Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40323 üzenetére

    Jó, de 5x1km-t mondtál 180-185-ös pulzussal. :D A 400-asok jövő héten lesznek, de azok is conconi teszt keretében fokozósra. Nem igazán jött össze ez az 5x1k amúgy, jobb lett volna azt csinálni, amit terveztem 5:00-5:10 min/km 5km-en. Nincs most meg a tüdőm az erősebbhez, a hidegre előjön az asztmám, szokni kell... Az első km elég hörgős lett emiatt. Az első pihenőnél elmúlt a hörgés, elérte az üzemi hőfokot a rendszer, gondolom. Utána a 2. km-en beszúrt az oldalam, meguntam egy idő után, aztán megálltam, akkor enyhült egy kicsit. A harmadiknál fel is adtam, mert ugyanúgy beszúrt nagyobb tempónál. [link] Dolgozni kell még rajta. Inkább november vége felé és decemberre terveztem a komolyabb megterheléseket, addig csak alulról akartam karcolni ezt a 180-as tartományt, most sem igazán sikerült belekerülni, 183 volt a max 187 helyett, és inkább 175-180 között voltam, mint 180-185 az idő nagy részében. Nem igazán volt rá alkalmas a terep sem, 4:40 és 4:00 között ingadozott a pace attól függően, hogy lejtő vagy emelkedő volt, és volt néhány kanyar, ahol lazán elcsaphattak volna, ha éppen kocsi jön, mert nem volt belátható. Inkább keresek majd valami mást, ez az útvonal így nem jött be. 400-ra sem alkalmas, mert túl lejtős. Ami sík, azon sajna nagy a forgalom, és az is csak 500m lehet. Körülnézek, talán ennél kicsivel jobb útvonalak lehetnek 1k-ra, de igazán jó nincsen, valszeg marad arra is a 400-as körpálya Veszprémben amíg le nem fagy. Télen van olyan időszak, amikor azt se takarítják, úgyhogy érdekes lesz decemberben résztávozni, de valahogy majd csak megoldom. 5k tempót most olyan 4:35-re saccolom, 2 éve 4:20 lehetett az alapján, amit 10k versenyen futottam. Le akarom húzni odáig december 31-re, hogy 4:30 körül tudjam futni a 8k-t hegyes völgyes terepen. Egyelőre viszont még dolgozni kell az alapon. Nem is a sebességtől tartok most igazán, az szerintem meglesz, hanem az emelkedőktől. Van a versenyen egy 2km-es emelkedő, amin az első km elég durva, és ha nem figyelek oda teljesen kicsinálhat vagy sok időt veszthetek rajta. Majd jövő hónaptól elkezdem gyakorolni azt az útvonalat is. Egyelőre még nem akartam, mert síkabb terepen nem megy annyira fel a pulzus, alapozni meg bőven van mit...

    Ja a bemelegítésre tényleg kevés az 1k, inkább 2-2.5k kellett volna. Szoktam előtte dinamikusan nyújtani, de azt is lehet inkább 1k kocogás után kellene, csak hát megvan a megszokott helyem rá a ház előtt egy oszlopnál, az meg nem pótolható. :D Olyat esetleg lehet, hogy az utcában kocogok oda-vissza 500-500-at, aztán nyújtok az oszlopomnál, utána meg elkocogok a résztávos helyre, ami kb 1k. Szerintem az úgy jó lenne. Ami pozitívum a mai napból, hogy ma a sarkam alig fájt, igaz 3-4x rányújtottam edzés előtt, hátha javul tőle. Illetve a vádli, amit meghúztam, az se rendetlenkedett, szóval lehet, hogy megúsztam egy pár napos fájdalommal, és már helyre is jött. Sérülésnél ezért jobb azonnal megállni, akkor nem csesződik szét még jobban...

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák