Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz cousin333 #11255 üzenetére

    thx az összefoglalót! :R Igaz, sosem használom a záridő prioritást, mert bénábban oldom meg helyette, emelem az auto iso beállításoknál a minimum záridőt, de ha egyszer szükség lesz rá már tudom...

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • kempelen

    csendes tag

    válasz cousin333 #11255 üzenetére

    cousin333, köszi a részletes utánajárást! :R Belegondoltam, és az egyáltalán nem gond, hogy a nagyítás közben nem lehet a záridőt állítani, hisz nagyítva egyáltalán nem lehet az expozíciót pontosítani. Most is "visszanagyítok".

    Esetemben a "fókuszgyűrűt eltekerve kapom a nagyítást" nem játszik, mert a régi M42 menetes objektívek fókuszgyűrűi nem küldenek jelet. :-) Viszont ma próbálgattam egy Olympus gépet egy boltban (nem volt ott más EVF-es MILC) és nagyon jó volt ez az automata belenagyítás. Meglepett.

    Utolsó kérdésem: a "záridőt finomítani" az a gyanúm, hogy nem csak a hiányzó 1/3 lépéseket az éppen beállított záridő felett/alatt tudom "kipótolni", hanem akár 1/250s állásban is addig tekerhetem a hátsó kis tárcsát amíg akarom és eljutok 1/4s vagy 1/4000s-ig. Aztán ha elállítom a felső tárcsát pl 1/500-ra akkor "hirtelen odaugrik" az érték, és megint elállíthatom a végértékekig. Ugye? Mert így teljesen jó, gyorsan kompenzálható 1-2 Fé is mégis 1/3 lépésekben dolgozhatok. Azt hittem felváltva kell a felső és a "finom" tárcsát állítgatni! :P

    (Erre az X-T10 könyvének olvasása közben kezdtem gondolni, mert az ezt csinálja, ráadásul dedikált tekerővel!)

    Viszont sajnos E2-ről beszélünk. E1-en ez meg nem tárcsa hanem a nyíl gombok, az valószínűleg nem elegendően gyors/kényelmes a feladatra, tehát arra nem tudok váltani az X-M1-ről. :-( (Állandó használatról van szó, nem "néha MF-vel kísérletezek kategória". Megszerettem ezeket az M42-ket, elszórakozok velük. De néha nagyon fájó az EVF hiánya napfényben.)

    [X-M1 + Jupiter 200mm f/4] ;-)

Új hozzászólás Aktív témák