Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz LLam #2908 üzenetére

    Szerintem csak versenyen kell ilyet csinálni, hogy "csakazértis" megcsinálom!
    Nem szabad kifacsarni a szervezetet! Szerintem a legtöbb edzés/futás inkább legyen könnyed, és élvezetes legyen a legvége is. Sőt ilyenkor gyakran a végét futjuk a legkönnyedebben, és talán a legjobb ritmusban. Lehet 20 éve mást mondtam volna...
    Persze néha engem is elkap a hév, és július végén futottam egy terep félmaratont 36 C fokban, tűző napon:) Az utolsó 6 km nagyon szenvedős volt, mert túl nehéz terepen futottam (nagy fű). Na az számomra is az akaraterő próbája volt. Tavasszal viszont két 20+ km-es futást is pár km-es gyaloglással fejeztem be, mert túl melegen öltöztem, meg eléheztem. Nem csorbult az önérzetem egyik miatt sem:)

    (#2909) DopeBob: Ma én punnyadtam, pedig futni kellett volna...
    Télen is lehet futni, de megfelelően be kell öltözni. Ha rendszeresen futsz az ősszel is, akkor fokozatosan hozzá fog szokni a szervezetet a hideghez, és kialakul majd az öltözködés.
    A legutóbbi télen én mentem futni -10 C fokban is, és nagy szélben (21 km terep). A végére rámfagyott a ruha, de nem lett semmi bajom. Az 5 km-es egyéni csúcsomat -5 C fokban javítottam februárban. Nem fagyott meg a tüdőm, pedig sál se volt rajtam, és ugye maxon futottam:) Szóval hozzá lehet szokni, és edződni a hideghez fokozatosan!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák