Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aviator

    tag

    válasz Cypresss #12926 üzenetére

    "Szia,
    Ezt az anyagot most hétvégén fogom átolvasni. Utána reagálok rá, már amennyiben érdekel a véleményem."

    Persze, mindenképpen, kíváncsi vagyok mit látsz benne, meg igazából ha gondolod kiegészítheted a friss tapasztalataiddal, már amennyit a szimulátor építésből át lehet emelni az asztali PC-n való FSX-ezésbe.

  • BenkoG

    csendes tag

    válasz Cypresss #12926 üzenetére

    Szia Cypress, sziasztok Többiek! :)

    Az LHSIM sceneryből Pér szigorúan official, a többi free.

    Off topic:
    Én - mint ex-szoftverfejlesztő - ügyelek arra, hogy "közvetlen kollégáim"- ha pénzért adják az általuk megalkotott szoftvert, akkor ne okozzak nekik kárt. Ez nem mindig egyszerű, de hajlamos vagyok "önsanyargatni" ha nem fussa rá.
    Nevezzetek hülyének vagy képmutatónak, de volt már velem, hogy találkoztam máshol az általam fejlesztett szoftverrel, ahol "nem kellett volna" és eléggé fájt, ez anno asztalborítással járt nálam.Innét nézve egyenes a dolog.

    On topic:
    Tehát az FSX jogtiszta, a Twin Otterem ajándék volt, Pér jogtiszta, a többi free. Nagyon sok free scenery van, pl. Görögország majdnem teljes egészében, ráadásul fotó-alapon. Ezek a mostani új telepítésemben nincsenek beintegrálva, szándékosan, mert az LHSIM dolgot akarom első körben rendbe tenni. Tehát a mostani állapot: FSX Acceleration, LHSIM Library Pack, Landmarks, LHPR-LHBY, LHDC, LHPP, LHSM, TwOtter.

    Görögország nekem mindig nyaralás, kikapcsolódás, csoda, imádom, de Magyarország az otthonom és az itteni reptereken szeretek leszállni, elsősorban. Utána kalandozom a világban.

    BenkoG

    P.S.: Ha kéritek, csatolok képeket.

    HA-BEN

  • LWhite

    tag

    válasz Cypresss #12926 üzenetére

    Akkor lehet, hogy teszek egy harmadik látogatást is a központba! :) Bár ez részemről már csak jövőre esedékes.

    Pilatus géppel repülöm a túrát.

    Még egy kérdés hozzátok, amit nemrég tapasztaltam.
    Talán leginkább azokhoz szól, akik IVAO-n repülnek, mert nem tudom, hogy mostanában változott-e valami az időjárási adatok kezelésénél. Néha használok külső időjárás programot, de most nem volt bekapcsolva semmi.

    Szóval a probléma ez volt:
    Leszállás 8 csomós szembeszél. Kb 400 láb magasan durva szélnyírás szerű hatás, 5 óra irányból 23 csomós hátszél. Volt egy hirtelen zuhanásérzés, mivel már elég közel voltam a leszálláshoz (go-around eszembe se jutott :) ) megpróbáltam a leszállást, majd 100 láb magasan megint fordult a szél és visszakaptam egy 6 csomós szembeszelet, ami kicsit megint borította a már valamilyen szinten irányba hozott gépet.

    A kérdésem az lenne, hogy ez az időjárás szervernek valamilyen furcsa hatásmechanizmusa vagy előfordulhat ilyen gyors szélirány változás a szimulátorban?
    Köszi a választ! :)

Új hozzászólás Aktív témák