Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jjeahh #38483 üzenetére

    Igen, nem specifikáltam elég pontosan, hogy erre a hírhedt darabra gondolok. Mikor fotózni kezdtem még 20 ezer forintot sem kértek érte újonnan. :D Talán f/4-ig rekeszelve már volt egy kis kontrasztja is. Amúgy tényleg azt gondolom, hogy a fotótörténelem egyik mérföldköve, szar volt, de baromira hozzáférhető árban és rengeteg kezdő fotósnak segített első lépésként bővíteni a kreatív eszköztárat, szóval én inkább szeretetből csipkelődök vele.

    Nyilván kezdőként, csóró egyetemistaként 2008 környékén engem az érdekelt, hogyan tudnám kis pénzből elmosni a hátteret a csajom mögött, de Pentaxra magasabb árban kezdődött és inkább vettem hasonló pénzért egy vintage Pentax-M 50mm f/1.7 objektívet, manuális volt, de a K200D tudott csipogni amikor betekerted fókuszba. Azt hiába gyártották 1987-ben, még a születésem előtt, jóval komolyabb volt optikailag. Amúgy ha találnék hozzá olcsón speedboostert, szívesen elővenném néha Fujin is (illetve anno sokat használtam még X-A1-en és X-E2-n is, de jó lenne a képkör nagyobb részét befogni, most amúgy is nagyon megy videózásban is a vintage optikák használata).

Új hozzászólás Aktív témák