Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz bandus #72948 üzenetére

    Nikenál nemigen. :N Max. ha belefér, akkor Vaporfly, amit mostanában elég sok helyen szórnak ki nagyobb kedvezménnyel. Novemberben pl. 112,5 euró volt, aminél nem hiszem, hogy lenne már lejjebb. Basszus, az most 10%-kal még olcsóbb lenne forintban...
    Sportsshoeson van most 170 euróért, amiből még lehet 15%-ot faragni, de azért az még húzós ár. sportsshoes
    Tempo Next%-et nem ajánlom jó szívvel, pedig az még elméletileg jó lehetne ilyen céllal, olcsóbb is, 100 euró körül szokott lenni. Zoom Fly még az opció elméletileg, de arról sok jót még nem hallottam... Vagy hát budget opcióként a Pegasus sem lenne ördögtől való, de szerintem ennél többet szeretnél.

    Én lehet inkább valami más márkánál keresgélnék. Márcsak azért is, mert nem tartok jó ötletnek rendszeresen edzésen is használni egy Vaporfly kaliberű cipőt, amiben versenyzel is. Max. egy-két kulcsedzésre befogni verseny előtt. Amúgy is megkövetel egy bizonyos tempót, nekem valahol 4:30-4:15 körül kezd átváltozni valami kínos-kényelmetlenből egy csőre töltött fegyverré a lábamon.
    A többi szupercipő jobban használható szerintem edzésre, akár a Saucony Endorphin Pro 2 spuri vagy a Puma Deviate Nitro Elite sanasport. Mindkettőből már van újabb verzió, úgyhogy ezek előfordulnak gyakran akciósan. A Deviate nem is érződik igazán különlegesnek olyan értelemben, mint a VF vagy az EP 2, ha van Liberate-ed, akkor ahhoz nagyon hasonló, csak nem veri úgy szét a lábad a tempó, meg fáradt lábon is jobban muzsikál.

    A Saucony Speed 2 meg talán az egyik legjobb a "témában", az tényleg vihető mindenre, nem kényelmetlen benne a résztávok közötti pihenők, bemelegítő-levezető lassú tempók, de versenyre is simán mehet, könnyű, pörög, bőven csillapít és a nylon plate sem tolakodó érzés. De nem tudok most jó beszerzési forrást, ilyen egy-egy méretek maradtak már csak belőle mindenhol, úgy látszik. Végülis már várható hamarosan a 4-es verzió. 3-asból meg nem látok akciósat, de persze az is megfelelő lenne.

    Nem tudom adidasszal hogy állsz, nekem nem nagy barátom a márka, de ez inkább egyéni, mintsem hogy ne lennének jó cipőik. Adizero Adios Pro 2 sportsshoes, Takumi Sen 8 RW, amit el tudok képzelni hosszú tempó, résztáv, verseny célokra FM-ig.

    A New Balance Rebel v2 is remek cucc, a hivatalos oldalról (igaz csak 44,5-es és 45-es méretben) 28 ezer Ft-ért jó vétel [link]. Hasonló cipő még ugye a Kinvara is sportsshoes, az is megy már bagóért, a 13-as ráadásul piszkosul könnyű is lett, a Rebellel, Takumi Sennel, Vaporflyjal van egy szinten.

    A többiekkel nincs igazán tapasztalatom, de ami még így beugrik: Hoka Mach 4 sportsshoes, Asics Metaracer vagy NoosaTri 14 RW, Brooks Hyperion Tempo, Skechers GoRun Razorok, amikből több is van, de a nevezéktanuk elég zavaros.

    Igyekeztem olyanokat linkelni, ahol van legalább 2-3 méret (ami vagy stimmel vagy nem) és vállalható az ár (esetleg extra kupon szükséges).

    Röviden: a top3 valahogy így nézne ki most nálam: Saucony Endorphin Speed 2, New Balance Rebel v2, Puma Deviate Nitro Elite. Bónusz meg a Vaporfly, akárhogy is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák