Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #80 üzenetére

    Olyan vagy, mint a főnököm: a vita kedvéért vitatkozol... ;]

    Az 1996. évi XX. törvényből kiolvasható jogalkotói szándék szerint a hatóságokra vonatkozik elsősorban, és azt akadályozza meg (egyébként rendkívül ostobán, köszönjük S. Lacika), hogy a hatóságok összekapcsolják az adatbázisaikat.

    Szerintem erre az adatkezelésre nem vonatkozik.

    Szerintem a jogalkotói szándék az, hogy csak a hatóságok, illetve egyéb érintett állami szervek, valamint a munkaviszonnyal összefüggő adatkezelések vonatkozásában történjen ezen azonosítók kezelése. Én legalábbis ezt vélem kiolvasni a törvényből. Nem véletlenül vannak nevesítve a szervek, és mellettük az is, hogy milyen célból kezelhetik az adott azonosítót (tehát az eredeti céltól eltérő kezelés, pl. az adóazonosító használata felhasználónév vagy kezdő jelszó gyanánt, ellentétben az egyes állami szervek által alkalmazott gyakorlattal, nem jogszerű).
    A hatósági adatbázisok összekapcsolásának jogi akadályozása véleményem szerint indokolt, dacára annak, amit gondolsz róla (de ebbe ne menjünk bele, mert ez itt off). Ez csak a jogszabály egyik, bár nem elhanyagolható aspektusa (leginkább a személyi szám korlátlan kezelése ellen jött létre).

    zerintem itt a legfontosabb, hogy az érintett valóban jól tájékozottság állapotában adja a hozzájárulását az adatkezeléshez.

    Szerintem meg a célhoz kötöttség elvének maximális tiszteletben tartása a legfontosabb, nagy általánosságban, a személyes adatok kezelése során.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák