Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz peter889 #42642 üzenetére

    Az üzenet függ az oprendszertől, de lehet, hogy az írást végrehajtó programtól is. Nem tudom, elég régen láttam utoljára, még valami kattogós wincsire másoltam volna.
    Cd/dvd-nél a hang fölírásánál volt valami, mert elég komoly karcokat sem vett észre lejátszáskor. De hogy adat írásnál volt-e, azt már nem tudom.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • Frawly

    veterán

    válasz peter889 #42642 üzenetére

    Balszerencsés voltál, AM3+ platform már általában kompatibilis a 860 EVO-val, bár nem mindegyik alaplap, te belefutottál ebbe. Pedig a Milyen SSD-t vegyek topik összefoglalójába bele van írva emlékeim szerintem, meg kb. minden oldalon le van írva, hogy régi AMD-s lapokkal inkompatbilis lehet ez az SSD. Bár ez inkább AM2 és régebbieket szokott érinteni, az AM3 már átmeneti ebből a szempontból, AM4-ben meg mindben megy.

    Elkanyarodsz a lényegtől. Felesleges a CD/DVD-vel foglalkozni, elavult formátum, elhajítod a vállad felett a lemezt. A legtöbb gépben már optikai meghajtó sincs évek óta, se laptopba, se szubnotiban, se ultrabookokban, asztali gépeknél is terjednek már évek óta olyan házak, amikben nincs 5,25 inches meghajtóhely. Már hosszú évek óta mindent lehet USB-ről csinálni, OS install meg minden, semmiért nem kell lemezeket írogatni meg pörgetni mechanikusan meghajtóban. Ha csak nem vagy retró gamer, akik még régi, lemez alapú kiadásokat telepítenek, vagy valami RIP-elős csapat tagja, értelmetlen ma már CD/DVD meghajtókkal foglalkozni. PATA HDD-vel sem szenvednék már, lassú, ha még van is ilyened, rakd bele egy olcsó PATA-USB adapterbe, és használd úgy.

    Az Ulta ATA CRC error meg nem mindig jön ki fájlszinten. Sokszor maga a vezérlő adatújraküldéssel korrigálja, ezért nem érzékeled, hanem csak a SMART statisztikái rögzítik. Add el a 860 EVO-t, tedd be másik gépbe, vagy használd külső meghajtóként USB-SATA átalakítóval, míg nem cseréled le a gépet. Vagy add el. Sok mindent ezzel nem tudsz csinálni. Esetleg BIOS frissítéssel megpróbálkozhatnál még, meg a kábelcsere mellett, ami megejtettél, próbáld rádugdosni másik SATA portra, de nem tartom valószínűnek, hogy segíteni fog. Ha inkompatibils, akkor az.

Új hozzászólás Aktív témák