Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz JackFeryll #1312 üzenetére

    Bár nem tudom, hogy különbözik-e ez attól, mint minden más gyártó saját auto DR megoldása, de gyanítom, hogy az alapelv ugyan az. A csúcsfényeket nézik és igyekszik elkerülni a bebukást/kiégést és ennek megfelelően állítja be a DR fokozatot. Szerintem elég jól működik és viszonylag természetes eredményt hoz (a Canon megoldását például nem szeretem, az magas fokozaton már-már olyan mintha utólag húznál rá egy enyhe HDR effektet, ebből a HDR marhaságból meg szerencsére már kinőttem).

    DR 100% az alap és DR 400%-ig mehet el. Nem tudom pontosan számszerűsítve hány EV-nek felel meg a dinamika kiterjesztése, nagyjából én olyan 0,5% EV-re tippelnék 400%-on, ami nem sok, de pont annyi, hogy sok esetben megóvhat egy csúnya kiégéstől.

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz JackFeryll #1312 üzenetére

    Amit még nem szabad elfelejteni, hogy 200%on 400, 400%on 800as ISO a minimum amit használ ehhez, illetve vagy a záridő, vagy a rekesz automatán kell hogy legyen (X-E2-nél már nem kell). Elvileg 1 ill 2 fé-kel alexpózik, majd a visszahúzza a csúcsfények kivételével a többit.

    FEDman: Egy szóval nem mondtam hogy értelmes beállítás, annyit jegyeztem meg mellé hogy "S/H tones -2őn", (mert a brutál kontraszt miatt szinte tuti beég/bebukik valami, ebből meg még ki tudok hozni valamit, alapon meg nem sokat).
    Amikor bekapcsolom a film módokat (1%) akkor ezeket használtam idáig. De ha szerinted ha azt mondtam ez fasza beállítás, akkor legyen :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • FEDman

    addikt

    válasz JackFeryll #1312 üzenetére

    Semmi trükk nincs benne, egyszerűen ilyenkor alul exponál a Fuji. :)

    Kicsit bővebben a Fuji vázakon iso200 az alap érzékenység.
    DR200-nál már iso400 a legkisebb választható iso.
    DR400-nál meg iso800 a legkisebb választható iso.

    Ez azért van, mert e két esetben is valójában iso200-on megy a váz. Azaz ilyenkor DR200-nál 1 FÉ-vel, DR400-nál 2FÉ-vel exponál alul a váz. Persze Jpegben ebből semmit nem látsz, mert az alul exponált képet automatikusan felhúzza, mintha iso400 vagy iso800-on lőtte volna. A turpisság ott van, hogy az alul exponált képet úgy húzza fel, hogy az így sikeresen kiexponált csúcsfényeket meghagyja, azokat a részeket nem húzza fel.

    Remélem érthető volt, ez egy nagyon egyszerű művelet, csak egyszerűen megfogalmazni kicsit nehézkes. :)

Új hozzászólás Aktív témák