Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    Felmerült bennem a gondolal, hogy talán sokan (köztük én is) szeretnének előbb-utóbb fotópályázatokon indulni, és bizonyára többen is vannak akik szoktak is. Mivel nem találtam olyan topicot ami ezzel foglalkozik, gondoltam nyitok egyet. Ide lehet linkelni pályázatok oldalait, véleményeket egy-egy pályázat színvonaláról illetve tisztaságáról, segítséget kérni és adni a pályázással kapcsolatban, közzétenni ha valaki közülünk helyezést ér el (és persze a képet amivel elérte), meg persze gratulálni a nyerteseknek:)
    Kezdésképp itt egy link ahol össze van gyűjtve jónéhány fotópályázat linkje és frissül is: [link]
    Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy előbb-utóbb indíthatnánk egy saját házi pályázatot. Úgy gondolom, sokat lehet tanulni belőle mert az embert motiválja ha verseny van és olyankor a legjobb formáját hozza. És végül de nem utolsósorban: szép képeket fogunk látni egymástól:)

    Hajrá, remélem működni fog ez a topic!

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #3 üzenetére

    Sajna én csak a nyertes képeket látom. Lehet az, hogy csak azokat tartották meg?
    Az Ember kategória győztese nekem nagyon tetszik, ötletes és spontán. A rossz minőség meg szinte még javít is a kép hangulatán, ez nem egy afféle látványkép (tudom hülyén hangzik, hogy egy képben nem a látvány a lényeg)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Stitch #8 üzenetére

    Ízlés dolga, nem tudom mi fogott meg a tolószékes és a babakocsis találkozásában de valamiért tetszik. Pedig általában az igen látványos és színes képeket szeretem, főleg amin csillog vagy tükröződik valami. Aki szokta nézegetni a feltöltött képeimet, az láthatja, hogy magam is sokszor ilyen képeket csinálok. Ja, szeretem még az éjszakai városképeket is.
    A fotópályázatok alapvetően azért vonzanak, mert nem mindig van ötletem hogy mit is kéne fotózni aztán az a vége hogy csak úgy lekattintok valamit ami épp megtetszik aztán vagy bejön vagy nem. Közben meg az is igaz, hogy valószínűleg így készülnek a legjobb képek, csak ezektől szerintem viszonylag keveset lehet fejlődni. A pályázatokon meg gyakran adott a téma és a feladatot kell megoldani, közben meg mégsem szabad sablonosnak maradni és lefotózni a kötelezőt mert normális zsűri nem ezeket a képeket hozza ki győztesnek. Ha meg tudom oldani a kitűzött feladatot úgy, hogy elégedett legyek magammal akkor már boldog vagyok, ha még helyezést is elérek akkor meg aztán pláne. Legszívesebben valami nagyértékű utalványt nyernék amit fotósboltban lehet elkölteni:) Lenne pár ötletem, hogy mire:)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Extremdigita #11 üzenetére

    Nekem a Lumix pályázat nyertes képei nagyjából tetszettek, de azt hozzá kell tenni hogy a többi képet nem láttam, a pályázókat meg nem ismerem még névről se. Az is igaz, hogy eddig bárki beszélt róla, mindenki azt mondta amit te, vagyis hogy közel sem a legjobb képek nyernek. De hát többek közt ezért van ez a topic, hogy ezt kitárgyaljuk:)

    Más: milyen fotópályázatok szoktak még lenni Magyarországon, amik nevesebbek és rendszeresen megrendezésre kerülnek?

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Batman #16 üzenetére

    Nekem nem műxik a link :(

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Batman #18 üzenetére

    Na, itt már kiírja, miért nem működik: regisztrálni kell és be kell lépni :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz beautifulmin #25 üzenetére

    Én indultam a globalpress pályázatán de elég fura a rendszer:
    Az oldal látogatói szavazhatnak a képekre, regisztráció nélkül. Egy IP-ről fél óránként lehet szavazni, de persze IP váltással lehet sokszor szavazni. A beküldési határidő végén a 25 legtöbb szavazatot kapott kép sorsáról dönt a zsűri. Mivel mindenki saját magára szavaz, elég nehéz megjósolni a végeredményt de az biztos, hogy távol áll az igazságostól. Egyébként érdemes megnézni, vannak nagyon jó képek is (meg nagyon rosszak is). A pontszámok és a képek értéke nem igazán van összhangban, szerintem bajban lesz a zsűri a végén.
    [link]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    A Panasonic Batteries pályázat meg lezárult, elég érdekes a végeredmény :(
    Én úgy tudtam, hogy manipulált képek nem is indulhatnak, ehhez képest a lisztes fiú már szinte nem is fotó hanem grafika :(
    [link]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Smogus #28 üzenetére

    Ja így már másképp néz ki, kicsiben eléggé PS gyanús volt. Nem értem, miért nem lehet a győztes képeket legalább 800*600-ban feltenni.
    Mondjuk amit csiga mond, az is érdekes.

    werttzui: vagy ha nem is profik de legalábbis 15 éve fotóznak és milla körüli felszerelésük van. Ezt mondjuk nehéz lenne tiltani vagy korlátozni, velük együtt kell versenyezni. Sok lelkesedéssel, tehetséggel és némi szerencsével azért időnként lehet jobb képet készíteni náluk, csak ez még nem garancia arra, hogy a zsűri is így lássa :)

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #34 üzenetére

    Nekem speciel nincs bajom azzal, ha egy kép a valóságban beállított, csak azzal, ha annak látszik. Előfordulhat olyan is, hogy nem is beállított csak annak tűnik, az viszont zavaró.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Allien #37 üzenetére

    Hol állították ki a képet? :U
    A negyedikről rémlik, hogy már láttam a digitális fényképeim topicban :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    Hadd dicsekedjek egy kicsit:
    Lezárult a Vendegvaro.hu 2006. őszi-téli amatőr fotópályázat, 1311 kép, 4 kategóriában, szeptember közepétől mostanáig tartott és a ''Magyarország emberei'' kategóriában első helyezést értem el ezzel a képpel: [link]
    A teljes végeredmény: [link]
    A pályázat nagyjából pont akkor indult, amikor elkezdtem fotózni. Nem egészen 3 hónapja fotóztam, mikor a győztes képem készült, ezért is vagyok rá büszke :)
    A memóriakártyának máris megvan a helye, úgyis most veszek dslr-t, legalább arra nem kell költeni :DDD A Zoom magazint majd szorgosan olvasgatom, a Sörmentés Budapesten c. könyvet még nem tudom, micsoda, meg a Hungary Cardot se de valami utazási kedvezményeket ad, legalább szép helyekre el tudok majd menni fotózni kedvezményesen.

    A pályázatról még annyit, hogy a zsűri ízlése nagyban eltért az enyémtől, én a szép színes, szemet gyönyörködtető képeket szeretem, ők meg jobban kedvelik, ha kicsit elvont, vagy minimum fekete-fehér vagy sepia, van rajta valami elmosódott dolog vagy kuszaság. Ezt csak azok kedvéért mondom, akik esetleg a következő fordulókban is indulnának, hogy ne lepődjenek meg, ha nem a szerintük legjobban sikerült képek lesznek eredményesek.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz orbano #41 üzenetére

    Eredetileg utazáshoz, turizmushoz kapcsolódó képeket vártak de engedniük kellet kicsit, mert nagyon kevés kép maradt volna, ha kiszűrik azt ami nem felel meg tökéletesen a feltételeknek. Ami már érintőlegesen megefelelt témáját tekintve azt engedték. Érintőleges az is, ha egy turistalátványosság, mondjuk egy szép kilátóterasz a helyszín.
    Valóban értek el színes képek is helyezést, de a szép képek között közel sem volt akkora a fekete-fehér vagy legalábbis olyan hangulatot árasztó képek aránya, mint a helyezést elért képek között. Nagyon kevés olyan kép lett helyezett, amit kitennél a szobád falára ha egyébként nem vagy depressziós :) Ezt a képemet anno színesben feltöltöttem a digitális fotóim topicba, a pályázatra kissé taktikus módon sepiában töltöttem fel :) Nekem színesben jobban tetszett.
    Az mondjuk egy kicsit bosszantó, hogy volt egy ember aki 1 nappal a pályázat lezárulta után nevezett, feltöltött vagy 15 képet (fogalmam sincs, hogy engedték meg) és az egyik képe második lett a Magyarország tájai kategóriában. Ráadásul most indul a tavaszi pályázat, simán indulhatott volna azon is. Egyébként szép az a kép de azért ez a húzás nem tetszett.

    u.i.: köszönöm a gratulációkat :)

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #47 üzenetére

    Nekem tetszenek Máté Bence képei de a fiatal tehetségről azért tényleg annyit, hogy szerintem a legtöbb nagy természetfotós fiatalon is meg tudta volna csinálni ugyanezt csak nem volt 15 évesen ilyen cucca: [link]
    Azt mondja: ''A pénzt úgy csináltam, hogy előtte nyulaztam''. Hát nem tudom, ennyit összenyulazni, ehhez kellő háttér kell, én pl. a Békásmegyeri lakótelepen nem csak azért nem nyulaztam össze egy ilyen cuccra valót mert nem jutott eszembe vagy nem volt hozzá kitartásom. Tisztelet, hogy meg tudta csinálni de a szerencsés származás nélkül nem tudta volna, ezért kicsit igazságtalannak érzem azt a típusú sztárolását, hogy ''fiatal kora ellenére...''.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz csiga997 #51 üzenetére

    Sokan meg kérhetnek amit akarnak, nem kapnak semmit. Nem Máté Bencével van egyébként bajom hanem azzal a sztárolással, hogy ''bezzeg ő ilyen fiatalon...''. Kevesen tehetik meg ilyen fiatalon azt, amit ő. Ez csak egy hülye hozzáállás a média részéről. Nem a korával kéne foglalkozni hanem a képeivel.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz BEE #58 üzenetére

    Köszönöm:)
    Az enyémmel se esik egybe a zsűri ízlése, még a sajátjaim közül se ezt tenném az első helyre, de végülis következetesek voltak.*
    Ők a formákat szeretik, nem a színeket. Ennek fényében érthetőbb az eredmény. Én viszont nagyon szeretem a színeket, néha vissza kell fognom magam, hogy ne csináljak túl sok giccset.

    * (leszámítva, hogy zárás után 1 nappal még valaki nevezhetett és a tájképek között 2. lett, ez olyan trágya dolog. Holnap indul a tavaszi forduló, miért nem fért be oda? :F )

    U.i: szerintem Bencét kiveséztük, én tehetségesnek tartom és a helyében én is éltem volna a lehetőséggel, viszont mereven elzárkóznék a média sztárolásától ami azt sugallja, hogy ezt bárki elérhette volna pusztán tehetséggel és kitartással. Ugyanis ez nem igaz, és ezt neki is tudnia kell. De a képeit ettől függetlenül is kitenném a falamra.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz csiga997 #63 üzenetére

    Akkor is zavarna, ha részt sem vettem volna a pályázaton. Nem arról van szó, hogy még többet szerettem volna nyerni, hanem csak arról, hogy szúrja a szemem a csalás. Kiütött valakit arról a helyről (a pályázat kiíróinak asszisztálásával) aki velem együtt komolyan vette és végigkísérte a 4 hónapos időszakot ami nem kevés, erre jön valaki aki csak betoppan utolsó utáni pillanatban és kap egy díjat. Aki pályázik vagy pályázatot ír ki, az vegye komolyan. A l'art pour l'art-hoz meg nem kell pályázat, az öntörvényűek alkossanak maguknak. A nyeremények meg nem olyan hatalmasak, hogy ép ésszel megérje csalni.

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz csiga997 #65 üzenetére

    Azt lehet egyedül otthon is, nyilvánosság nélkül:)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #89 üzenetére

    Az meg a másik fele, sőt, úgy szólt a nevezés, hogy lemodasz a szerzői jogaidról a feltöltéssel. Ez persze jogilag erősen támadható hiszen a le nem zárt pályázattal megszegik azt a szerződést, amiben lemondasz a szerzői jogaidról, innentől kezdve pedig ez sem érvényes. De ezt valószínűleg bachatod. Bár szerintem nem ez a céljuk, nem ebből élnek.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz csiga997 #91 üzenetére

    Biztos vagy benne? Szerintem önként le lehet mondani róla, csak el nem vehető.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz csiga997 #93 üzenetére

    :R
    Akkor ez egy újabb tanulság: Ha a pályázati feltételek között van, hogy lemondasz a szerzői jogokról, az ismét egy erősen gyanús jel, hogy kamu a pályázat.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    Fejlemények az MTI-nél: a beküldött képemre most reagáltak, végülis nettó 6000 Ft-ot fizetnek érte. Ha több jó képet is tud csinálni az ember akkor egész jól megéri anyagilag. A lényeg, hogy gyorsnak kell lenni mert ahogy a szlogenjük is tartja: egy hírfotó csak frissen jó. A kifizetést ugyan nem kapkodták el de végülis 3 hét még nem olyan egetverően hosszú idő, fizetést is havonta kap az ember. Szerintem érdemes küldeni nekik, itt a link ahol fel lehet tölteni:[link]
    A képeket egyenként árazzák be, szóval ez a 6000 Ft csak egy tájékoztató adat részemről. Engem feltöltés után felhívtak, hogy küldjem el nagyobb méretben, 1024-ben küldtem és ők 2048-ban szerették volna. Ezt megspórolandó, érdemes rögtön ekkorában küldeni csak ezt nem írták az oldalon.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    A változatosság kedvéért: [link] :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz *Ropi* #106 üzenetére

    Köszönöm :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz drkbl #108 üzenetére

    Van magyar is a döntősök között :)
    Lehet, hogy elfogult vagyok de én az ő képét tartom a legjobbnak. Néha nem is értem, milyen mennyiségű utómunkát engednek meg pályázatokon. Ezt én már manipulációnak tekinteném annyira megváltoztatta a képet a győztes. Mármint ezt a győztesre értem.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz drkbl #111 üzenetére

    Ezek közül egyedül az abszolút győztessel nem értek teljesen egyet, szerintem az utána következők jobbak. Mintha figyelembe vennék azt is, hogy egy képet mennyire nehéz elkészíteni pedig szerintem nem kéne. Ha könnyen lett szép, akkor is lehet szebb mint valami ami nagy szenvedés árán lett kicsit kevésbé szép, a falamra kitéve meg nézegetni szeretném, nem magyarázni hogy miért is olyan nehéz ilyet fotózni. Ettől eltekintve igen jó képek vannak. Tetszik, hogy nem kötözködnek az utómunkán pedig van olyan amin látszik, hogy van rajta rendesen de még azért fotó maradt. Kifejezetten jó képek vannak. A Panasonic pályázatnál sokkal jobban tetszenek. A leírások talán néha kicsit nyálasak és túlságosan a zsűrinek szólnak meg a szervezőknek benyalnak, tisztelet a kivételnek de ha nem olvasgatom akkor semmi baj a képekkel :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Szten Márs #134 üzenetére

    Én asszem meg tudom magyarázni (legalábbis tippelni), hogy mit láthatott benne a zsűri.
    Egyrészt a már említett kontraszt, ahogy a lepukkant, szétbombázott környék közepén jól öltözött emberek egy sportkocsiban fintorognak. Nyilván büdös van és a kényes kis nózijukat bántja, ezzel egy úgymond jellemző problémát ábrázol. Másrészt számtalan, nagyon kifejező arc van a képen. A szörnyűlködéstől eltorzult arcú, sms-ező plázacica, a szagoktól fintorgó másik plázacica, a bambán néző harmadik plázacica, a flegmán vezető fickó a volánnál, és a hétköznapi arckifejezést vágó többiek akik semmi újat vagy szokatlant nem látnak a helyszínen, ők ebben élnek.
    A kép ugyanakkor éles, szép színei vannak, az előtér már-már stúdiós modellfotózás jellegű, a háttér is szépen van megjelenítve fotós szemszögből nézve.
    Ellenben a kép szerkesztése kaotikus, semmi ráció nincs benne, amit el lehet ugyan nézni a fotósnak de azért sok haditudósítónak sikerül életveszélyes helyzetben is jól komponált képet alkotnia szóval az első helyezést én sem értem.
    Alighanem áll mögötte olyasmi is (de ez már csak a saját találgatásom), hogy az izraeli-palesztin háború most nagyon felkapott téma. Illetve nem csak most, évek-évtizedek óta.
    Ez olyan, mint hogy bármelyik pontozós webgalériában jobb esélyei vannak a természetfotók között egy szépen élesen kiexponált semmit se csináló csak magában a mesterségesen kialakított beülőhelyen üldögélő jégmadárnak, mint egy egészen ritka és kivételes pillanatban elkapott hollónak. Mert az egy holló ami fekete és nem szép kék meg narancssárga, nem így a jégmadár. Szerintem ennyi. De tévedhetek is :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Allien #139 üzenetére

    Nagyjából ide akartam kilyukadni pedig én is :)
    Csak onnan közelítettem meg, hogy az a háború azért népszerű, mert...na szóval valamiért :)
    Láttunk már Miss World választásokon is rút példát erre. Konkrétan olyan nő nyerte aki után meg sem fordulnék az utcán még ha köldökig dekoltált felsőben és miniszoknyában lenne se mert még az utcai átlagnál se volt szebb. De hát olyan országból jött ahol sok pénz van és nagy befolyás a médiára, politikára, bármire.
    Most lehetne mondani, hogy ez nem tartozik ide, a fotós topicokba mert ez politika meg spekuláció...nade amikor ilyen képek nyernek akkor én amondó vagyok, hogy nagyon is ide tartozik mert masszívan betesz a jó fotósok önbecsülésének akik ott második vonalba kerültek egy ilyen kép miatt pedig sokkal jobbat alkottak.

    Sajna még nem tart ott egyikünk sem, hogy emiatt kéne aggódnunk :) De jövőre tervezem, hogy nevezek az Év Természetfotósára. Találtam egy mentort aki segíteni fog a felkészülésben, válogatásban, fejlődésben, no meg a karbantartásban való segítség fejében használhatom a leshelyeket is. Egyelőre ott tartunk, hogy megnézte a képeimet és úgy 2-3 képre mondta, hogy azok bármikor megállnák a helyüket egy bármilyen természetfotós pályázaton. Nem feltétlenül helyezésre kell számítani de az előzsűrin szerinte 100%-os biztonsággal jutnának át magyarul részt vehetnének a pályázaton (konkrétan az Év Természetfotósa került szóba nála is) pedig azért sokat kiszórnak onnan is mielőtt a nagyzsűri elé kerülnének, mondhatni a többséget. Majd drukkoljatok :)
    Most meg egy kisebb, zártkörű pályázatra készülök, szintén természetfotós de csak egy bizonyos cég ügyfeleinek szól és az érintett cégek kaptak felhívást a pályázatra. Október 1. a beadási határidő, még ki kell választani azt a 6 képet amit indítok. Ebben majd lehet, hogy a ti segítségeteket is kérném, linkelek majd ide jópárat amikből kérném hogy válasszatok ki 6-ot :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #142 üzenetére

    Akik kiszórják azok is egyfajta zsűri, szakemberekből áll csak nem akkora szaktekintélyek és sokkal többen vannak. A kiszórt képek 90%-án olyan egészen nyilvánvaló hiba vagy inkább hibák sokasága van, ami sehol nem felel meg egy igényes pályázat színvonalának de még a minimális szépérzékkel megáldott emberek legalapvetőbb igényeinek sem. Például tájképnél látványosan de nem céltudatosan ferde horizont, berázott kép, fél képnyi kiégés stb. és ilyenekkel is pályáznak emberek de ezeket 1 másodperc alatt kiszórják.
    A mentorom (de fura ezt leírni, sosem volt mentorom eddig) sok dolgot mondott amire figyelni kell, ezek jó részét példákkal is illusztrálta de most ezt nem fogom tudni pár mondatban leírni. Egy-két példát azért kiemelnék, de előtte hozzátenném, hogy kizárólag természetfotó pályázatokról beszéltünk.

    Szóval:
    -kompozíció
    -legyen éles (kivéve a szándékosan mozgást ábrázoló bemozdulást de annak is szépnek kell lennie)
    -a téma jól különüljön el a háttértől, hacsak nem a kompozíció vagy a fotózott élőlény indokolja a beleolvadást, mondjuk leveli béka megbújt a nádon
    -a téma töltse ki a képnek legalább 20 de inkább 40%-át
    -színek fontosak, a komplementer színek megjelenése pozitív benyomást szokott kelteni (piros a zölddel, kék a sárgával stb.) és a legtöbb esetben azokat a képeket díjazzák amin a téma 2 vagy 3 színből áll (megfigyelés alapján), mint mondjuk egy jégmadár vagy egy gyurgyalag vagy akár egy cápa. Jégmadaras képpel már tele a padlás minden pályázaton, abból nagyon überkirályt kell alkotni, hogy bárkit is érdekeljen.
    -legyen ''megismételhetetlen'' persze nem szó szerint de ritka elkapott pillanat vagy élőlény vagy nézőpont legyen. Ez már nem a bekerülés feltétele, inkább már a dobogóé. De valamilyen szinten legyen egyedi, ez már a bekerülés feltétele is lehet egy magas színvonalú pályázaton, különben megy a levesbe az előzsűrinél.
    -ha történik rajta valami, az mindig előny. A kutya se kíváncsi már a Máté Bence fizetős itatójának szélén ücsörgő és semmit sem csináló zöldikékre meg cinkékre, akármilyen szép a rajzolat meg a színek meg minden. Megjegyzem nekem is a könyökömön jönnek ki, egy másik fórumon valaki viccből így reagálta le az eset gyakoriságát: [link] Asszem mindenki aki sok természetfotót nézeget, egyből értette és jót kacagott rajta :)
    -madaras képek előnyben. Még makró kategóriában is. Nem tudom, miért de ez van, engem ez egy kicsit zavar.

    Ez csak pár példa, nem garancia semmire de jó irányadó lehet.

    A te gépeddel én makróznék. Egészen elképesztően jó makrókat látok ilyen géppel + DCR-250-essel sok helyen. De láttam már vele jó madárfotót is. Leshely, türelem, madárismeret, idő, kitartás kérdése az egész. Alkalmas rá a gép, bár igen fényigényes. Lessátor alap, hétvégi koca madárfotózásból nem szokott semmi jó kisülni csak unatkozás. A siker kulcsa nagyrészt a megfigyelt, keresett, fotózni kívánt élőlény pontos ismerete, úgy általában a faj és a konkrét példány/csoport ismerete is ide számít. No meg a környezet ismerete. Akár a saját házad mellett is felállíthatsz egy lessátrat, ha eteted a madarakat ott is megjelennek. A munkahelyem a Szépvölgyi Business Parkban van, vagy 5000 ember dolgozik ott és van egy olyan 1000-1500 négyzetméteres erdős rész mellette. Ezen a részen rendszeres vendég a szajkó, szarka, varjú, 2-3 rigófaj, házi rozsdafarkú de láttam már nagy fakopáncsot és zöld küllőt is, meg vadgalambokat. Közelebb vannak hozzánk ezek az élőlények, mint legtöbben hiszik csak figyelni kell. A Margit szigeten mókust fotóztam az úttesten, 15 méterre a bamba turisták háta mögött.
    Mára ennyi, ha konkrét kérdés van, igyekszem válaszolni :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    Ígéretemhez híven írok a pályázatról amire készülök, és a képek amik között vacilálok.

    Natehát akkor kezdeném a kiírt pályázat céljával amit a levélben írtak:

    ''Témakör
    „TERMÉSZETES PILLANATOK”
    A témakör értelmezésénél a pályázat kiírói kreatív megközelítést várnak a nevezőktől.

    A fotópályázat célja ráirányítani a figyelmünket életvitelünk jórészt mesterséges környezet általi meghatározottságára. Szemünk egyre ritkábban találkozhat a természet nagybecsű szépségeivel és olykor egyik napról a másikra tűnnek el olyan területek, ahol korábban még természeti kincsek voltak. A természet értékeinek újbóli felfedezése, megőrzése kiemelt fontosságú a jelen és jövő nemzedékek számára. A ritka természeti jelenségektől az otthonunk, munkahelyünk közelében felfedezhető piciny természetes szigetekig, apró élőlényekig számtalan izgalmas, érdekes olykor szokatlan pillanatot örökíthet meg az éles szemű fotós. A pályázat kiíróinak szándéka szerint a beküldött fényképek legyenek képesek a szemlélő figyelmét a természeti értékekre irányítani, megmutatva azok egyediségét, különleges szépségét valamint védtelenségét.

    A pályázat értékelésénél figyelembe vett szempontok az alábbiak:
    • Kreativitás
    • Egyéni látásmód
    • Kivitelezés
    • Kompozíció''


    Sok nézegetés után végül 7 jelölt maradt de csak 6 képpel lehet indulni. Szóval az lenne a kérdés, hogy az alábbi 7-ből szerintetek melyik a legkevésbé esélyes. Bár a vállamon ülő mókusosnak a leggyengébb a minősége, a többi tulajdonsága miatt szerintem mégis ez a kép felel meg leginkább annak amit szerintem várnak a pályázóktól, ezért is nem szórtam ki elsőre:

    [kép][link] [kép][link] [kép][link]

    [kép][link] [kép][link]

    [kép][link] [kép][link]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Hydra SR #149 üzenetére

    Esetleg még ez is játszik, egy visszafogottabb utómunkával csak akkor azt meg kell csinálnom újra a RAW-ból:
    [kép][link]

    tbs: köszi ezeket a dolgokat én is látom de most akkor összességében melyik essen ki? :F A madárkák (verebek) tényleg nem hangsúlyosak de apuci eteti a kicsit ami meg egy érdekes pillanat, ráadásul városban, közvetlen környezetünkben készült. Szóval látom ám én, mi van a képeken csak dönteni nem tudok :)

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz tbs #152 üzenetére

    Köszönöm :)
    Ez eddig 1 vélemény, várom a többiekét is! Szavazásra van bocsájtva a téma :)

    (megj:
    tbs: a szuperközeli bogár pontosan ugyanolyan rovar, mint ez a piros, csak az egy sárga példány :) acsának hívják ezt a nagy szitakötő fajt)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Smogus #154 üzenetére

    Igen nekem is az a kedvencem, én is nagyon szívesen mérettetném már meg egy szakzsűri előtt is :) És azon van a legkevesebb utómunka és vágás.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #176 üzenetére

    Nemzetközi létére meglehetősen sok a magyar. Mondhatni 100% :) Vagy hogy van ez?
    Nem rosszak a képek de egyik-másik elég átlagos, bármelyik webgaléria tele van velük. Fene tudja, ekkora nevű pályázattól magasabb színvonalat vártam. Tényleg szájbarágós, vagy inkább naívnak mondanám. De inkább ilyen legyen én azt mondom, mint hűdeművészi csak senki sem érti és látványilag 0.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    A városlakók kedvéért, a Metro újság pályázata:
    A városom színei címmel

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz werttzui #184 üzenetére

    Én is indultam :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #186 üzenetére

    A kutya nem ellenőrzi le, hogy hol laksz :) Csak ne küldj egy néven több városból képeket :)

    Egyébként vicces volt, regisztráltam a MAGYAR Metro honlapon a pályázatra és kaptam egy konfirmációs e-mailt, melynek szövege:

    Tárgy: Metro Svjetski Foto Natječaj

    Üzenet:
    Metro Svjetski Foto Natječaj

    Molimo vas da kliknete na link kako bi završili registraciju i aktivirali vaš korisnički račun.

    http://www.metpics.net/magyarorszag/register/YRPKzI03cUMNm0suJfarth3Cs

    Sretno i zabavite se!
    VaĹĄ Metro tim.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz _Yvorl_ #188 üzenetére

    Én sem látok több infót az oldalon, mint te :)
    Szerintem úgy gondolták, hogy abból a városból küldj képeket ahol laksz szóval én azt jelölném meg amiről képeket küldök, úgyse jönnek oda megnézni, hogy ott lakom-e, egyébként meg mit számít az, ha jól ismerem akkor nem mindegy, hogy ott szoktam-e aludni minden nap? Ez inkább arról szól, hogy azt a várost mutasd be amelyiket sajátodnak érzel mert azt fogod tudni a legjobban fotózni, és ez alighanem igaz is. Arra mindenesetre baromi nagy gondot fordítanak, hogy a zsűritagok nevét és életművét felsorolják, ahelyett, hogy rendesen írnák ki a pályázatot ahogy egy pályázatot ki szoktak írni :)
    Nem igazán néz ki komoly pályázatnak de azért jó lenne elutazni Párizsba ingyen :) már csak azért is mert az az a város ahova csak ingyen mennék, valamiért nem vonz annyira, hogy pénzt szánjak rá de ha nem nagy fáradság és pénz akkor megnézem.

    p.s.: nekem azonnal megérkezett a visszaigazolás, igaz valami szláv nyelven de be tudtam lépni és képeket feltölteni.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz _Yvorl_ #191 üzenetére

    Na EZ pl. egy olyan dolog amit bele szoktak venni a pályázat kiírásába, a feltételekbe :) Erre mondom, hogy nem komoly ez a pályázat, még leírva sincs rendesen, hogy mit várnak. Általában az szokott lenni a feltétel, hogy a kép teljes területére ható, minőségjavító utómunka engedélyezett (ami NEM a képmanipuláció), valamint vágás, elforgatás, átméretezés, konvertálás stb. ilyenek.
    Állítólag (ők állítják) azért jelennek meg lassan a képek, mert egy elbíráláson esnek át. Hát akkor nem értem, hogy kerülnek oda olyan képek amik vagy nem színesek, vagy semmi közük semmilyen városhoz. A virágon a méhecske vajon melyik város színeit tükrözi? És az agyon PS-ezett naplementében a pusztán ügető cowboy akinek Marlboro Man a neve, az mennyiben felel meg a "városom színeinek?" :) Inkább a "városom hiányában a falu szélén, színek hiányában a hue map buzerálása" :) Valamint a ff városkép se túl színes és olyat is láttam.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz BEE #193 üzenetére

    Sztem pályázatként azért nem kamu, a Metro újság csak nem csinál olyat :) csak gagyin írták ki :) Ez nem a szakmai elismertségről szól vagy a megmérettetésről, csak el akarok utazni ingyé' Párizsba :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz BEE #195 üzenetére

    Valószínűleg ez igaz, de hátha mégsem :) mit veszíthetek? Sztem semmi olyat ami nekem szempont, egy próbát megér.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Hacker75 #199 üzenetére

    Jóvan akkor nem csak engem tüntettek ki a külföldi visszaigazolással :) De a link tartalmazza a .../magyarorszag/... bejegyzést

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz róland #202 üzenetére

    Ezt most mire írtad és kinek? :F

    szerk: leesett, de van egy olyan funkció, hogy "elmentem ezt az oldalt" :) a böngészőkben is van ilyen, hogy "hozzáadás a kedvencekhez", azt is használhatod :) És akkor nem fog eltűnni X hsz után a legutóbbi hozzászólásaid közül, illetve onnan el fog de meg lesz máshol is.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Zozzant #217 üzenetére

    Én meg azt, hogy bármire kattintok, csak a főoldal jön be már hetek óta.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz orbano #219 üzenetére

    Jé, most már tényleg működik. Tegnap még nem működött.
    Szerintem vannak jó képek is csak sok a selejt. Mint minden pályázaton ahol nincs előzsűri. Szerintem ha egy óvodás kiscsoportos gyereket odaültetnének, az is meg tudná mondani, hogy a kép városban készült-e és színes-e (úgy látszik, a pályázók többsége nem éri el az óvoda kiscsoport szintjét de nekik joguk van hülyének lenni csak ki kell őket szórni a pályázatról). Ezzel már a képek kétharmada mehetne a levesbe. Sajnos még egy óvoda kiscsoportos gyereket sem ültettek oda erre a feladatra. Erre mondom, hogy szervezetlen az egész, bármilyen szépen is néz ki a huszonhárom tagú zsűriről a fejenként 49 oldalon felsorolt díjak és főbb műveik.
    Nem is beszélve arról, hogy hetekig nem működött az oldal, és már a legelején is olyan lassú volt, hogy nem lehetett kivárni.

    A kedvenceim azok, amik még elforgatva sincsenek, függőleges a horizont :)

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    Igazából úgy általában az összes hasonló jellegű pályázat legnagyobb baja, hogy semmilyen módon nem is próbálnak gátat szabni a primitív emberek érvényesülésének. Ha valaki meglátja, milyen képek vannak fönt, akkor sokkal nagyobb önbizalommal fog ő is olyat feltenni ami még a kiírt feltételeknek sem felel meg. Tehát a hozzáállás: "Lehet nyerni, beküldök valamit, hátha én is nyerek". Mintha sorsolás lenne ahova a termékcímkéket kell ötösével beküldeni és a nyertest kihúzzák egy kalapból. Mintha a legtöbb ember nem tudná, mit jelent ez a szó: pályázat. És mintha ez a szervezőket sem érdekelné, és ez az igazi baj mert a népet nem lehet megerőszakolni, gondolkozásra kényszeríteni a kiírással, csak a képek szelektálásával de azzal se mindenkit, ők csak simán kiesnek és bután halnak meg ahogy születtek, van akin nem lehet segíteni. Gyakorlatilag közepes színvonalú pályázat nem is igen van. Vagy hipergagyi az egész, vagy a legmagasabb szintű ahova már apróbb technikai hibás kép szinte be sem juthat. Pedig olyan egyszerű lenne, szerintem én egyedül simán le is tudnám bonyolítani (mármint a megszervezést, kiírást stb. de a zsűrit már én is "felbérelném") csak pénz, idő és elhatározás kérdése. De főleg pénz. Abból viszont talán a Metro újságnál talán nincs hiány, főleg, hogy világszintű pályázat, minden országban ki van írva ahol létezik az újság.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #222 üzenetére

    Sok igazság van abban amit mondasz de én egész máshonnan közelítettem a témához, tulajdonképpen nem mondtunk egymásnak ellent.
    Azért tartanék fontosnak egy "alacsonyabb szintű" de rendesen megszervezett pályázatot, mert az embernek fontos a sikerélmény ha a közönségnek alkot valamit (aki csakis magának fotóz azt meg úgysem érdeklik a pályázatok, rájuk nem kell méretezni). Fontos lenne, hogy aki még nincs "ott", annak is legyen valami komolyabb szakmai visszajelzés, hogy akkor most hol is van és merre tovább. Hova fordulhat? Webgalériákhoz, ahol a tagok 90%-a begyöpösödött értékelgető aki csak szögmérővel és mérőszalaggal meg konyhai mérleggel tud a képhez közelíteni és többnyire egymásnak is 180 fokkal ellentmondanak a tanácsaik? (nemegyszer saját maguknak is) Szervezetlen amatőr pályázatokhoz ahol ki sem derül, hogy mi a mérce? Vagy egyből a legmagasabb szinthez ahol simán 10-20 évig azzal kell szembesülnie, hogy a helyezésnek a közelébe sem ér és elveszíti a lelkesedését? Vagy járjon fotósiskolába? És melyikbe? Ezért végezzen el valami egyetemnek egy szakát? Vagy sima utcai fizetősre amiről a jó ég tudja, mire jó az alapok elsajátításán kívül? De tényleg, hova?

    Régebben talán ott volt, hogy elkezd magában fotózgatni és ha jó érzéke van hozzá, idővel megjön a sikerélmény is. Csak most már rég olyan szinten van a fotózás és az elvárások a közönség részéről is, hogy azt egy ember élete alatt nem lehet kitalálni. Egyre többet kell megtanulni az elődöktől, nem lehet a kőkorszaktól indulni mert hamarabb veszítjük el a szemünk világát, mint hogy eljussunk egy magasabb szintre ami ma is megállja a helyét. De kitől lehet ezeket megtanulni? Legalább a tanulható részét. Meg lehet, semmi kétség, sokaknak sikerül. De azt hiszem, nincs rá recept, hogy hol, hogyan. Akinek szerencséje van az jól járt. A többiek nem. Szerintem ezen sokat segíthetne, ha lenne pár jól szervezett amatőr pályázat, komolyabb tárgy- vagy pénznyeremények nélkül mert az mindig vonzza a magasabb szintű fotósokat is akik miatt meg megintcsak nem tudna érvényesülni a tehetséges kezdő sem.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    "Vasutat fényképezők figyelmébe

    A Vasúttörténeti Alapítvány meghirdeti a volt szegedi vasúti híd 150 éves évfordulója tiszteletére a

    VII. ORSZÁGOS VASUTAS FOTÓPÁLYÁZATOT

    A pályázat és fotókiállítás célja: széles körben bemutatkozási lehetőséget adni mindazoknak, akik a fotózással igényesebben örökítik meg a vasutat - példát mutatva, hogy minél többen fényképezzék le a vasúton szerzett élményeiket, benyomásaikat;
    átfogó, reprezentatív képet adni vasutunkról a szakmai és kívülálló közönség számára.

    Pályázati feltételek:
    A beküldhető képek témája a magyar vasút legyen:

    - múltbeli, dokumentatív értékű érdekességek a vasútról; archív anyagok;

    - vasutunk és vasutasaink élete, munkája, riportképek;

    - szakági területek és technikák; gépek világa;

    - táj és az ember kapcsolata a vasúttal.

    Kategóriák: vasút és a táj - vasút és az ember - vasutasok - a vasút múltja - a vasút formavilága.

    A képek kivitele: fekete-fehér és színes papírképek, mennyisége: kötetlen számú egyes képek és sorozatok,

    mérete: 18x24 és 30x40 cm között bármilyen variációban.

    A képeket elsősorban hagyományos eljárással kell készíteni, mivel a digitális fotópályázatok a páratlan években vannak meghirdetve!

    A beküldendő képeket lehetőleg a szerzők saját maguk kasíroztassák, illetve paszpartúrozzák igényeik szerint max. 50x70 cm méretre - többszöri kiállításra alkalmas kivitelre, vagy elfogadják a rendezők ez irányú munkáját.

    A pályázaton részt vehet minden civil és vasutas, amatőr és hivatásos fotós, aki a feltételeket elfogadja és teljesíti. Nem lehet viszont olyan képekkel pályázni, melyek már korábbi fotókiállításokon sikerrel szerepeltek.

    A pályázatra beküldött képeket a rendező szerv által felkért zsűri bírálja és döntése ellen fellebbezésnek helye nincs. A pályázatra érkezett képeket a legnagyobb gondossággal kezeljük, de az esetleges postai rongálódásért felelősséget nem vállalunk.

    A pályázati anyagok hátoldalán és a kísérőjegyzéken fel kell tüntetni: a kép címét, a szerző nevét és lakáscímét, vasúti szolgálati helyét és telefonszámát.

    Beküldési határidő: 2008. május 31.

    Cím: Vasúttörténeti Alapítvány, Szeged, Tisza L. krt. 28-30. 6720

    vasúti vonalpostán: MÁV ZRt. Területi Képviselet, Szeged

    A VI. Országos Vasutas Fotókiállítás megnyitója várhatóan júliusban, az 58. Vasutasnapon lesz Szegeden. A helyszínről, illetve az elért eredményről értesítést küldünk.

    Díjazás: a kategóriák első három helyezettje pénzjutalomban, a kiemelkedő

    alkotások pedig tárgyjutalomban részesülnek.

    Minden elfogadott mű szerzője emléklapot és katalógust kap.

    A kiállításra elfogadott képek a Vasúttörténeti Alapítvány tulajdonát képezik és

    azokat korlátlanul felhasználhatja további kiállításokon. A zsűri által el nem fogadott képeket a szerzők külön kívánságára visszaküldjük. Amennyiben a beküldő erről nem rendelkezik, úgy képeiket az Alapítvány tulajdonaként másodlagos kiállításokon bemutathatja.

    A szerzők nevét a katalógusokon, kiállításokon és a sajtóban közzé tesszük. Az alkotók műveik beküldésével hozzájárulnak ahhoz, hogy a rendezők képeiket a kiállítással kapcsolatban publikálhassák.

    A kiállítás vándoroltatása, további bemutatása igényelhető, de a koordinálás jogát fenntartjuk.

    Vasúttörténeti Alapítvány Kuratóriuma, Információ: NAGY JÓZSEF
    Tel. 06/18-84, ill. 62/540-708 és 30/4412-652"

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Cassidey #236 üzenetére

    Jó, hogy szólsz, én is akarok küldeni, már regisztráltam is de simán kiment volna a fejemből, hogy képet is küldjek :)

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák