Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz oxox #34566 üzenetére

    Szerintem meg csináld úgy továbbra is, ahogy eddig csináltad. Illetve ahogy tomcica írja, inkább a picit hosszabb, lassabb változat domináljon, és heti egyszer-kétszer meg megpörgeted azt a 4 km-t. Apránként lehet ezeken a távokon emelni (viszont én a tempón nem emelnék). Ha ezt most úgy-ahogy élvezed vagy legalábbis nem unod annyira, hogy abbahagyd, ráadásul van is eredménye, akkor miért változtatnál? Igen, lehetne sokkal szakszerűbben, hatékonyabban, de ha annak az lesz a vége, hogy teljesen elkedvetlenedsz, akkor máris semmi értelme nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • margithid

    veterán

    válasz oxox #34566 üzenetére

    Tempósan sétálj ,ne lazán! :)
    Én télen 12 km-t szoktam menni, kb 2 óra alatt, de ebben van elég jó emelkedő is párszor.
    Ha hiszitek ha nem én jobban fogytam ettől mint az 1 óra körüli 12 km-es futásoktól!

    bandus

    Klassz, nézegetem amúgy, ez a sportsshoes-os is elég jónak néz ki pedig.
    Már nem tudok mire gondolni, lehet, hogy a cipőm nincs még kitörve? (200 km van benne)

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz oxox #34566 üzenetére

    Nagyjából annyit kell észben tartani, hogy kalória szempontból a séta mondjuk 250kcal-t éget óránként, a kocogás 500-at, ha meg keményen kifutsz valamit, az 1000-t. Ha tudsz sétálni 2 órát, az 500 kcal, ha tudsz kocogni egy órát az is, meg ha keményen futod az 5k-t, akkor az is. Lehet választani. A kocogás egyébként a leghatékonyabb, mert az még aerob zónában van, úgyhogy az fogyasztja a legtöbb zsírt egységnyi idő alatt úgy, hogy fenntartható huzamosabb ideig. Az intenzív edzés inkább szénhidrátból fogyaszt, a kevésbé intenzív meg sok idő. (A pulzus zónáidat be kéne mérni ahhoz, hogy meg tudjuk mondani milyen pulzusú futás lenne a jó neked fogyáshoz.)

    Bingánál is hasonlóan van, mondjuk ha nagyon megtekered 30 km/h fölé, akkor az talán elvisz 1000-t egy óra alatt, egyébként inkább 500 körül lehet olyan 20-as tempóban, alatta meg a nagyon laza az 250. Ha csak napi 1 órád van, akkor ki lehet hajtani, ha meg ott tudsz ülni 12 órát, akkor le lehet tolni lazában az egészet, hogy ne menjen szét a lábad, és az is ugyanúgy sokat fogyaszt.

    Szóval ez ilyen időgazdálkodási kérdés inkább, meg arról szól, hogy erre mennyi időt tudsz rászánni rendszeresen. Az, hogy mennyire fog beállni a súlyod meg a kalória mérlegtől függ. Ha többet eszel, mint amennyit elmozogsz, akkor hízni fogsz, ha meg kevesebbet, akkor fogyni. A koplalás is lehet megoldás, viszont a legtöbb ember nem bírja ki, hogy ne zabáljon, főleg, ha előtte meg két pofára tömte. Aztán olyankor nyílik éjszaka a szekrényajtó, stb... A másik probléma vele, hogy lassítja az anyagcserét. Szóval a napi 2000kcal alapjárat helyett takarékra kapcsol a szervezet, hogy spóroljon, ami miatt elég nehezen mennek le így a kilók. Nem tudom, hogy a klinikákon pajzsmirigy hormonnal rásegítenek e, hogy felpörgessék az anyagcserét, de azzal végülis működne a dolog. Földi halandóknak viszont a minél több mozgás az igazi megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák