Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Lajkó #10081 üzenetére

    Akkor fagy ki, ha túlmelegszik a proci.

    Összefoglalom:
    1: A probléma az, hogy a venti nem indul be Op. rendszer (XP) alatt.
    2: Fizikailag jó, mert pl. memtest alatt pörög rendesen, csak akkor kapcsol ki, ha betölt az XP
    3: Tesztelve Everest stress test-tel lett, de csak annyit értem el, hogy lefagyott, a venti nem indul be.
    4: Sem csökkentett módban, sem live CD-ről bootolva nem indul a venti (pontosabban leáll, amint megjelenik az asztal)
    5: BIOS-ban nem lehet állítani semmit, nincs rá opció
    6: Proci hőmérsékletet és venti fordulatszámot nem ad visza sem az everest, sem a speedfan. Régebben nem tudom adott-e, mert eddig nem méztem. Gyanús hogy nem, mert a BIOS-ban sincs ilyen health status infó lap mint szokott lenni más gépeknél.
    7: újraindításnál nem fagy, mert a post és az op. rendszer betöltődése alatt a még működő venti hűt annyit a procin, hogy menjen egy ideig. Utána persze leáll, és ezért fagy megint.

    Nem tudom, hogy mi lehet a baja, de mivel egyébként megy a venti, gondolom nem hardveres. Ebben kérnék segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • buherka

    addikt

    válasz Lajkó #10081 üzenetére

    Na sikerül szétkapnom azt a csudálatos FuSi L7300-as jószágot.
    Ilyen venti van benne...
    [link]

    [link]

    Valamint a melegedésnek is megvolt az okozója.
    [link]
    Kis porocska összegyülemlett a hosszú évek alatt. :B ...sok levegő nem szellőztette a lamellákat.

    Most szétszedtem a ventit és kapott egy adag szilikon-zsírt....egy ideig biztos kussban lesz, mert szépen elhalkult a gépecske.
    Kérdés, hogy meddig? :U

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Új hozzászólás Aktív témák