Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nchelp

    tag

    válasz blasko92 #5984 üzenetére

    Igen, emiatt a borzalmas nagy hozzáértés és orrvérzésig mutyi miatt rühellem egyre jobban az emberi fajt. Pl ma buktam egy ajánlatot, mert hiába új a gépem, ha öreganyám jobb kondival rendelkezik. Botrányosan gyenge, belső hűtés nincs. Ami egy 22 éves MAHO-n lezavarható 2 perc alatt, az nekem kb 4X annyi ideig tart. Most abba nem mennék bele, hogy a Fanuc mérnökei is nem kicsit ütődöttek, mai viszonyok közt ilyen gépet tervezni, de hogy az emberke, aki ezt a gépet megvette, én meg bérlem... 30 éve csinálja a műhelyt, pontosan tudja, mire volna szüksége, és akkor kiadja a maradék pénzét egy ilyen majdnem hobby-kategóriás masinára. Amikor a legtöbb darab, amit gyártott kb 2X olyan nehéz volt, mint amit ez a gép elbír... A mozgástartományról most nem beszélek. De kiadott érte 40 ezer eurót, hogy pár évig tudjon gépamortizációt elszámolni. Persze, szerszámozottság nyitásnak zéró (mostanra úgy-ahogy), szoftver null-opció. Mert arra már nem futotta. Basszus, 40 ropiból pedig micsoda vasat vehetne az ember, FELSZERELVE...

    Ha már a baromságnál tartunk: böngészem a netet ügyfelek után. Elég sok cég van, ahol viszonylag egyszerű az ügyintézés, de mostanra kezdek komolyan heresérvgyanús lenni, nagyon tele van már a zacsesz. majdnem mindenhol ez a kib...ott ISO-9001 Zert az első kérdés. Persze, hogy nincs, vazze, 4000 euróba kerül, arra nemfussajakőccségvetés. Hát, akkor köszönjük, de nem áll módunkban megrendelést adni. És ilyenkor nem egynél szívesen elmagyaráznám, hogy az idióta ribanc anyádba te ökör, már két komplett tételt átvettél tőlem, csak nem tudsz róla, mert annak szállítok, akitől veszed! Csak tőle lényegesen drágábban, mert ő nem gyárt, csak azt hazudja, de van ISO9001 nála kitéve a falon. Viszont az én áraimra 200 %-os árrést fektet! És nem egy ajánlatom ezért úszik a retekbe, mert pofátlan kereskedelmi haszon van ráverve! Akik meg szóba állnának velem, azoknál húsvét óta szintén pangás van.

    Ma minden nyomorult senkiházi kullancs brutális óradíjjal vígan megél (gondoljunk pl arra, hogy a könyvelőm kedvezményes óradíja 100 euró áfa nélkül, amíg beindul a szekér, ügyvédeket már nem is említem, kötélre minden paragrafushuszárral, és mindenkivel, aki EZT az adózást feltalálta) de nekünk, akik elég komoly rezsiköltséggel kell számoljunk, azzal kell szembesülni, hogy a 60 eurós GÉPóradíjat már szinte a kutya sem akarja megfizetni, azzal már nem vagyok versenyképes. És ilyenkor csendes viperamosollyal arra gondol az ember, hogy "nyelt volna le inkább anyád, ahelyett, hogy kihord..." Még arra kíváncsi leszek, hogy az itteni 1-Euro-Job mintájára, ami nem mellesleg hazavágja a gazdaságot rendesen (és egyben ellenkezik minden uniós és a német alkotmányjoggal) mikor vezetik be otthon a 100forint-állást...

    Nem tudsz találni akkora idiotizmust/direkt kicseszést, amit ne lehetne megugrani, mert ez ma intézményesítve van, sőt követelmény. Nem csak otthon.

    [ Szerkesztve ]

    nchelp

Új hozzászólás Aktív témák