Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    válasz V.Stryker #332 üzenetére

    A balatonparton lakom, ismerek is ilyen embert akinek van rutinja kerti tavak terén illetve én is tanultam de hát mint írtam a távolság, Pestre tutira nem fog felmenni. Ha bővítést terveztek az nem rossz ötlet mert az a 2x1,5m vízfelület igen kevés, legalább 8-10m2-es vízfelület illetve 4-5m3-es víztömeg lenne az ideális, gyak. innentől önfenntartó. Ha mégis marad a jelenlegi méret és kicsit vállalkozóbb kedvű vagy, te is megpróbálhatod megcsinálni. Fóliából a polietilén a leggagyibb erre a célra, nem ajánlott. A PVC fólia a legelterjedtebb, megfizethetőbb, kb. 10 évet bír, a legjobb pedig a gumifólia, 20-30 évet is kibír (kóbor kutyákat leszámítva :) ) nyilván ez a legdrágább. A fólia alá geotextiliát kell teríteni, hogy az élesebb kövek stb. nehogy kiszúrják. Ha nagyon biztos akarsz lenni a dolgodban, a geotextilia alá teríthetsz pár centi homokot. A szegélytől a fóliára kb. 15-20cm-t rá kell hagyni, hogy ne tudjon elszivárogni a tó vize ha a tó tele van. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák