Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz Vertigo18 #33789 üzenetére

    miert nem szabadott fejlampat hasznalni?

    remelem a kollega tanult a leckebol :P toled meg el is vartuk h szepen elmorzsold akar 4:15-on is :K

    nekem ma akaratiskola volt,azaz reggeli nelkul ures gyomorra 28km viz es egyeb frissites nelkul,25-ot 4:15-os atlaggal (lassabban kezdtem,de fokozosra) majd az utolso 3km felkapva oda ahova ilyenkor mar senki se szeretne: 3:39-3:31-3:25

    most egy kicsit iszok meg,eszek par tojast es valami aszalvanyt,majd bemegyek a tus ala sirni egy kicsit :O

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vertigo18 #33789 üzenetére

    Tegnap én is félmaratonoztam, persze csak a saját kis belépő szintemen. Szomszéd kisváros atlétikai klubja csinál minden évben futónapot (5-10-21k, meg sétatávok nordic walkingosoknak). Tavaly sikerült kinyírniuk, idén óvatosabb voltam, rutinosan visszafogtam az első 5 km-t az elnyújtott, alattomos emelkedőkön, a rövid, meredekebbeken meg konkrétan belesétáltam, és fejcsóválva figyeltem a kollégákat, akik a futómozgásért küzdve minimális sebességkülönbséggel, de hangosan hörögve levegőért elmentek mellettem. Been there, done that. Utána viszont meglepően nehéz megtalálni a tempót, ráadásul az óvatoskodás miatt ugrott vagy 4-5 perc az összidőből, ellenben így is 160 fölött volt végig a pulzus, szóval kivesz az emberből. Valahol a 8. km-re találtam meg az 5 körüli pace-t, de addigra már késő volt, meg egy tegnapi hülye lépés miatt a lábammal is küzdöttem (íróasztal mellől munkavédelmi cipőben felállva sikerült meghúznom a korábban sérült bokámat - letapadhatott a hülye csúszásgátló réteg a linóleumon :W ), no meg a tűző nap is tolt a szívverésen (27 fok volt csak, így késő délután, de sehol egy felhő, meg az első 11 km-en árnyék is csak elvétve. Próbálkoztam az 5-ös tempóval hosszabb távon is, de inkább 5:15 volt az már sok helyen. 8 km-nél toltam egy zselét, az jó ötlet volt, de 14-15 körül kellett volna még egy, azzal elkerülhettem volna talán 18-19 között a holtpontot, és lehetett volna hozni még 1-2 percet a végén. 1:54 lett a vége, a tavalyi belehalós 2:06 után egész jól is éreztem magam, no meg az emelkedők, a meleg, a fájós láb, meg a délutáni futás összesített hatásai miatt nyilván nem számoltam pb-vel. Amúgy is merész dolog volt ez már így is a maraton előtt két héttel. Szóval mostantól szépen visszafogott, nyugis, pihenős tempók, amennyire az idő engedi, a fizikai felkészülés ennyi volt, most megpróbálok fejben is odaérni.

    Ja, reggel, még a verseny előtt megleptem magam egy uvex polarizálós futós szemcsivel, hát huhú! Nem gondoltam volna, de ez egy teljesen más világ. Szemüveges vagyok, de versenyen, illetve nagyobb tempóknál nyilván nem hordom, mindig azt hittem, hogy a dioptriák hiánya miatt nem látok. Hát nem. Megszűntek a beégések, helyükre kerültek a színek, egy teljesen más világ. Egyedül a frissítéseknél van útban, illetve zavaró kicsit, ahogy az elpárolgó cseppekből kicsapódik a vízkő. Erre majd még ki kell találni valamit...

    Szerk.: Na jó, közben írt Tomcica, mindjárt tudom is, hol a helyem, már éppen kezdtem volna elégedett lenni magammal... :DDD

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #33789 üzenetére

    Az első 2 max 3 km még elmegy, ha meghúzza, utána viszont már muszáj visszavenni, vagy 10k lesz belőle 20 helyett... Gondolom a saját kárán megtanulta.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák