Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz EmberXY #125 üzenetére

    Sziasztok!

    Némileg pontosítanám az előttem hozzászólót!

    Jelen esetben üzletszerűség miatt a szab.sértési értékhatárt meg nem haladó (20.000 FT) többrendbeli cselekmény büntetendő max 2 év börtönnel (vagy pénzbüntetés ill. közérdekű munka lehetne még, de ha sok a károsult, akkor a bíró eleve a börtönbüntetést alkalmazza már itt is)
    Ha az üzletszerűség mint minősítő körülmény fennállásával egyidejűleg az okozott kár érték eléri ill meghaladja a 200.000 ft-ot (jogi fogalommal élve kis értékre elkövetett bűncselekmény) mint ami a ti esetetekben is már elérte, sőt meg is haladta azt; ezesetben a büntetés már felsőbb kategóriába lép, azaz itt már csak börtönbüntetés jöhet szóba mégpedig max 3 év. A következő szintet a 2millió ft elérése jelentené... (nagyobb kárt okozó csalás)

    Minél több a sértett, azaz többrendbeli az üzletszerűen elkövetett cselekmény (10 sértett = 10 rendbeli...) annál jelentősebb mértékben kúszik felfelé a kiszabott büntetés mértéke. Ez egyúttal azt is jelenti, hogyha a bíró 2 év szab.vesztést szab ki, (a számára 3 évig terjedő lehetőség közül) akkor az már nem lesz felfüggesztett, hanem letöltendő!
    Ugyanakkor figyelembe veszik azon cselekményeket is, amelyek csak kísérleti szakig jutottak, azaz akiket megpróbált lehúzni, annak érdekében mindent meg is tett, de nem sikerült neki, mert a másik fél óvatos volt és nem fizetett előre. Ekkor jogi fogalommal élve a büntetése megegyezik azzal, mintha a sértettet kár érte volna, a kért összeg ekkor szintén hozzá adódik az addig figyelembe vett kár összegéhez.

    Épp ezért is fontos, hogy minél többen jelentkezzetek sértettnek, illetőleg vállaljátok az eljárást. Minél többen vagytok, annál komolyabban veszik az ügyet, a bíró annál inkább a súlyosabb büntetést fogja kiszabni a saját mérlegelési körén belül.

    Üdv:

    Beatrix.

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Maga a törvényszöveg:
    318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
    (2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást
    a) bűnszövetségben,
    b) közveszély színhelyén,
    c) üzletszerűen
    d)
    követik el.
    (3)
    (4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha
    a) a csalás nagyobb kárt okoz,
    b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
    követik el.
    (5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha
    a) a csalás jelentős kárt okoz,
    b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
    követik el.
    (6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha
    a) a csalás különösen nagy kárt okoz,
    b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon
    c)
    követik el.
    (7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha
    a) a csalás különösen jelentős kárt okoz,
    b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon,
    c)
    követik el.

    Az értékhatárok:
    szabálysértési: 0-20.000
    kisebb kár: 20.001-200.000
    nagyobb kár: 200.001- 2.000.000
    a többi nem érint titeket.
    Az üzletszerűség miatt a büntetési tétel eggyel magasabb szintre lép, azaz a ti esetetekben (és most módosítanám az előbbit) 1-5 évig terjedő szab.vesztés, ami szinte biztosan letöltendőt jelent, mivel a bírák a középértékről kell hogy induljanak, és ehhez veszik figyelembe az enyhítő és súlyosbító körülményeket. (súlyosbító a sértettek nagyobb száma, ha van sértett aki fiatalkorú, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz fenergie84 #161 üzenetére

    Sziasztok!

    Kártérítéssel kapcsolatos perekben szokta alkalmazni a terhelt ügyvédje azt a megoldást, hogy a terhelt még a büntető per befejezése előtt a károsultaknak visszafizeti a kár egészét vagy annak egy részét. Ezt akár kezdeményezhetnétek ti is. Így ti is jól járhatnátok (legalábbis ha nem is teljes mértékben de rövid időn belül a kár egy része megtérülne, vagy ha szerencsétek van, akkor talán az egész összeg)
    Az ilyen lépést a bíróság az ítéletben azzal "honorálja" , hogy enyhítő körülményként figyelembe veszi. s így viszonylag kisebb büntetést kap, mintha nem térített volna meg semmit sem, így neki is érdeke.
    Ha ez nem sikerül, akkor polgári jogi igénnyel léphettek fel a büntető per során, és kérhetitek a bíróságtól ezáltal, hogy a büntető ügy elbírálásával egyidejűleg a bíró a ti kártérítésetekről is döntsön. (bár a bíró elméletileg indoklással eltekinthet ettől és ekkor polgári jogi útra tereli a kártérítést)

    Üdv:

    Beatrix.

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz Dany007 #164 üzenetére

    :( Ez a legrosszabb eset.... Ne ilyen negatívan... :N (de a legrosszabb esetig több lehetőség is fennáll amiből talán egy bejön)
    Persze ha nincs pénze, nincs vagyona amin végrehajtanák... akkor 4-5 évig bennrohad a börtönben és sok sok új "szabadidős barátra" tesz szert... :K

    De ez utóbbi esetben is tovább fog élni a követelésetek... egyenlőre papíron :o és ötévenként újra előveszik.... addig kamatozik.... egyszer csak lesz munkája, autója , háza, bármilyen vagyontárgya a nevén.... (normális ember nem élhet élete végéig vagyontárgyak nélkül :((( )
    ... én is már futottam bele olyanba, aki ígérte hogy kifizeti az elvégzett munkáért a megbízási díjamat, (könyvelőként nem jogászként... ) ez volt kb már 6-7 éve, akkor tartozott 100.e ft körüli összeggel, azonban jól kiokosított csaló az illető, nem vesz a nevére semmit, nincs munkája, jövedelme, ... egyenlőre.... így én sem látok azóta sem semmit a pénzemből, de a követelés sosem évül el.... (a végrehajtók erre vigyáznak, ötévenként leküldenek egy hivatalos iratot ami miatt az elévülési idő újból kezdődik... és így tovább... :P , a tartozás örökre a nyakán marad...)

    kitudja általa lehet nyugdíjaskoromban (ha akkor tudják csak behajtani az összeget kamatokkal megemelve...) még milliomos is lehetek :D

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz weresgyufa #175 üzenetére

    Feljelentheted Pesten is, de igazából nem érsz sokat vele, kivéve akkor ha másutt még nem történt feljelentés.
    Ugyanis büntetőeljárásban ha több feljelentés is van és a sértettek lakóhelye különböző, plusz a terheltté is (ez kicsit bonyolultabban van leírva a törvényben, de nagyjából ez a lényeg) akkor az ú.n. "elsőbbség" az irányadó, azaz az a hatóság jár el, amelyiknél elsőként tették meg a feljelentést.
    Tehát ha már létezik feljelentés és ezzel ugye elindult egy büntetőeljárás, akkor a többi rendőrkapitányság nem tehet mást, mint ahhoz irányítja a feljelentést, amely már foglalkozik az üggyel. Ha azonban még nem történt feljelentés és te azt megteszed Pesten, akkor a később beérkező feljelentést / feljelentéseket küldik át Pestre ahhoz a rendőrkapitánysághoz ahol te megtetted a feljelentést.

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz weresgyufa #177 üzenetére

    Akkor először a hatóság sem tudta eldönteni, melyik járjon el... ilyenkor az ügyész dönthet. Ők valószínüleg akkor még azt hitték csak te vagy az egyedüli károsult, akkor ugyanis a jogszabályok értelmében elsőként az a hatóság az illetékes, ahol a bűncselekményt elkövették. Aztán rájöhettek, hogy mégsem és akkor alkalmazták a már általam említett illetékességre vonatkozó másik §-t. De ezek a szabályok elég bonyolultak és maga a törvény is sok kivételt jelöl meg és azt is figyelembe kell venni, plusz emellett egyes bűncselekménytípusokra külön kizárólagos illetékesség is érvényes, ami minden más illetékességi szabályt felülír, szóval bonyolult.

    Hát tudod... akta tologatás közben (egyik kerületből a másikba osztán vissza... :N ) elveszhetnek a dolgok...és ketyeg az óra is... szóval nálad ez ilyen szerencsétlenül jött össze.
    Amúgy alapesetben a nyomozás határideje 3 hónap, amit ha szükséges többször is meghosszabbíthatnak (három havonta) de meg kell indokolni, hogy szükséges-e, és minél tovább húzódik, annál magas szintnek kell jóváhagynia a hosszabbítást. Aztán jöhet a bírósági tárgyalás, ha a terhelt fellebbezik akkor a másodfok...stb. Kérted amúgy, hogy polgári jogi igényedet érvényesítsék a büntetőperben? Ha igen akkor még az elsőfokon dönthet a bíró róla és megítélheti neked a kártérítést, amit azonnal végre is hajtanak (szerencsés esetben...)
    Azt, hogy miért hallgatnak ki ismét (és nem szembesítést alkalmaznak mert kihallgatás után jobb esetben már csak azt szokták maximum) nem tudom, max ha új fejlemény derült ki az ügyben és amiatt feltétlenül szükséges, de nem szoktak egy ügyben egy sértettet aki már vallomást tett még egyszer kihallgatni.... :( ...
    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz dbius #179 üzenetére

    Igazad van! :R

    Fogalmam sincs miért, de 3 hónap maradt meg bennem. Megnéztem, tényleg két hónap a törvényben. És köszönöm a helyesbítést!

