Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szulita28

    senior tag

    válasz Parci #5431 üzenetére

    Mi a jelölt?

    Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

  • MC Pite

    veterán

    válasz Parci #5431 üzenetére

    Jó evf mellett nem nagyon nézem a hisztogrammot. Telefonon erős fénynél azt is nézem, mert sok más támpontom nincs. Nem tudom mert sosem figyeltem mennyit csal DR400nál a hisztogram, sok fénynél -bár kevésnél sem- nem használom a kijelzőt.
    EVF-OVF-AF összefüggés annyi, hogy ovf-ben nem látszik hova ment a fókusz. EVF-ben ezt pontosan látszik, elég nagy evf-ben az is látszik hogy pontos-e. Nekem 20asból igazából ennyi hiányzik, mert a képei a tizesnek jobban tetszenek. Persze 30as még tutibb ebből a szempontból, de másodgépnek még marha drága, plusz öszeszoktam a tizessel, pár kényelmi dolog hiányzik az X30-ból.

    Agymenés ON:
    Sőt, ha kijönne valami köztes, annak örülnék a legjobban. Tököm se tudja fejben tartani hol a panoráma, hol a videó, hol a sorozat, melyik custom mód az A melyik a P, meg egyáltalán fölösleges a PASM és még 7 üzemmód ezen fellül! :W
    Tudom, akik kompaktról jönnek, azok igénylik...(?) Hiszi a piszi hogy ezt a sok baromságot megértik/megtanulják. Tized annyi energia lenne megtanulni a rekesz/záridő összefüggést. X100-on nem kellett semmit hosszú másodpercekig keresnem.
    Szóval kedves fuji, ha valamit dobnátok az X30 és az X100 közé, nagyra értékelnénk. Mindegy hogy 2/3 vagy 1", vagy csak olcsósított X100, legyen evf, legyen rendes fuji-x-es kezelőszervekkel ellátva, kész.
    Kíváncsi vagyok hogy apsc összecsukható obival egy ekv 28-50mm mondjuk f/2,8-4-el mennyi hely kellene, szerintem elég kompakt tudna maradni. Ha nem elég kicsi, akkor legyen 1", de végig 2,8.
    Agymenés OFF:
    Vagy várakozás helyett vesz az ember egy X-E1-et palacsintával a nejének/kompaktnak; legalább túristáskodásnál obit sem kell cserélni. Bár ezzel az lenne a bibi, hogy sok juzer nem akar fix obis gépet (nejem sem) mert hozzászokott a zoomokhoz.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák