Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bandus #86011 üzenetére

    Azért az, hogy nem futsz benne többet, nem azt jelenti, hogy megy a kukába...
    Mondjuk én épp most selejteztem le 3 cipőt, amik még 2016/17-ben kezdték a pályafutásukat, de igen kelletlenül használtam őket. A Structure-t sose szerettem, olyan 370 km ment bele, a salomon sense link teljesen kőkemény, kopogósra öregedett, de amúgy sem az én cipőm volt (olyan 500 km-t kapott), és egy 43-as méretű Pegát, amit azért vettem anno, mert hosszúkra állítólag egy számmal nagyobb kell. Hát nem, rohadtul kényelmetlen volt, hogy giling-galangozik benne a lábfejem, de így is kapott 820 km-t. A régiek közül most van még két 34-es Pega, az egyik 800, a másik majd' 900 km-rel, de azok is mennek a levesbe, egyszerűen elöregedtek. Szadidős cipőnek viszont kiválóak továbbra is.

    Sajnos a 2019-es sérülés után hirtelen durván lecsökkent a megtett km-ek száma (a 2019-es 3600-ról), aztán rajtam maradtak a cipők... Mondjuk annyit már soha nem tervezek futni, mint előtte, de évente 1600-2000 km is azért 2 (talán 3) pár, terheléstől függően.

    Szerk.: De ahogy Vertigo mondja: most bontottam meg 2 régebbit (35-ös Pegák, még 2019-ben rendeltem), és van még 2 bontatlan, amit idén vettem.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz bandus #86011 üzenetére

    Igazából az elmúlt mondjuk 3 évből csak két olyan cipő volt, amit tényleg nyugdíjaztam 500 körül, de azok érzésre megérettek erre (egy Puma Liberate Nitro, meg a Pegasus Turbo 2). Amik régebbiek, azokban azért összegyűlt ennek a duplája is általában, vagy annyira nem jött be, hogy sokkal hamarabb bekerült az ágy alá. Amiket tavaly vagy idén vettem, azok meg még mind messze járnak az 500-tól is, úgyhogy a gyakorlatban még nem tudtam alkalmazni az 500-as szabályt. :)
    Ahogy parandroid írja, nem mennek ezek a kukába, két nagyon régit kivéve, amik futás után mindennapos, meg kutyasétáltatós, meg évekig bringával munkábajárós cipők voltak. A többi teljesen jó állapotban van. Nem is engedtem még el, hogy vöröskereszten keresztül vagy valahogy felajánlom ezeket, csak mostanában nem jártam utána, milyen opciók vannak.
    Néha amúgy redditen olyan álapotú cipőket mutogatnak, tök kevés km-rel, hogy el nem tudom képzelni, milyen sz.r futótechnika kell ezek eléréséhez. Szétvált talp, agyonszakadt felsőrész, brutál. Azt futott benne 150 km vagy valami hasonló mennyiséget...

Új hozzászólás Aktív témák