Új hozzászólás Aktív témák

  • ispi

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap új SSD-t raktam a gépbe (WD Blue M2. WDS500G2B0B) és gombot kellene varrni az ellenőrzés során kapott értékekre, mert nekem nem megy. A HDS a #230 Media Wearout Indicator értékét egynek jelöli, a teljesítményt és a kondíciót 100%-osnak írja a kis érték sávban, de a nagy grafikonon a kondíció már csak 1%-os, az #232 Available Reserved Space értékével is gondja van, kritikusnak jelöli, de összességében meg hibátlannak írja a meghajtó állapotát. Mindezen felbuzdulva, megnéztem az SSD-t a gyártó saját programjával (Dashboard) és a CrystalDiskInfo-val is. Mindkét progi 100%-osnak írja a meghajtót, de a Media Wearout Indicator értéke mindegyiknél szintén 1 (CrystalDiskInfo), illetve 0,00% (Dashboard). Az SSDOK nem tud S.M.A.R.T. adatokat kiolvasni belőle. Így most nem tudom, hogy hibás-e a meghajtó és kezdjem igényelni a futárt jópénzért, hogy visszaküldjem, vagy ez is egy WD érdekesség. Próbáltam kideríteni és olvastam furcsa esetekről, de nem tudom, hogy ebben a konkrét esetben most miújság. A meghajtó egyébként működik rendben, gyorsban tettem rá egy Linuxot próbaképp és megy szépen, nem döcög semmi. Amíg üres volt, lefuttattam a CrystalDiskMark legfelső sorát és hozta a gyári értékeket. Ha valaki tud közelebbit a jelenségről, vagy esetleg tud róla, hogy ez a széria ilyen és a cseredarabok is ilyen értékeket hazudnának magukról, előre is köszönöm!

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

Új hozzászólás Aktív témák