer: nyomtam egy emerge mplayert aztan megneztem a configure.log-t ahogy irtad, de nem talaltam benne semmi olyat ami arra utal h merne lenne, gondolom itt kene lennie ha irna, hogy miert nem talalja mint pl az alatta levo codecnel h no such dir

    ============ Checking for Win32 codec DLL support ============
    Result is: no
    ##########################################

    configure kozbe: Checking for Win32 codec DLL support ... no

    van par uj stuff ami nemreg johetett ki de nem igazan tudom oket leforditani ;)

    most enlightenment dr16-t hasznalok, de fel akarom tenni cvs-bol a dr17-et de felek hogy nagyon bugos lesz :O aztan meg szenvedhetem le

    apropo valahol olvastam itta forumba hogy fontosabb sys appokat lehet testelni mit is kell a make.conf-ba irni ehhez? elolvastam kb 1000 hszt utana meguntam keresni, pedig valahol lattam

    btw, van valami emerge parameter arra, hogy a letoltott stuffokat torolje? most foglal 4 gigat a gentoom, es szinte semmi sincs fenn;) nemtom mi foglalhat ennyit a multkor meg 1.9gb volt

    [Szerkesztve]

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #4492 üzenetére

    Ha egyszer szar a driver, ne várj tőle többet. :)

    mplayer: nem találom az okát... Az ebuild (1.0_pre7-r1) nem tartalmaz olyat, hogy amd64 esetén kikapcsolja.

    Az e17 elég bugos. :) És szenvedni kell, hogy használhasd. Alapban se menü, se semmi.

    teszt: FEATURES=''maketest''. Ez MINDEN csomagban bekapcsolja a ''make check''-et, ha van. (FEATURES=''maketest'' emerge glibc, ha csak a glibc emergére akarod bekapcsolni.)
    Van még egy test USE flag is, egyes csomagoknál külön plusz teszteket kapcsol be. Néha órákig tarthat. :)

    Töröld a /var/tmp/distfiles-t (vagy azt a könyvtáat, amire a make.conf-ban a DISTDIR változó mutat). Ha a buildpkg FEATURES is aktív, akkor a kész binárisokat is törölheted a /usr/portage/packages-ből (vagy ahova a PKGDIR mutat).

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • escie

    őstag

    segtítsetek a grubomat rendesen beállítani. még installkor szúratam így el. működik de nem túl szépen, mert közvetlen a /usr/src/linux alól veszi a kernelt, nem a boot partícióról.
    így néz ki a cfdisk nálam:


    hda1 Boot Primary Linux ext3 98.71
    hda2 Primary Linux swap / Solaris 509.97
    hda4 Primary Linux ext3 16837.15
    hda5 Logical Linux ReiserFS 22570.17


    az első a boot, második swap, harmadik root, a negyedik(hda5) a home...


    így a grub.conf-om:


    default 0
    timeout 30
    #splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz

    title Gentoo
    root (hd0,0)
    kernel (hd0,3)/usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage root=/dev/hda4



    ha van egy lefordított kernelem, hova másoljam? a grub könyvtárába? illetve hogyan állítsam be a grubot ebben az esetben. amikor installkor próbáltam a leírás szerint, abból az lett, hogy nem tudtam bootolni...

    azért akarom végre rendbehozni, hogy ilyen bootsplash, meg fbconsole dologokkal vakítsam magam. :)

    [Szerkesztve]

    I'm back, baby!

  • Sipi

    addikt

    válasz escie #4494 üzenetére

    Ne aggódj, nincs ez nagyon elszúrva! Csak lehet, hogy kihagytad a kernel telepítését.
    Amikor kész a kerneled, a /usr/src/linux könyvtárban maradva make install (ez automatikusan detektálja, hogy grubot használsz-e, és telepíti a /boot-ba a kernelt), majd make modules_install.

    A /boot-ban a grub könyvtárban lévő grub.-conf-ban pedig adod meg kézzel, milyen kernelt bootoljon. Ennek helye a /boot, ott meg tudod nézni, mik vannak. A kernel standard make install telepítője úgy működik, hogy létrehoz egy vmlinuz szimbolikus linket az aktuális kernelre, és az előzőre (ami előzőleg vmlinuz volt) egy vmlinuz.old linket. Így a grub.conf-ban elég, ha annyit adsz meg mindig kernelhelynek, hogy /boot/vmlinuz, valamint csinálsz egy második bejegyzést is (pl. Backup Kernel néven), ami meg a /boot/vmlinuz.old-ra mutat. Így egy esetleges elcseszett kernelnél is megmarad az eggyel előbbi, még működő változat.

    Ha a /boot-ban nincs grub könyvtár, rosszul lett telepítve. Akkor grub parancs, majd az install guide-ban lévő root *** és setup *** parancsokat add ki!

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • dr_strange

    senior tag

    Hali,

    megkaptam az üzenetet, nagyon köszönöm, de ezúttal nem tudok menni, sajnos le kell adnom egy könyvfordítást október végén, és iszonyúan le vagyok maradva.

    Amúgy nyomj be nyugodtan egy felhívást a Magentára is.

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

  • escie

    őstag

    válasz Sipi #4495 üzenetére

    köszi, sikerült megoldani, csak a grub.conf-on kellett minimálisat változtatni. minden okés...

    I'm back, baby!

  • tierbatyo

    senior tag

    Tud valaki gnome-hoz valami panelbe beépülő plugint, ami hőmérsékleteket mutatja?

    Take a look to the sky just before you die

  • asturel

    őstag

    válasz Sipi #4493 üzenetére

    mplayer: felraktam az mplayer-bin -t a descriptionba azvolt irva h pre-build for amd64 system, es hoppa minden codecs megy (igaz semmien flag nincs emergenel az mplayer-bin-nel), probalgattam en a kimeneteket de sehogyse megy, feltoltottem webre egy par megas reszt belole, megnezned? Bővebben: link

    letoroltem a /var/tmp/portage -t ez kozel 1.5 giga volt :D a tobbi par talan 2mega?!;)

    sajnos a tuner meg mindig nem akar funkcionalni, unalmamba mar lirc-et is belottem, de valahogy az ha irexec-t hasznalok behujul az app, xmms-t irexec-el akartam inditani igy:
    begin
    prog = irexec
    button = power
    repeat = 0
    config = xmms
    end

    ez igy elivleg jonak kene lennie nem? el is indul, csak bezarom xmmst rogton elindul 1 uj, aztan 1x csak segfaultolt a playlistem eltunt, es utana meg 1x bezartam es vegre nem indult el ujra

    drivernek via82xx-t hasznalom (ac97)

    btw jut eszembe, meg azzal is probalkoztam elotte mplayerrel hogy kezzel atirtam az ebuildot hogy mindenkepp hasznajja a win32 codecs-t, erre meg nem fordult le itt a make vege Bővebben: link

    letezik valami equalizer amivel az egesz kimenetet hangszinet tudom allitani ?:)

    firefox flash supporthoz a netscape-flash -t kell felrakni?

    fel akartam tenni az azureust (de lehet rtorrentnel maradok vagy bittornado) es masked v olt, de az azureus-bin meg nem ;)

  • tierbatyo

    senior tag

    A Graveman miért nem ismeri az mp3 file-okat, amikor be van kapcsolva az mp3 flag?

    Take a look to the sky just before you die

Aktív témák