    És még csak nem is törvényváltozás miatt, tényleg ennyi volt eredetileg is. Én háromra emlékeztem. Legközelebb ha írok valamit, inkább előbb leellenőrzésképpen utánanézek... :D

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz ABnormal #182 üzenetére

    :Y Hamar lejárt a hírdetés.... :Y Az évszázad leggyorsabb üzlete... :C Hardverapró oscardíj érte!

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Qxjoe77? Valaki utána tud nézni? Túl gyors az üzenetváltás közte és market10 között. Ráadásul csak 3 napja újonc ő is. Elvileg lehetetlen, és ésszerűtlen, hogy egy perc alatt elolvassa és visszaírjon. Market10,...hacsak nem önmaga az két nicknéven és csalinak írta ki...hogy máris van érdeklődő... :N

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz Winner_hun #185 üzenetére

    Jah.... :C senki sem lehet tökéletes.... :)) Akkor ez lesz a védjegyem... :U

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz fenergie84 #188 üzenetére

    :R : Köszönöm... :K

    de csak leendő dr.nő... :K egyelőre :D
    még nincs kezemben a diplomám...

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz 04ahgy #195 üzenetére

    :Y " Dr.Zöldfülű " :DD :))

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes információ!
    Bár valószínű a terhelt/ terheltek nem azonosak ezzel a terhelttel / esetleg terheltekkel, de azért egy adategyeztetést a hatóság felé talán megérne, hátha van valamilyen szintű kapcsolódás. Nekem is úgy hívták fel rá a figyelmemet:

    http://sgforum.hu/listazas.php3?id=1232057815&order=reverse&index=15&azonosito=sempre

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Sziasztok! Mardel43 a legújabb nickneve Gáspár barátunknak. Egyezik a bankszámlaszám. Mai nap regisztrált.

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz ABnormal #200 üzenetére

    Tuti Biztos! Bemutatkozott: Gáspár Ferenc és a számlaszám is az egyik általa használt számlaszám.

    :C Úgy látszik a neved tényleg megjegyezte egy életre... :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz EmberXY #204 üzenetére

    Szia!

    Én a Szekeres féle szálat gombolyítom, Gáspár féle szállal Füge foglalkozik. Szekeres ügyében már van eljárás és sokan jelentkeztek károsultnak is, ma is jelentkezett újabb,... szóval ténykedik ez az "úriember" is. Tartom a kapcsolatot a nyomozóval, ha van új információ azt továbbítom neki. Gáspár ügyét csak itt a fórumban követem..., nem tudom hol áll az ügy, erről Fügét kérdezzétek. :K

    Üdv:

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz fenergie84 #215 üzenetére

    Szia! :C

    :R Nem a gyorsaság a lényeg, hanem az alaposság! :C A lényeg az, hogy minden gazfickó elnyerje a méltó büntetését

    (és "kedves" Szekeres / dzsenko barátom,... most hogy olvasod-e sorokat csak neked üzenem a következő mondatot: :K igen ebben igazad van, ahogy nekem írtad: "előbb utóbb mindenki elnyeri ami neki jár" ....és ebben most te következel! :K )

    ( Bocs a kis OFF-ért :R )

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz Jubiii #228 üzenetére

    Ezek szerint ő is olvassa ezt a topic-ot, :DDD mivel gyorsan "jegelte" a hirdetést....

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz philoxenia #232 üzenetére

    :D közeledik a Karácsony.... ideje gyűjtenie egy kis pénzmagot valahonnan.... :DDD Hála az itteni önkéntes "őrző-védő szolgálatnak" :C most kissé pénzszűkében lehet már... :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz tzsolesz #236 üzenetére

    Szia!

    Igen a legtöbben épp amiatt csábulnak el, és kerülhetnek ezáltal károsulti pozícióba, mert egy "jó üzlet reménye" egy kicsit elvakít mindenkit. Azáltal, hogy szeretnéd hogy igaz legyen, könnyebben el is hiszed hogy az, még akkor is ha látod, hogy vannak intő jelek, s inkább hinni akarsz abban, hogy igaz és valóságos a termék amit felkínáltak Neked mert annyira szeretnéd. Én is majdnem belekerültem egy ilyen csapdába, s én is ugyanezt kínáltam fel a csalónak, hogy ha olyan fontos neki az eladás, és arra akar rávenni, hogy bízzak benne, akkor ezt ő is megteheti irányomban, --elvégre is neki olyan nagyon sürgős a pénzszerzés én még válogathatok a termékek között,-- bár a gondolatokban ilyenkor akaratlanul is befurakszik az a nagybetűs DE, azaz, hogy DE ennyiért nem fogom megkapni mástól, s ez az a pillanat amikor az ember óvatlanul belemegy egy ilyen üzletbe, pedig csak azt a kérdést kellene feltennie magának a "de" mellé, hogy ha mégis rászedtek, akkor is megéri ezt az összeget kockáztatni, s esetleg elveszteni, hisz nincs drágább áru az olyan árunál, amit nem kapunk kézhez. Ekkor bizony nem csak a pénztárcánknak fájhat ez, hanem a szívünknek is, hisz az oly áhított termék (amiért ráadásul fizettünk) nem érkezik meg... :U s emellé párosulhat a düh, amikor rájövünk, hogy bizony minket a piros betűs óva intés ellenére rászedtek... :F

    Mint írtam én is majdnem beleestem ebbe a csapdába, de akkor ránéztem a pénzre és eszembe jutott, hogy semmilyen csábító ígéret nem elégséges ahhoz, hogy én 15.000 ft-ot előre utaljak és megkockáztassam az elvesztését, ... csupán csak ez mentett meg attól, hogy én sem utaltam a csalónak,..... mert mint később kiderült csaló volt az illető aki nekem a hőn áhított terméket olcsón, garanciálisan felkínálta... és hozzá kell tennem, igazán profi módon csinálta és érvelt az indokai mellett...

    Üdv:
    Beatrix

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz Tubica #246 üzenetére

    Sziasztok!

    Kérlek Titeket, hogyha úgy gondoljátok, hogy csalóba futottatok, akkor küldjétek el Nekem privátban az adatokat, amik tudomásotokra jutottak. Már van jónéhány név és sok adat csalókkal kapcsolatban a birtokomban, amiket össze tudok hasonlítani az általatok beküldöttel. Ha van egyezés, az a ti dolgotokat is megkönnyíti. Sajnos nem tudok mindenkit megkeresni privátban időhiány miatt, pláne ha nem is értesülök arról, ha valaki csalóba futott. Így hát bombázzatok nyugodtan privát üzenetekkel.

    Üdv:
    Beatrix

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz ollie #262 üzenetére

    Magyarhonban ez a jelentés inkább h í r h e d t s é g e t jelent.... ismerve a celebjeinket.... :D

    Üdv:
    Beatrix.

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz fenergie84 #265 üzenetére

    Bónusz nyereményjáték: mozit is kaphatsz cserébe, ha otthon a monitor előtt ülve elképzeled a következő akciójelenetet....:

    startvonalnál feri, futásra készen, mögötte az általa átvert fórumozók tömege futva épp befordul a sarkon ..... (létszámát tekintve az orosz hadsereghez hasonlító jelenet játszódhat le...) .

    mozi indul..... :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Jah, de ez nem kéthetes főnyeremény... :C a "luxus szállodában"... :DDD
    És kap mellé egyenruhás díszkíséretet, taxit kommandós londínerekkel, és ezüst színű láncokat is pótnyereményként..
    egyeten feltétel... néhány évig hordania kell... :D .

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    Jah hogy a kedves háziállatokról se feledkezzünk meg.... néhány okos németjuhász személyében...
    Néhány évvel ezelőtt a büntetőjogi szemináriumi évfolyam egy részével voltunk börtönlátogatáson.. hát ne tudd meg, amikor kinn a börtönudvaron elvittek mellettünk egy ilyen szép kis kutyuskát,.... muris volt a jelenet, a tanár, és a kb 30 főnyi diáksereg :Y egy emberként hasalt azonnal a börtönépület falához- pedig mi csak látogatóként voltunk ott.. (...sok jó ember igen kis szűk helyen is elfér a börtönépület falán effektus... nem mintha nem lett volna széles a folyosó ahol elvihették mellettünk a kutyuskát.) mindezt minden előzetes felszólítás nélkül amikor megjelentek mellettünk a kutyával, annyira tekintélyt parancsoló volt a kutya..... a börtönőrnek minden erejét latba kellett vetnie, hogy vissza tudja tartani a kutyát... láthatóan a kutyát irritálta, hogy ennyien vagyunk... :DDD jah és az is sokat nyomott a latban, hogy a börtönőr is gondolkodott elmerje-e hozni előttünk az ebet, pedig szájkosár és rövid póráz volt rajta... ;]
    Azonnal egy pisszenés sem hallatszott és lapultunk mint az üregi nyulak... aki nem volt ott az el sem tudja képzelni a jelenetet.. pedig sokan közülünk nagy állatbarátok voltak.... da akkor inkább a fallal barátkoztunk.... :Y amikor elmentek egy nagy sóhaj tört fel a 30 ember torkából... ezt is megúsztuk jelleggel.... :K

    Örök emlék marad...

    [ Szerkesztve ]

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

  • zöldfülű

    csendes tag

    válasz great66 #329 üzenetére

    Sőt! Egy víz nélküli üres pohár is a sivatag kellős közepén... :DDD

    "Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

Új hozzászólás Aktív témák