Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz bkercso #31158 üzenetére

    Pont hogy a trafó 50Hz-en is nagyon jó (jobb mint a stab IC), mivel egy megfelelően túlméretezett fojtó ideális áramgenerátorként viselkedik ami egy A osztály erősítő tulajdonságain rengeteget segít.
    Pl írtad hogy a szekerest kipróbáltad áramgenerátoros terheléssel és írtad hogy milyen jó. Na most én még nem próbáltam fet-el de próbáld ki egy kis kb <10VA-s trafóval is aminek a primere legalább 100-150Ohm dcR-s. Szerintem még jobb lesz. Most csináltam ilyen katódkövetős csövest. (ugyanaz a felépítés mint a szekeres) kondi csatolást is megoldottam DC servo-val. Hát mit mondjak ŰBER dinamika... (érdekessége hogy line-trafó van a bemeneten és így balanced meghajtást kap.) Kimeneti ellenállás 20Ohm alatt és nyugalmi áram 88mA. :DD A gondja hogy a tetróda amit használok hozzá 6.2A-t eszik 6.3V-on a fűtéséhez... A búra olyan 300fokos lehet... Kis asztali fejes erősítőnek nehéz lenne megcsinálni... :DD

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz bkercso #31158 üzenetére

    Olvasd el azt a pdf-t amit küldtem. Önkapacitásról, trafó modellezésről rengeteget írnak benne. Pl bifiláris tekercselésnél lehet 1nF körüli a primer és szekunder közti de amúgy nem igazán. Ha párhuzamos C-re gondolsz tekercsnél ott pedig 1nF nagyon nagyon sok menet és vékony huzal mellett is sok... Én tekertem már 0.2-es huzallal fojtót 1660menet. RLC mérővel volt a helyettesítő párhuzamos C-tag 290pF 50Hz-en pedig 109mH. (ez kb akkora vasmag ami 50VA-s trafónak lenne és FeSi3-mas lemez.)

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák