Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz Mathiask #31070 üzenetére

    Csodáltos PRO3 release ez, nézzük csak sorban.

    (1) Titánium. A sima fekete változatban nem látszik, mert ugye festve van. A durablack meg durasilver meg úgy vonzza dzsuvát mint a mágnes. De a titánium legalább drága és valószínű sokkal kevésbé strapabíró. És még a hűtésnek is betesz. :C

    (2) Úgy vártam az X-PRO2-re a kihajtható kijelzőt, mint a messiást. Ráadásul gondolom a Fujinál is érzik, hogy korunk Capa-ját úgy hívják vlogger/influencer/youtuber/instagrammer. Szóval rohadtul kell a gépbe a videó (is), meg a self-videó. Ahhoz meg csak kéne egy olyan kijelző, amit meg lehet fordítani. Szép lassan kivándorolt a kijelző a gép szélére, semmiből nem állna kifordíthatóvá (is) tenni. Erre kaptuk ezt a szart! :W
    (Nem tudom ezek a hardcore X photographerek mit szívtak Japánban a meetingeken, vagy csak szimplán senki nem merte megmondani, hogy a király meztelen?!)
    Ahogy elnézem egy felcsavart állvány csatlakozó elég hozzá, hogy ha kellő lendülettel nyitod az LCD-t, akkor rögtön le is törd onnan. Hajrá! ;] (Tudom, egy igazi Fuji buzi sosem használ állványt...)

    (3) D-pad kinyírása? Miért is? Kellett a hely az ujjnak? Miért? A Fujinál még nem tűnt fel, hogy mindenki ujjtámaszt vesz hozzá? Ami sokkal jobb! A PRO3-hoz is ezt vesz majd. Viszont kinyírtak 4 programozható gombot, és lehet mondani, hogy ott a joy, de a d-pad sokkal precízebb menü vezérlést ad. Sok dolgot odanézés nélkül muscle memory-ból lenyomtam eddig, mert tudom hányat/merre kell nyomni. Most a joy-al mindenképp oda kell nézni... :F

    (4) OVF. Soha nem használom, valószínű a core felhasználók nagy része sem. Ezért is herélték ki. Tele tartományban így teljesen használhatatlan lett, de pl a 16-ost sem érdemes már feltenni, mert nem látod OVF-en a kép széleit! :Y Ennyi erővel hagyhattuk volna az egész OVF dolgot a fenébe, esetleg valami crop mód mellett lehetővé tenni, hogy láss a frame szélein kívül is annak, aki erre gerjed. Persze ez így már inkább E3, dehát abba sem sikerült kihajtható kijelzőt tenni. (Meg jó minőségű EVF-et sem.)

    :O :O :O

    Nyugodtan leszögezhetjük, hogy a Fujifilm tökön szúrta magát ezzel a géppel. Remélem senki nem veszi majd és tanulnak belőle mert szerintem rohadtul nem érzik, hogy merre kéne menni! Ez a kamera így egy rétegmodell, egy szerintem nagyon kis rétegnek. Sajnos!

    szerk: Ja, már előre félek mi lesz az X100-as vonal folytatásával, ha a PRO-ba ennyi hülyeséget sikerült ergonómiailag beletenni... :((

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák