Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettem most a Lidl-ben ilyen akciós futó nadrágot és hozzá való polót, mindkettő hosszú ujjú, mert hidegben már nem szoktam futni felszerelés híján. (Persze nem is tél közepére vettem). M-eset vettem mindkettőből. Még sose volt ilyen passzentos futónadrágom, ezért nem tudom, hogy jó lett-e a méret. Vádlimon igen szépen feszül, bár még tudom nyújtani, tehát azért nem 100%-ra. Mint egy harisnyát, úgy kell húzgálnom, hogy fel tudjam húzni teljesen. Bokám fölött meg már véget is ér. Eggyel nagyobb szám kellene?

    A felső M-es, az meg a nadrághoz képest lazának mondanám, amúgy meg szerintem jó, melltől felfele elég passzentos, hasamnál viszont pont elég laza, ott simán egy számmal kisebb kéne, én nem is értem, futó polót pocakos embereknek gyártanak vagy mi van? (Mondjuk ez előtt 1,5 évig kondiztam, tehát nem az a kifejezett futó alkatom van de akkor is, én innen már csak pont hogy hasról szeretnék veszíteni, egészen kockahasig :P)

    Még egy kérdés, a felső alá kell még valamit venni? nekem nem úgy tűnik. ÉS a nadrág alá szokás vagy sem alsót venni? :D Lehet hülye kérdés, de ugye kerékpáros nadrág alá nem szokás, a rövid nadrágom futáshoz pl ilyen hálós, az alá se szoktam.

  • Revolit

    senior tag

    Na témaváltó kérdés :P
    Sose voltak túl jók a térdeim, meg pl esőben ha megázik hosszú nadrág és vizesen a térdemre tapad (farmerrel szokott megesni), akkor elkezd fájni hajlításnál, olyan, mintha "kifolyt" volna a folyadék az ízületek közül, és nincs megfelelő "kenés" (bocs a fogalmakért, inkább műszaki beállítottságú vagyok mint biológus :D ), még nyikorogni is hallom/érzem.

    Most meg újra elkezdtem futni, 8km-t futottam utóbbi 2 alkalommal, de mindkétszer megfájdult picit a térdem edzés végére. Lehet új cipőt is kéne már venni, fogok is, de nincs valami ajánlott ízület védő, mint pl a proenzi3? Régen síelés utáni térdsérülésre ezt szedtem, el is múlt, jó kérdés, hogy emiatt vagy amúgy is elmúlt volna.

    szerk.: meg decathlonba vannak ilyen ütéscsillapító betétek, azok mennyire ajánlottak? Zselés meg miegymás...

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    válasz tomcica #6015 üzenetére

    Elég durva ára van, minden bio boltban (csak ott találtam) ilyen 2000-2200 fél kiló. Amúgy jó a "barnaköles-liszt" is?
    Gondolom a köles golyók nem jók ilyen szempontból :) Amúgy azt szoktam enni, szeretem, eléggé rá tudok kattani.

  • Revolit

    senior tag

    Nemrég még én kérdeztem, hogy milyen Okostelefonos track progi ajánlott, most leírnám a tapasztalataimat :) Hátha segít valakinek a döntésben...

    Sokat keresgéltem neten, véleményeket, fórumokat olvasgattam, végül ezekre szűkítettem:

    -Endomondo
    -Runtastick
    -Runkeeper
    -Strava
    -Sportstracker

    (Nike+ is gondolkoztam, végül az kimaradt)

    Endo: Igen funkciódús, külön tetszik, hogy automatikusan méri coopert, 5km meg hasonló "ismertebb" időket. GPS-e nekem ennél volt a legpontosabb. Fizetős verziója igen hasznos, lehet workoutot definiálni magadnak, és van itt is voice feedback, aminek a hangja (az ingyenes) siralmas, érthetetlen (mert felolvasó progi igazából). Továbbá ennek van leginkább pénz szaga (vedd meg pro verziót, fizess elő premiumra, fizess külön jó minőségű hangokért... pff)

    Runtastick: Szép és jó, de van egy hátránya számomra: eléggé pontatlan volt GPS útvonalkövetés :( Nem mért kevesebbet ahogy néztem, de igen érdekesen "kerekítette" futópályát, meg mikor erdőben futottam, nem igazán sikerült 2x ugyanoda belőnie útvonalat (endonak ez elég jól ment). De nem egy rossz progi amúgy, kevesebb mérést kínál mint Endo. Pro verzió itt is fizetős progiból :(

    Runkeeper: nagy reményeket tápláltam iránta: nincs fizetős pro verzió, ingyenes az egész (persze premium account itt is van), van egy rahedli előre megírt workout, pl maratonra felkészítő amatőröknek. Voice feedbeck igen szépen costumizálható (avarage, current és last lap idejét is tudja, előző kettő currentet nem. nem olyan fontos, de na...) Aztán pont ma próbáltam ki... hát katasztófa!!! Eleve lakás előtt elindítottam és nem talált GPS jelet, még a futópályánál sem... előző kettő már a lakás előtt megtalálta. Ott újraindítottam, akkor meglett. Írta is, hogy Excelent. Elindulok, még végig se értem 300m-es pályán, már mondja első 500 méter eredményét... valami egy perc akármennyi pace-el, mondom okééé :D Na megyek tovább, de harmadiknál meguntam, lekapcsoltam 1.66km-nél (futottam 2 körnél picivel többet, azaz kb 700m-ert), mondom lehet borús idő miatt, elindítottam endo-t, és tökéletesen mérte, még mikor erdőbe kimentem akkor is. Biztos hogy egyedi eset, meg ritkán fordul elő, mert sokan használják, szóval ennyire nem lehet pontatlan, de rögtön elsőre ezt játssza? Sajnos leszerepelt nálam... ezentúl én sose bíznék már benne :( Ha az útvonalkövetés jól működött volna, könnyen lehet, hogy ez lett volna a befutó...

    Strava: nagyon funkciószegény, egyetlen egy nagyon nagy plusz neki, az a szegmensek, király! De aztán néztem, ahhoz, hogy élőben mondja szegmens időket, premium előfizetés kell... na jól van mondom, akkor mindegy... utólag annyira nem érdekes, akkor már nem tudok gyorsítani tempómon :) Amúgy szerintem ez készült inkább a profibb/komolyabban futóknak, szóval lényegre törő, sallang mentes.

    Sportstracker: Weboldal leszerepelt nálam, baromi lassú volt, állandóan befagyott mikor workoutot akartam böngészni/elemezgetni... hagytam is, ráadásul csak az fogott meg benne, hogy térképen látom hogy környékemen ki mit futott. Ez jópofa volt.

    Szóval a befutó azt hiszem endo lesz, csak ne lenne ennyire pénzéhes... de ez van. Runkeeper szerintem nyert volna nálam, csak az a fránya GPS... ejj, lehet majd adok neki még egy esélyt, de hát első benyomásnak ez így nagyon gáz...

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    Pár hetek kezdtem el futni, gondoltam csinálok ilyen laktát-tesztet vagy hogy hívják, a lényeg, hogy megnéztem időmet 140,150,160,170 és 180-as pulzuson. Futottam egy kili bemelegítőt, aztán 140.. hát, nem igazán tudtam tartani, vagy fölé mentem de ilyen 5-6-al is, vagy alá párral. 150-et már egész jól tartottam, 160-tól már nem volt gond a viszonylag stabilan tartás 1 km-en át. Az eredmények:

    140: 7:01
    150: 6:19
    160: 5:50
    170: 5:21
    180: 5:07

    Felvittem grafikonra, 170-nél "törik" meg, bár szerintem ez kb mindenkinél, én nem értem ebből hogy kéne megállapítanom a küszöbszintem, ami alatt kell futnom... Na mindegy, de az eredményen meglepődtem, és negatív irányba... néztem 10 kilóméteres futóversenyek eredményeit, 3:10-es tempóról indul és még az 50-ik versenyző környékén is 4 percen belül volt... amúgy pont 8-10 kilométert szoktam futni edzés gyanánt 160-170-es pulzustartományba (ez volt idáig kényelmes...), az átlagom 5:50 körül mozgott.

    Na a lényeg amúgy, hogy ezek mennyire gáz számok? Nem vagyok edzetlen, csak a futás új, de ennél sokkal jobbra számítottam :(

    Ja, minden pulzusértéken egy kilométert futottam, erdőben.

  • Revolit

    senior tag

    válasz szki #6079 üzenetére

    Köszi az inputot :)

    Egészen pontosan ezt olvastam: [link]
    De igen, a Hadd módszert használja ez is, még linkelt is rá a szerző.

    Nekem eddig legmagasabb pulzus amit mért az óra az 199 volt (lehet 200-at már nem tud kijelezni? :P ) és azt írja ott a cikk, hogy PMax-50-el kell futni laktát-köszüb eltoláshoz, azaz olyan 148-150-et fogok majd futni, csak az tényleg idegesítően lassúnak érződik :( Remélhetőleg hamar megedződöm, és értelmes tempót is tudok menni ilyen pulzus-tartományon.

  • Revolit

    senior tag

    válasz szki #6082 üzenetére

    Huh, köszi megint csak a sok hasznos infót. Egy héten 2-3x szoktam futni, ez be fog állni heti 3x edzésre szerintem. (Mellette még falat mászok heti egyszer és erősítő edzéseket csinálok ami inkább falmászásra van kihegyezve - pl húzódzkodás, ujjon fekvő stb...)
    Nyár elején hagytam abba konditermi edzést, ~1.5 év alatt rájöttem, hogy az nem az én sportom :)
    Viszont rájöttem, hogy állóképességem nincs épp a toppon :( Úgyhogy gondoltam elkezdek futni, majd jövőre szezonban egy félmaratont szeretnék lefutni, ha nagyon jól alakulnak dolgok, esetleg rögtön maratont... de nem a verseny a fő célom, hanem az egészségmegőrzés.

    És halkan jegyezem meg, szeretnék kockás hasat ;] Genetikám elég tré, nekem has körül az úszógumi nem nagyon akar lemenni, végtagjaim már teljesen kiszáradtak, akkor is volt ott még felesleg... :( Megmértem gépen, elvileg 11,x% volt testzsírom egy jobb időszakomban, most tippre 13% körül lehet.

    Ja, és még valami: próbáltam ezt az "érkezzünk lábujjhegyre" futást, azon kívül, hogy szerintem úgy futottam mint aki be***rt ;] még a pulzusom is elkezdett felkúszni ugyanazon tempóval, és kényelmetlen is volt, és állítólag a halk futás a jó futás, na én úgy trappoltam ilyenkor... őszintén szólva nehéz elképzelnem, hogy nekem ez működhet... azért odafigyelek, nem teljesen a sarkamra érkezem, inkább a külső részére a lábam közepének, bár szinte egyszerre ér le sarkam is, szóval gondolom nem teljesen jó a technikám, de ez a lábujjhegyre érkezés...

  • Revolit

    senior tag

    válasz deicide #6087 üzenetére

    Látom nem csak bringázásban vagy egy "állat" :DDD
    Grat.

    gombi01: Melyik cikkre gondolsz, a Hadd módszeresre? És miért nem vállt be neked? Én még most fogok ráállni, adok neki mondjuk egy hónapot, meglássuk, mi lesz, ha nincs javulás, maradok én is 160-170-es edzéseken.

  • Revolit

    senior tag

    válasz Serpiko #6121 üzenetére

    Én is baromi izzadós vagyok, már majdnem ezért mondtam le anno a túrázásokról, mert főleg táska alatt úgy beizzadtam... aztán rájöttem, hogy sportoláshoz évek óta ilyen technikai pólokat használok, kiránduláshoz mi a frászért nem :DDD A lényeg hogy ugyan úgy izzadok benne szerintem, de nem lesz 2 kilós a póló miatta, és gyorsan szárad. Nincs az, hogy beleizzadok ,eltartom egy kicsit, de csak annyit érek el, hogy áthűl és aztán jól megfázok... szóval én határozottan ajánlom a futó pólókat (van nekem mindenféle igazából, decathlonba múltkor olyan volt akciós, ami ilyen általános edzésre való, de futni is futottam már benne, tökéletes oda is).

    szerk.: kerékpáros pólók is ugyan ez a kategória szerintem, csak varrnak rá 1-2 zsebet hátulra és rádobnak pár ezrest :P Meg ennyimnek pl gumis az alja belülről, de csak hátul, ami szerintem tök jó lenne futáshoz is...

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    válasz cekkk #6126 üzenetére

    Natúr túró :P
    Vicc nélkül.. régen kondiztam, ott rászoktam, és megszerettem a 10%-os túrót, sőt, a 20% nem is ízlik. Szoktam hozz áenni puffasztott rizst vagy pl győri édes zabfalatokat (natúrt) bár azt ritkábban ,de iylesmiket, vagy akár kölest, de van ,hogy natúrban, illetve régen banánnal ettem mindig, marha jó volt. Persze azért nem mindig ez a vacsi, van amikor hetekre mellőzöm de mostanában pont megint rákaptam :)

  • Revolit

    senior tag

    válasz #72042496 #6134 üzenetére

    Jajj, azon én is röhögtem, testépítő étrend:

    Reggeli: Zabpehely fehérje porral
    Tízórai: Rizs csirkemellel
    ebéd: rizs csirkemellel
    uzsonna: rizs csirkemellel
    vacsora: zöldségköret csirkemellel
    edzés után: fehérjeturmix

    :DDD

    Most így elképzeltem egy tüntetést ahol csirkék ilyen táblával hőbörögnek, hogy "tiltsák be a testépítést" :))

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    válasz #72042496 #6141 üzenetére

    Egyébként (bocsánat nem offolok emiatt többet, de ezt még leírom) ne értsetek félre, minden elismerésem a testépítőknek, még ha legtöbben (főleg profi szinten) doppingolnak is. Igen nagy fegyelem kell ahhoz, hogy valaki eljusson oda (nem, nem elég az hogy napi két szuri és Mr. Olimpia...). Sok mindenről le kell mondaniuk, a napi szigorú edzések... pszichésen is ott kell lennie az embernek, az egyszer tuti...

    Persze vannak a tipikus "izomagyú" barmok, akik rontják a testépítés hírnevét, de hát ez van...

    Csak tényleg amit mondtál is, hogy több ilyen amatőr, komolytalan oldalon meg fórumon ajánlják ezt boldog boldogtalannak... :) Mellesleg a profi testépítők étrendje is színesebb azért :P

    Pl számomra kiderült, hogy nekem nem való a testépítés. No, profi karrierről soha nem is álmodtam :) de mondjuk egy ilyesmi testről igen :DDD Bár ez már eléggé a profi szint...
    Na, a lényeg, hogy egyszerűen nem bírtam hétről hétre elmenni a maximum + 1 ismétlésig, tele volt tököm, és volt hogy kevesebbet csináltam és dobtam is el inkább a súlyt, merthogy "úgyse sikerül".

  • Revolit

    senior tag

    válasz cekkk #6238 üzenetére

    Ez azért nem annyira meglepő :P
    Mert mi is a fehér liszt? Először is elvonják a szénhidrát dús részeket, és csak azt őrlik meg, merthogy a héj hamarabb romlik (meg megjegyezném ez eléggé értékes, pl gyógyszeripar... na meg a szervezetnek is szüksége lenne rá emésztéshez). És mi is a szénhidrát a növényben? Bezony, keményítő, ami nem más, mint összetett láncú cukor, merthogy a növény így tárolja a cukrot (az ember glükóz formájában). Ezt mi szépen felbontjuk egyszerű cukrokká (glükóz, fruktóz ha jól rémlik). Glükóz egyből megy a véráramba..
    És itt jön a glycemic index (vagy mi a halál, szóval GI :) ), ez azt jelzi, hogy milyen gyorsan szívódik fel, a glükóz nyílván a 100 és mondjuk a zöldségek azok ilyen 20-30. Na, és most elárulom, hogy a sima kristálycukornak valamivel alacsonyabb a GI mint a fehér lisztnek! Bezony, a fehérliszt durvább mint a cukor... sokkal hamarabb lesz "sugar rush"-od tőle. Na így egyetek jó sok pékárut meg kenyeret (teljes kiőrlésű egy fokkal jobb, de az se az egészséges táplálkozás csúcsa).

    No, én is szoktam enni néha kenyeret meg egyéb fehér lisztes terméket, de azért én igyekszem kerülni.
    Amúgy lehet megcáfolni, egyébként se kémikus se biológus nem vagyok, úgyhogy lehet nem egészen szakszerűen írtam le, de a lényeg remélem érthető.

  • Revolit

    senior tag

    válasz cekkk #6247 üzenetére

    Ezt a paeolit diétát nem vágom most melyik, nem szoktam ilyesmiket követni :) Persze hallottam már róla, csak nem ugrik be ez pont mit takar.

    Mint említettem, én is szoktam enni egészségtelennek titulált ételeket, fehér lisztet is (bár igyekszem nagyon minimálisra redukálni). Azt is inkább olyan formában, mint Győri édes zabkorpa (igen, tudom, cukor is meg liszt is van benne... ) vagy jó reggelt. (Hiába van rajta nagy betűkkel, hogy "teljes kiőrlésű", tessék csak elolvasni összetevők listáját is ;) )
    Egyébként a reggeli natúr, sima, mezei zabpehely keverve egy kicsit ízesebb zab/kukorica pehellyel (ez is natúr, de már jobban feldolgozva, egyébként a Lidl-ben kapható epres izé pl.) tejjel vagy natúr yoghurttal. És semmilyen kukoricapehely!!! A kukorica rossz, értem?!?! :D Ebbe most nem mennék bele, csak annyit, hogy a disznót mivel hizlalták? :) Persze nem ez az egyetlen érvem, de tényleg nem megyek most bele.
    Sok gyümölcsöt igyekszek enni. A húst zöldségkörettel de legalább vegyesen egy kis salátával vagy minimum uborkát hozzá. Zöldségben sok a rost, és hiába kevesebb kalória mint pl rizs vagy krumpli, sokkal tovább kelt jóllakott érzést.

    Vacsorát meg már említettem itt, régen rászoktam és azóta megszerettem, natúr túró vagy magában, vagy banánnal, puffasztott rizzsel esetleg valami keksszel :D De már viszonylag ritkán ez a vacsorám, és be-be csúszik szenya is, igaz nem fehér kenyérből.

    De egyébként már elég minimálisan vagyok szigorú magammal, sokszor "vétkezem" :) Főleg a rohanó világunk miatt is...

    szerk.: Ez amit enni szoktam, nem amiről úgy gondolom, hogy a lehető legegészségesebb, de ilyen étrendet talán össze se lehet állítani, vagy ha mégis, akkor jobb ha felső vezető vagy a Google-nél vagy legalábbis hasonló fizetéssel rendelkezel :P
    Amúgy meg tényleg mindenre vannak érvek és ellenérvek... Szóval igazából a legjobb tanács amit talán adni tudok, hogy mindent csak mértékkel, és változatosan kell táplálkozni ;) Ezt meg mindenki hallotta már ezer + egyszer.

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    válasz stranger28 #6265 üzenetére

    Hű, hirtelen azt hittem bodybuilder rovatba tévedtem :DDD
    Ha már fehérjéknél tartunk, én anno innen vettem, vagy "ismertebb" nevén tejpor.hu oldalról (onnan úgy is ide navigál, ha nem fagyi készítéshez keresel tejport ;) )
    5 kiló volt 17ezer, és 80% fehérje. Nekem jó sokáig elég volt az 5 kiló, nem ettem belőle az ajánlott mennyiséget, mert az valami brutális volt (asszem napi 2x50g :Y ).

    Azért ezt rendeltem, mert sallangmentes, natúr, semmi E-akármi összetevő meg cukor meg ilyesmi, és 80%-os, egy szájteknek mennyi a 80% fehérjéje?...

    De mióta leálltam kondizással nem iszom, pedig utolsó adagból kb. a fele még meg is van...
    Én meg voltam elégedve vele amúgy, nem okozott gyomor problémát vagy ilyesmit, bár finganom azt kellett tőle rendesen néha ;]

  • Revolit

    senior tag

    válasz stranger28 #6268 üzenetére

    Én sehol se látok shop builder oldalán 5 kilós proteint 15k-ért :(
    (Nem mintha venni akarnék, csak ez tényleg olcsó, kíváncsi voltam milyen).

Új hozzászólás Aktív témák