Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz peterk #3054 üzenetére

    Hm...így már értem. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan csomagolható ki ez a fajta tömörítés.
    Mondjuk, nem hiszem, hogy használni fogom, kevés olyan dolog van az SSD-n, amihez megérné. Válogatásokkal szöszölni meg nem akarok, veszett gyors most is, esetemben éri meg a ráfordított energiát :)
    SandForce vezérlős SSD-m van (Corsair Force GT), úgyhogy gyorsan leteszteltem neked.
    (Laptopról van szó, viszont SATA3, fél éves gép, jó hw, de talán jobb lenne egy ilyet asztali géppel végezni. Mindenesetre annyit megtettem, hogy az energiaellátási sémát teljesítménycentrikusra állítottam addig.)
    Csináltam egy 150Mb .doc fájlt (a Word majdnem meghalt :) ), és ezt próbáltam összehasonlítani egy sorozat epizóddal, de mindkettőnek olyan gyors másolási sebessége volt, hogy nem volt mérhető (nem jelent meg az ablak :D ).
    Ezután 1.5Gb film vs. fsutil-lal létrehozott üres, 1.5Gb textfájl verseny, de az eredmény ugyanez volt, itt épp felugrott a másolási ablak, de ennyi.
    Következő versenyző egy 4.5Gb iso fájl, és egy 4.5Gb textfájl volt. Itt már mérhető különbség volt: az iso 470Mb/sec-ről igen hamar 135Mb/sec sebességre állt be, a txt 470Mb/sec-en maradt.
    Szóval a létrehozott txt-nél jhozta a 0Fill tesztekben mért értéket (bár egy ilyen 5Gb-ból 2Mb-re tömöríthető fsutil kreálmány nem tudom, mennyire reális mérőeszköz), az iso inkább a 4k qd32 eredményekre hajaz.
    Ma kicsit odalőttem a napi átlag írásomnak, pár órája még 700Gb alatt volt...de nem panaszkodom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák