Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scapegt

    senior tag

    Sziasztok!

    Kezdő futó vagyok, még csak pár alkalommal voltam. Több kérdésem is lenne :)

    1. Tényleg igaz az, hogy reggel ébredéstől számítva 40-50 perc, míg termelődik az ízületi folyadék?
    2. A Scholl Gel Aktív talpbetétjét ismeri valaki? Mennyire jó?
    3. Jelenleg egy Reebok 11e Ft-os futócipőm van, kell-e esetleg jobbat vásárolnom, vagy elég egy futó talpbetét bele (pl. a fenti)?
    4. Futás közben a sípcsontom melletti izom szokott fájni, ez betudható a cipőnek/talpbetét minőségének/rossz technikának?
    5. Jól csinálom, ha futok 2 kört, majd kb fél percet pihenek és újra 2 kört futok, stb.? Mert folyamatosan nem bírom, vagy van egy holtpont, amin ha átesek, utána már fog menni folyamatosan? Mivel érdemes próbálkoznom?
    6. Mit érdemes/lehet enni futás előtt? Nekem valami muszáj, különben nem megy egyáltalán. Ma reggel egy fehérjeszeletet ettem meg, futás után pedig ittam egy Biotech marha fehérjét.

    Egyébként 32 éves nő vagyok, fogyás céljából kezdtem a futást, ugyanis az elmúlt 15 hónapban elkezdtem edzeni (stepper, bicikli, torna) és 12 hónapja nem fogytam semmit. Elég elkeserítő, emiatt gondoltam, hogy a futással majd "lerázom" magamról a maradék 6-8 kg zsírt :DDD Van néhány problémám is: hypoglikémia, hashimoto (emiatt éhgyomorra gyógyszert kell szednem), gerincferdülés, 2 protrusio (vagy már sérv, még nem tudom, de fáj a derekam).

    Egyelőre ennyi kérdés jutott eszembe, örülnék, ha valaki segítene megválaszolni mindet :) Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • scapegt

    senior tag

    válasz inf3rno #25949 üzenetére

    Először is, mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, amikre most sorban reagálnék is :)

    1. A bemelegítést nem hagytam el, itthon csináltam valamennyit + lóbalzsam térdre + bokára, aztán biciklivel fel a pályára. Bemelegítés nélkül nem akartam nekiállni természetesen, ismerve a rossz ízületeimet.

    2-3. 4 km volt a max eddig, de JELENTEM, ABBAHAGYTAM A FUTÁST. Beláttam, hogy nem az én sportom, többet ártott, mint használt, meg is sínylette a derekam és a térdeim. Lábállás diagnosztikán voltam kb. 10 éve, akkor azt mondták, hogy a jobb lábamat terhelem sokkal jobban.

    4. Nem olyan jellegű fájdalom (egyébként egyszer valószínűleg volt), hanem olyan, mint az első futás utáni izomláz, a sípcsont melletti izom fáj, nyúlik.

    5. Nem futottam eleve gyorsan, volt, hogy 4 kör is ment egyben (220 m-es a pálya). 1 kényelmesen, 2 már annyira nem, de mikor hogy.

    6. Annyi időm nyilván nincs, így is korán keltem, 4:45-kor, 5:15-kor már a pályán voltam. Pár db zabkeksz megoldotta a dolgot mindig, bár mindig volt egy holtpont, amin át kellett billennem, addig volt rajtam egyfajta rosszullét. Ez gondolom betudható a hipoglikémiámnak.

    borix
    Az étkezést is megreformáltam, mert bizonyos ételektől rosszul voltam már, de már így is alig van olyan étel, amit megehetek. Ettől lejjebb nem tudom adni.

    Alg
    Erre a válaszom az előző lenne :)

    inf3rno
    Van pulzusmérőm, csak nem vittem, mert úgy voltam vele, hogy még nagyon kezdő vagyok, így hanyagoltam. Most meg már úgysincs jelentősége.

    peterkeT
    2. Kényelmes volt a cipő, csak gondolom az árral nő a "megbízhatóság" is, emiatt gondoltam, hogy a 11e Ft-os cipő "gagyi" lehet.

    6. Futás előtt néhány zabkeksz, utána fehérje shake :)

    Nem csak futottam volna, vagyis eddig nem is futottam, hanem különbözőféleképpen edzettem, stepper, bicikli (kardio vagy intervall), torna lábsúllyal v anélkül. Ezeket 15 hónapja csinálom, az étkezést visszavettem, mégis csupán az első 2 hónapban tudtam fogyni 6 kilót, azóta pedig egy grammot sem. Tudom én, hogy változott a testem, izmosabb is lett valószínűleg, csak kizártnak tartom, hogy 4-5 kg izmot felszedtem volna, azért vagyok még mindig annyi kg. Nem szoktak annyi kilónak nézni, amennyi vagyok (talán mert eloszlik rajtam egységesen a fölösleg), de én látom, hogy van még miből fogyni.

    Tisztában vagyok azzal is, hogy a hipoglikémia, a hashimoto, a hypothireosis és társai gátolnak, de miért van az, hogy az elején szépen lementek a kilók, mostanra pedig teljesen megállt a fogyás, bármit csinálok? Megyek majd vérvételre is, mert szerintem nagyon nincs rendben valami, de más okot is keresek, mert nem adom fel akkor sem! Nálam nagy szó, hogy 15 hónapja rendszeresen sportolok :)

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett ez a hsz, annak ellenére, hogy már nincs is létjogosultsága :U

    Még egyszer köszönöm, hogy segíteni próbáltatok! Mindenkinek további szép napot kívánok! :R

Új hozzászólás Aktív témák