Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #14234 üzenetére

    Gondolom akkor csak komolyabb versenyeken futsz, ha nem indulsz annyira sokon, nem csak hobbiból csinálod, mint itt a legtöbben.

    Ezek szerint a tél az állóképességi alapozás, aztán utána arra építesz tavasszal olyan izomzatot, ami gyorsít középtávra. Ez valamivel elnyújtottabb, mint amit én csinálok, nálam 3-4 hónap egy makrociklus, nem egy év, illetve havonta váltom, hogy mire edzek. Nyilván teljesen más a célunk, azért a különbség, nálam elsősorban egészség megőrzés a cél, csak másodsorban a versenyzés, bár azt is szeretem. Most félmaratonra és maratonra koncentrálok, hogy legalább szintidőn belül (2:30:0 és 5:30:0) teljesítsem őket még idén, de tűztem ki saját cél időket is (1:40:0 és 3:45:0), amik valszeg túl optimisták. Ezen kívül itt helyben szeretnék télen megint dobogós lenni, de most nem 8, hanem 16km-en, ami nagyobb kihívás, mert sokkal erősebbek az ellenfelek. Jövőre egész más lesz, nem ragaszkodom a futáshoz, egy makrociklusban elképzelhető, hogy bringázni fogok helyette, illetve rúd/gyűrű, amit még meg akarok tanulni legalább alap szinten, szóval egy másik makrociklusban meg inkább arra fogok koncentrálni.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák